Оголошення

Дослідницька робота "Імперія Макдоналдс і ми"

| nikolay
Імперія Макдоналдс
Автор роботи:
Кузьмич Ніна Олександрівна
Керівник проєкту:
Богуславська Анастасія Вікторівна
Навчальний заклад:
Петрівська ЗОШ І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад Донецької області
Клас:
8

В рамках науково-дослідницької роботи (проєкту) на тему "Імперія Макдоналдс і ми" з Підприємництва і фінансової грамотності учениця 8 класу вивчає історію створення і розвитку mcdonald's, основні принципи роботи цієї відомої компанії. В роботі аналізується стратегія «Макдональдс», а також секрет успіху Рэя Крока - засновника mcdonald's.

Докладніше про роботу:

У запропонованому дослідницькому проєкті на тему "Імперія Макдоналдс і ми" з Підприємництва і Фінансової грамотності виконується дослідження комерційного та рекламного успіху мережі закладів швидкого харчування, а також секрет збереження якості обслуговування у різних куточках світу. В рамках проєкту збирається інформація про різноманітність mcdonald's у світі, а також Mcdonald's в Україні.

У ході дослідницької роботи (проєкту) з Фінансової грамотності (Підприємництва) на тему "Імперія Макдоналдс і ми" учениця 8 класу з'ясовує причину популярності mcdonald's, а також досліджує, який вплив має швидке харчування на здоров'я людини, а тим паче підлітка. Проводиться дослідження серед молоді на тему: Чому в mcdonald's смачна їжа?

Зміст

Введення
1. Імперія mcdonald's: вчора, сьогодні, завтра.
1.1. Історія створення і розвитку mcdonald's.
1.2. Основні принципи роботи компанії.
1.3. Стратегія «Макдональдс».
1.4. Секрет успіху Рэя Крока - засновника mcdonald's.
2. Mcdonald'ѕ за кордоном
2.1. Різноманітність mcdonald's у світі.
2.2. Mcdonald's в Україні
3. Чому в mcdonald's смачна їжа? – дослідження серед молоді.
Висновки
Список літератури.
Додатки

Вступ

З'явившись в Україні якихось 20 років тому, імперія фаст-фуду встигла захопити серця не тільки підростаючого покоління, але й майже всіх дорослих. «Швидка їжа» перетворилася в глобальну індустрію тому, що світ змінився: збільшився темп життя, у містах живуть мільйони жителів.

Дозволити пообідати в робочий день вдома може дозволити собі не кожен. Ритм життя сучасної людини прискорюється і як наслідок, домашню їжу все більше витісняють напівфабрикати і готова їжа. При цьому про негативні наслідки фаст-фуду більшість людей знають, але продовжують все одно ними харчуватися. Тим не менше, попит на таку їжу не падає.

Основний контингент фаст-фуду — це підлітки і студенти, тобто саме ті, хто «бере від життя все». І в такому ніжному віці їм абсолютно байдуже, як «перекус», в якому міститься чи не добова норма калорій, може позначитися на їх здоров'ї.

Тому я зацікавилася причинами і секретами успіху mcdonald's, що і є актуальністю дослідницької роботи.

Об'єктами дослідження є організація харчування учнів.

Предметом дослідження є компанія mcdonald's.

У зв'язку з цим була сформульована мета дослідження: з'ясувати причини популярності mcdonald's.

Для досягнення мети визначено наступні завдання:

  • вивчити історію виникнення і розвитку компанії mcdonald's;
  • розкрити причини успішної діяльності і структуру роботи компанії mcdonald's;
  • з'ясувати вплив «швидкої» їжі на здоров'я підлітків.

1.1. Історія створення і розвитку mcdonald's

Більшу частину свого життя Реймонд Крок (див. фото 1) (1902-1984 рр.) був, що називається, скромним американцем. Всю свою юність він пропрацював тапером в чиказьких танцювальних клубах штату Іллінойс.

Потім влаштувався агентом з продажу паперових стаканчиків в місцеву компанію Lily-Tulip, а вечорами готував музичні програми, для одного із чиказьких радіокомпаній. Коли ж у середині 1920-х в штаті Флорида почався справжній бум на земельному ринку, Рей вирішив спробувати щастя як комерсанта.

Однак фортуна хлопцеві не посміхнулася. Через рік з вітром в кишенях він повернувся в Lily-Tulip і пропрацював там ще десять років. У 1937 р. увагу Кроку привернуло диво-винахід нікому не відомого інженера - барний міксер, дозволяє готувати шість молочних коктейлів одночасно. Придбавши ексклюзивне право на збут міксерів, РэйКрок протягом 20 років продавав їх по всій країні. Напевно, він був задоволений своєю справою і міг би займатися їм до пенсії...

У 1954 р. на шостому десятку Реймонд Крок отримав замовлення від одного клієнта відразу на вісім барних міксерів. Причому покупець заявив, що йому належить... аж одна закусочна у місті Сан-Бернардіно (штат Каліфорнія). Погодьтеся, не кожному 52-літньому джентльменові прийде в голову ідея їхати через всю Америку, від західного до східного узбережжя, в інший штат тільки заради того, щоб подивитися своїми очима цю "закусочну", в якій готується одночасно сорок вісім молочних коктейлів.

Власниками ресторанчика, побудованого в 1940 р., були брати Мак і Дік Макдональд. За звичайної буфетною стійкою, біля якої товпилося безліч покупців, жваві молоді продавці торгували гамбургерами. Торгівля йшла неймовірно швидко, гамбургери були дуже смачними, приміщення засліплювало своєю чистотою. Реймонд був приголомшений. "Чому б вам не відкрити цілу мережу таких ресторанів?" - запитав він у братів.

"І хто ж у цю мережу вкладе гроші?" - засумнівався Дік. "Як щодо мене?" - парирував Крок. У 1955 р. вже в Іллінойсі відкрилася перша копія mcdonald's - ресторан DesPlaines. У тому ж році була зареєстрована mcdonald's SystemInc. (у 1960 р. перейменована в mcdonald's Corporation). Вже в перший день роботи виручка DesPlaines склала $366,12! Зараз в цьому ресторані не продають гамбургери. Він став музеєм корпорації, в якому експонуються особисті речі засновників і... ті самі барні міксери.

Крок, переживаючи справжню другу молодість, буквально переслідував братів Макдональд, поки ті не дали йому право на продаж франшиз. До 1960 р. їх було продано ні багато ні мало 200. Нарешті, в 1961 р. брати поступилися свою частку Реймонду за $2,7 млн. До 1968 р. діяли вже 1200 ресторанів mcdonald's, а до 1972-го -2272. Яких-небудь 16 років знадобилося Кроку, щоб заробити $1 млрд.

З 1995 р. почалося безпрецедентне розширення американської мережі компанії. В офіційному річному звіті акціонерам повідомлялося: "В 1996 і 1997 роках ми збираємося відкривати по 2500-3200 нових ресторанів. Іншими словами, якщо у 1995 році ми відкривали майже 6 ресторанів у день, протягом наступних двох років ми плануємо відкривати але 8 ресторанів в день ". Що характерно, розширення мережі здійснювалося головним чином за рахунок відкриття нових власних закладів.

Реакцію франчайзі можна легко вгадати. Придбавши в особі власного франчайзера конкурента №1, вони стрункими колонами рушили в Американську франчайзингову асоціацію. Ця організація нараховує близько 7 тис. членів і захищає інтереси власників франшиз в судових та законодавчих органах країни. Інші незадоволені партнери mcdonald's заснували напівлегальне об'єднання під назвою "Консорціум", який пішов ще далі. Товариші по нещастю стали допомагати один одному відкривати власні ресторанчики, відмовившись від франшизи mcdonald's.

Ось одна реальна історія з життя членів Консорціуму". У 1980 I. подружжя Кілбурн з міста Рідж-хрест (штат Каліфорнія) купили у mcdonald's франшизу на відкриття єдиного ресторанчика у своєму місті з 26-тисячним населенням. Справи йшли непогано. Роботою Уейні і Мері Кілбурн були задоволені як клієнти, так і франчайзер.

У 1995 р. mcdonald's відкрив власний заклад в місцевому супермаркеті Walmart. Через кілька місяців - на військовій базі ChinaLakeNavalWeaponsCenter. І в довершення - в безпосередній близькості від закладу Килбурнов. "Наші продажі впали на 30%, - скаржився УэйниКилбурн. - Бізнес практично знищений ".

У відповідь від франчайзера подружжя отримали лист зі стандартними дружніми фразами і запевненнями, що, мовляв, мережа mcdonald's розширюється по мірі зростання ринку fast-food і своєї частки на ньому. Так що це закономірний розвиток - не в збиток старих партнерів...

Всі покупці франшиз ділилися на чотири категорії: А, В, С і F - за обсягами продажів, площі приміщення і пр. Тільки франчайзі категорії А і могли збільшувати кількість своїх закладів.

Результати: Кількість ресторанів франчайзиMcDonald's з 1996 по 2003 рр. продовжувало збільшуватися. При цьому багато старі власники франшиз продали свій бізнес новачкам і, використовуючи багатющий досвід mcdonald's, організували масу чудових невеликих закусочних по всій Америці.

Наприклад, так з'явилася мережа швидкого харчування wendy's, яка отримала вищу оцінку американської асоціації RestaurauntsandInstitutionsChoiceinchaince за такими показниками, як якість їжі і чистота приміщення. У 2002 і 2003 рр. mcdonald's в тому ж рейтингу посів лише 15-е місце. З 2000 по 2003 рр. прибутку компанії скоротилися на $500 млн.

Перейти до розділу: 1.2. Основні принципи роботи компанії

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика