Оголошення

Методи визначення якості меду

2.2. Методи визначення якості меду

Якість меду визначають комплексно:

  • за зовнішнім виглядом (колір, вязкість, запах) і смаком - органолептично;
  • через виявлення різних домішок з допомогою хімічних реакцій.

Для своєї дослідницької роботи ми взяли зразок  меду із пасіки молодого бджоляра, жителя села Яланець Зелененького Р. М. Займається він бджільництвом 5 років і має на своїй пасіці 24 бджоло сімей.

Мед - якість Під час проведення експериментальної роботи ми досліджували  якість  меду органолептичним (смак, запах, в’язкість) методом та визначали наявність інших домішок у домашніх умовах, а окремі методи проводили у хімічному кабінеті.

Досліджуваний зразок меду мав приємний аромат, без сторонніх запахів. Смак – солодкий, приємний, без стороннього присмаку. В'язкість меду визначали по його витіканню з посудини в посудину. Мед стікаючи тягнувся і був густим. Колір світлий, тому, що мед акаційовий.

Вважається, якщо мед зрілий і якісний, то він тягучий, густий і не капає з ложки, а намотується на неї вузькою стрічкою, що ми і могли спостерігати в нашому  зразку. Такий стан меду може бути помітним і при переливанні його з однієї посудини в іншу - струмінь натурального меду повинна бути безперервною і утворювати складки.

Іншими словами, хороший мед повинен бути і не дуже рідким, і не дуже густим. Ще така особливість: натуральний мед повинен бути повністю однорідним і за кольором, і за консистенцією. Розглянувши уважно наш зразок меду, ми дану особливість помітили.

Визначали ми також у домашніх умовах наявність інших домішок (борошна, крохмалю, крейди і ін.) у меді, його натуральність.

Дослід 1. Виявлення  механічних домішок

Хід аналізу: помістили в стакан 20г меду і додали 20 мл води; добре перемішали. Спостерігаємо.При відсутності домішок розчин меду прозорий і не містить зважених і осілих на дно сторонніх частинок.

Дослід 2. Виявлення  крохмалю (муки)

Хід аналізу: помістили в стакан близько 20 г меду і додала 20 мл води, помішуємо до моменту розчинення меду і додаєм 3- 4 краплі розчину йоду. Слідкуємо за появою синього забарвлення.

Дослід 3. Виявлення домішок крейди в меді

Хід аналізу: 20 г меду розвели у воді; додали декілька крапель оцтової  есенції змін ніяких не відбулося. Слідкуємо  за виділенням бульбашок вуглекислого газу. Якщо вони зявляються то це  свідчить про наявність крейди в досліджуваному зразку. У нашому випадку вуглекислий газ не виділявся.

Мед - якістьДослід 4. Виявлення вмісту води в меді

Хід аналізу: для цього досліду ми взяли звичайну серветку  і капнули на нюю трішки меду, зачекали 5 хв. і  отримали такий результат : навколо меду серветка залишилась сухою, це є ознакою того, що води в нашому меді  не було. Якби серветка навколо меду помокріла, це означало б , що мед розбавлений водою.

Дослід 5. Виявлення якості меду  за допомогою хімічного олівця.

Хід аналізу: в пробу досліджуваного меду опустили заточений кінець олівця на 15-20 секунд; провели олівцем по стрічці фільтрувального паперу; спостерігаємо 5-10 секунд.Якщо в мед цукор не додавали, то лінія на папері буде чорного кольору, як від простого олівця, і з нею під час експерименту нічого не станеться. Якщо в мед додавали цукор, то лінія буде фіолетово - чорнильного кольору та розливається широкою смужкою. Це пояснюється тим, цукор неможливо розчинити у меді, через це його спочатку розчиняють у воді, а потім змішують з медом. Хімічний олівець реагує на воду.

Дослід 6. Виявлення цукрового сиропу.

Хід аналізу: ми розчинили невелику кількість меду в гарячом молоці. Якби ми спостерігали згортання молока, це означало б, що мед розведений цукровим сиропом. Наші ж проби – рівномірно розчинилися. (Додатки)

Перейти до розділу: Висновки. Додаток

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика