Оголошення

Принципи роботи компанії Макдоналдс (Mcdonald's)

1.2. Основні принципи роботи компанії Макдоналдс (Mcdonald's)

Система «Макдоналдс» вже довела свої життєздатність і ефективність. Один з головних принципів, який є наслідком стратегічної діяльності – це правильна мотивація персоналу.

Фундаментальним аспектом філософії управління персоналом в mcdonald's є прищеплення працівникам почуття гордості за хороше виконання роботи і визнання їх досягнень. Фірма має розвинені процедури для оцінки та нагородження членів команди. В основі політики компанії щодо дисципліни швидше лежить навчання і виправлення, ніж покарання.

Працівники отримують інструкції по тому, як виконувати завдання, які вони роблять не так, як належить. Погана робота рідко є приводом для звільнення. Така міра використовується в якості останнього засобу і приберігається для таких серйозних порушень, як грубість по відношенню до клієнта або крадіжка.

Для підвищення результатів праці використовується таке правило – найкраща нагорода і найкраще покарання – грошове. На цій основі стимулювати співробітників і робочий процес зовсім нескладно.

Це правило ніде не записано, але на практиці воно працює. Співробітникам зрозуміло, чому потрібно краще працювати – наприклад, для того, щоб наприкінці року одержати ще одну зарплату, піднятися по службових сходах на сходинку вгору, перемогти в конкурсах, що проводяться в процесі роботи: на краще обслуговування відвідувачів на касі або найбільшу проведення трансакцій. Отримати за перемогу маленький приз завжди приємно.

Продукти працівниками купуються за півціни. Замовлення обов'язково заноситься до реєстру і продається співробітника ресторану зі знижкою 50%.

У залі завжди підтримується чистота. За цим стежать всі по черзі співробітники. Існує план виходу на зміну. Це ціла комп'ютерна система, яка стежить за тим, щоб людина не працював на одному і тому ж місці довгий час. Співробітник, який виходить на роботу, переписує розклад і дивиться, коли потрібно виходити. Тобто в колективі існує повна взаємозамінність. Всі працюють наче «по колу». Вважається, що потрібно вміти працювати і на кухні та в залі, і на касі, і обслуговувати покупців на машині.

Інструктори, також як і всі працівники трудяться в кухні та в залі. Тобто вони є начальниками над підлеглим персоналом, але при цьому не стоять над душею, а працюють разом з усіма. Також важливо, що директор також трудиться, тим самим, показуючи приклад всім іншим. Дорога до посади директор ресторану терниста, але цілком реальна.

Другим важливим питанням, принципом роботи mcdonald's є високий рівень обслуговування відвідувачів.

Існують спеціальні правила обслуговування. Є шість кроків роботи з клієнтом. Перш за все, потрібно самому помітити відвідувача. Обов'язково посміхатися. Потім прийняти замовлення (прийняття замовлення входить підказка). Після цього необхідно здійснити збір замовлення, на це відводиться не більше хвилини.

За стандартом необхідно продиктувати замовлення відвідувачу, щоб самому не помилитися і відвідувач знав що купив. На закінчення слід розрахуватися і вимовити напутні слова. Якість обслуговування перевіряють таємничі відвідувачі. Вони повинні бачити повну відповідність стандартам. Так що весь колектив націлений на 100 % - ве задоволення будь-якого відвідувача.

Система побудована так, що співробітники самі знаходять спільну мову один з одним. При прийомі на роботу підбирають людей цікавих, доброзичливих, комунікабельних, цілеспрямованих.

Всі ресторани швидкого харчування мають однакове розташування прилавка, столиків і кухні, відрізняються вони тільки розмірами. У mcdonald's свої закони, робота організована чітко. Недарма в рекламі цього фаст-фуду йдеться про хорошу загартування, яку отримує будь-який працівник.

Mcdonald's працює практично цілодобово, і за добу в ньому встигає відпрацювати дві зміни. Коли готують їжу, визначений людина стежить за часом приготування за тим, скільки цей продукт може пролежати непроданим. Наприклад, для котлети максимальний час 12 хвилин, для картоплі фрі – 7 хвилин. Якщо час минув, а товар не продано, його повинні викинути.

Секрет популярності mcdonald's в його доступності, низьких цінах і сервісі. Цей бренд (див рис.2) дізнаються завжди і скрізь. Відрізняються ресторани швидкого харчування не тільки внутрішньою чистотою, там обов'язково стежать за санітарними умовами, але і за чистотою прилеглої території.

На сьогоднішній день Макдональдс є в будь-якому місті, чисельність населення якого наближається до мільйона. У столицях і містах-мегаполісах кількість перевищує п'ять, а то й десять ресторанів. Правила, завдяки яким Макдоналдс став гиперпопулярным, можуть стати правилами успіху для будь-якої компанії.

В майбутньому корпорація розраховує зайняти місце кращої мережі ресторанів швидкого обслуговування у світі. Вона планує випередити конкурентів в якості, рівні обслуговування. Важливим є для компанії санітарний стан та цінності споживачів.

Таким чином, можна визначити, що основними стратегічними пріоритетами компанії по праву вважаються:

1) забезпечення стабільного зростання;

2) бездоганне обслуговування клієнтів;

3) підтримання статусу ефективного і якісного виробника;

4) удосконалення кваліфікації співробітників на всіх рівнях;

5) здійснення обміну досвідом між ресторанами, що знаходяться в різних країнах;

6) постійне вдосконалення принципів теорії швидкого харчування;

7) заохочення створення нових страв;

8) нововведення при створенні нового обладнання;

9) покращення маркетингових концепцій;

10) прогрес в організації обслуговування та технологіях.

1.3 Стратегія mcdonald's

Починаючи з 1999 року компанія mcdonald's залишається лідером на світовому ринку громадського харчування. Таких результатів вдалося досягти за рахунок сильного бренду і загального обсягу продажів, що складав на той момент 35 млрд. доларів. Із загальної кількість ресторанів (25 тис.) приблизно 80% були у франчайзингу у 5000 власників в усьому світі.

За останні 10 років обсяги продажів компанії зростали в середньому на 8% за рік, при цьому коефіцієнт окупності акцій «Макдоналдс» знаходився на позначці 20%.

Компанія mcdonald's розробила єдині стандарти приготування страв, технології обладнання, маркетингових стратегій, програм підготовки персоналу, методики вибору місця розташування закладів, організації обслуговування, а також системи поставок. Ці стандарти поширюються на всі ресторани компанії в кожній країні світу, в якій є ресторани mcdonald's.

У всьому світі щорічно відкривається більш ніж 1500 ресторанів, частину складають власні ресторани, частина – ресторани, відкриті на умовах франчайзингу. Це дає можливість зайняти одне з лідируючих становище на ринках за кордоном.

Ведеться спрямованість на збільшення кількості відвідувачів. В асортимент включаються нові, недорогі страви, збільшуються порції при збереженні колишньої ціни, організовуються дитячі ігрові майданчики при ресторанах.

Проводяться дослідження щодо можливостей глобальної інфраструктури постачальників компанії. Оцінюється їх досвід в управлінні комплексними закладами громадського харчування, виходячи з цього відбувається вибір місця розташування ресторанів, здійснення маркетингової діяльності.

Компанія mcdonald's націлена видавати ліцензію на франчайзинг тільки ініціативним, досвідченим підприємцям з хорошою репутацією. Корпорація спеціально готує їх до активного просування своєї торгової марки на місцях.

Важливим є місце розташування ресторанів. Це повинно бути зручне розміщення ресторану для клієнтів і вигідно для компанії. Зараз компанія намагається відкривати заклади mcdonald's в аеропортах, лікарнях, університетах, великих торгових центрах, на станціях техобслуговування.

В даний час у ресторанах пропонують обмежений набір страв. Є спрямованість на поліпшення смакових якостей страв, розробки нових категорій страв швидкого приготування, збільшити кількість страв для любителів здорової їжі. Суворі правила також позначені не тільки в питаннях стандартів якості, але і санітарного стану приміщень та устаткування, організації обслуговування, роботи касирів.

Імідж корпорації завжди підтримується як зразок якості, чистоти і високої цінності споживачів за допомогою активної рекламної кампанії в засобах масової інформації та спеціальних заходів. Лялька Рональд Макдональд завжди сприяє підвищенню популярності торгової марки серед дітей.

Перейти до розділу: 1.4. Секрет успіху РэяКрока

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна