Оголошення

Секрет успіху засновника mcdonald's Рэя Крока

1.4. Секрет успіху Рэя Крока - засновника mcdonald's

Можливо, якщо б не Крок, ми б ніколи не дізналися оМакдоналдс: брати Дік і Мак Макдональди найменше прагнули побудувати мережу ресторанів. Їм вистачало того, що вони мали, а заробляти більше для них означало "маятися з податками".

Сьогодні Макдоналдс продає 34% гамбургерів і 26% картоплі фрі, що реалізуються ресторанами в Америці. Кожен п'ятнадцятий працівник в Америці отримує вМакдоналдс свою першу роботу. Коли компанія вийшла на біржу, вартість ста її акцій становила $2 250, сьогодні цей пакет оцінюється в суму, що перевищує $1 млн.

У чому ж секрет успіху бізнесу Макдоналдс?

Що дозволило РэюКроку побудувати найбільшу з корпорацій?

Основні принципи, яких дотримувався Рей Крок у своїй роботі:

1. Зберігати краще

Коли в 1955 року РэйКрок заснував франчайзингову компанію "Макдоналдс систем інк.", він вирішив дотримуватися тієї форми обслуговування, яку винайшли брати Макдональд, удосконалюючи і стандартизируя її, але не змінюючи.

2. Бути чесним

“Коли торгуєш чимось подібним, тебе будь-може обізвати шахраєм, – зауважив одного разу Крок. – Але, якщо він бачить, що ти з ним чесний, ситуація змінюється. Я думаю, більшість клієнтів вірили в мою чесність".

На відміну від інших ресторанів, готових змінити підрядника заради незначної знижки, Макдоналдс допомагав своїм постачальникам заробляти чесну прибуток. Ті, хто виконував вимоги його компанії, могли розраховувати на регулярні замовлення і своєчасну оплату.

3. Спрощувати складне

Плануючи створення загальнонаціональної мережі закладів, Крок розумів, що ефективний розвиток мережі неможливо без ретельно відрегульованої системи. Йому було важливо залучити до співпраці тих підприємців, які були новачками в ресторанному бізнесі, тому Крок прагнув зробити систему максимально простою і зрозумілою.

4. Знаходити найкраще рішення

Крок не шкодував часу і грошей на постійне вдосконалення системи обслуговування і пошук нових технологій. Тільки у поліпшення якості картоплі фрі компанія вклала понад $3 млн. за 10 років.

Крок постійно аналізував і переглядав методи роботи Макдоналдса в наступних областях:

  • якість продукції;
  • відносини з постачальниками;
  • обладнання та навчання франчайзі;
  • контроль за діяльністю ресторанів на місцях.
  • Дотримуватися правил

Ключовим фактором успіху Макдоналдс є суворе дотримання стандартів у роботі та уніфікація використовуваних технологій. Стандартизація стала основою філософії компанії.

РэйКрок відрізнявся фанатичною прихильністю до рівнем якості, сервісу і чистоти. Абревіатура "КСЧ", що позначає ці три показника, була придумана їм для того, щоб виділити Макдоналдс серед конкурентів.

Пристрасть до чистоти позначалося і на співробітників. Крок не переносив м'ятих костюмів, непричесанных волосся і брудних нігтів. І навіть вимагав від працівників тримати в чистоті свої машини. Бути уважним до дрібниць. РэйКрок приділяв серйозну увагу дрібницям і незначним деталям, що знижує ефективність роботи.

Найстаріший голова правління компанії, Фред Тернер, говорив:

“Не можна упускати жодної дрібниці. Неприпустимі компроміси. Або ви стежите за дрібницями, і обсяги продажів зростають; або ви не хвилюєтеся за дрібниці, і тоді ставайте посередністю. У такому випадку вам нічого робити в бізнесі!"

5. Зберігати підприємницький дух

Крок вимагав від підприємців найсуворішого дотримання стандартів, але при цьому він дозволяв їм продавати свої послуги тим способом, який вони вважали за доцільне. У компанії не тільки зберігався підприємницький дух, але і винагороджувалося прояв особистих творчих здібностей. Франчайзі не були солдатами організації – вони були корпоративними підприємцями.

6. Робити ставку на довгостроковий прибуток

"За успіх доводиться платити, як і за невдачу", "Ніхто з нас так не гарний, як всі ми разом", – напучував Крок своїх працівників. Він запевняв їх, що якщо вони будуть добре працювати, гроші з'являться самі собою.

7. Бачити людей, а не дипломи

Крок завжди робив ставку на таланти, на яскраві особистості і не тяжів до інтелектуалів. Тим, хто схильний до серйозних роздумів, він волів людей діяльних, активних і працьовитих.

Перейти к разделу: 2. Mcdonald's за кордоном

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика