Оголошення

Особливості творення жіночих образів

2.3. Особливості творення жіночих образів

Отже, кожний образ, і це лише окремі приклади, показує жінку в її неповторності.
Перше, що намагалися відобразити митці, зображуючи жінку, були її краса, характер, вдача.

Кожен митець, підходячи до образу жінки, намагався передати в ньому якусь особливу неповторність, привабити чимось.

Жінку можна зобразити холодною та сильною, тендітною та ніжною, працьовитою, лагідною…

Неабияку роль у створенні образу жінки відіграє техніка виконання. Наприклад, коли митець хоче зобразити тендітну або фатальну жінку, він здебільшого використовує графічні техніки.

Так, в картині В. О. Сєрова “Портрет балерини” зображена тендітна жінка - про що свідчить сама назва. Робота виконана графітним олівцем. Взагалі, графітний олівець є дуже поширеним матеріалом. Його вістрям можна дати найтоншу лінію, а спеціально відточеною поверхнею – живий, просторовий штрих.

“Портрет Елеонори Дузе” Рєпіна виконаний вуглем. Фатальна жінка? Цей портрет за своєю виразністю і красою не поступається кращим живописним портретам.

Коли ж художник хоче показати сильну, величаву жінку з холодним поглядом, таку картину він пише олійними фарбами, максимально використовуючи можливості кольору. Велику роль відіграє не тільки гама кольорів, але й фон та ракурс.

Наприклад, у картині Ж.-Л. Моньє “Портрет Єлизавети Олексіївни” ми бачимо жінку у дорогому вбранні, на фоні розкішних меблів, що підкреслює її величність, говорить про соціальний стан.

А очі жінок, зображені різними майстрами у різні епохи! Це – цілий світ, це – життя і смерть, кохання і ненависть…Холодні скельця, глибокі озера, “полуулыбка-полуплач”...

Можливості живопису тут безмежні. Та очевидно – яку б техніку не обирали художники, у якому б ракурсі, одязі, стані не зображували жінку, - у всіх роботах можна прочитати єдине: « Ти женщина – начало всех начал».

Та все ж таки ми помітили певну відмінність у творенні жіночих образів у світовому образотворчому мистецтві та українському. На українських полотнах знаходять відбиток наші національні риси, наша історія, особливості культури. Та про це у наступному розділі.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика