Оголошення

Mcdonald's за кордоном

2.1. Різноманітність mcdonald's у світі

Під торговою маркою mcdonald's на середину червня 2009 року працювало 32 060 ресторанів в 118 країнах світу (в тому числі близько 14 тисяч з них розташовані в США) (див. рис 3).

З них значна частина (25 578) управлялося по франчайзингу, тому асортимент ресторанів, розмір і склад порцій може сильно відрізнятися в різних країнах. За підсумками 2010 року під маркою mcdonald's працювало 32 737 ресторанів по всьому світу (таким чином, mcdonald's поступилася першістю мережі Subway). Одним з найбільш розвиваються проектів компанії останнім часом стала мережа кав'ярень «McCafé».

Асортимент ресторанів включає гамбургери (у тому числі «Біг Мак»), сендвічі, картопля фрі, десерти, напої і т. п. В більшості країн світу в ресторанах мережі продають пиво, проте в Росії ресторанів «Макдоналдс» є повністю безалкогольними.

Загальна чисельність персоналу компанії на 2008 рік склала близько 400 тис. осіб. Виручка компанії в 2008 році склала $23,5 млрд (в 2007 році — $22,8 млрд), операційний прибуток — $4,3 млрд ($2,4 млрд), чистий прибуток — $2,6 млрд ($2,3 млрд).

У 2010 році виручка корпорації досягла рекордної позначки в $24,07 млрд. При цьому чистий прибуток mcdonald's склав $4,94 млрд.

Молдова

У Молдові діють чотири ресторану «Макдоналдс». Всі вони розташовані в столиці країни — Кишиневі. Розташування ресторанів по черговості їх відкриття: у секторі Чентру, на Рышкановке і на Ботаніці два ресторани (у тому числі в торговому центрі «MallDOVA»).

На Ботаніці крім ресторану «Макдоналдс» діє цілодобово McDrive для обслуговування клієнтів, які приїжджають на автомобілях.

Латвія

У країні працюють вісім ресторанів «Макдоналдс»; всі вони розташовані в Ризі. Найбільший ресторан знаходиться в Старій Ризі на бульварі Мейеровица, навпаки знаменитих «Лаймовских» годин. Другий за величиною знаходиться в центрі міста, на вулиці Меркеля, навпроти центрального вокзалу.

Решта чотири — на Югле, в Пурвциемсе, в Плявниеках і на набережній Даугави на вулиці Краста. У травні 2009 року відкрився новий ресторан всередині торгового центру «Spice» в мікрорайоні Риги Шампетера\Плескодале і один в торговому центрі «Alfa» у вересні 2010 року.

Ізраїль

У країні відкрито 169 ресторанів (дані на листопад 2010 року)фірми «Элониаль», що працюють під торговою маркою «mcdonald's», з них 34 кошерних, 11 з ігровим майданчиком для дітей і 19 з можливістю замовити і отримати їжу, не виходячи з автомобіля («МакДрайв»)[19].

Відділення мережі є практично у всіх містах, в багатьох торговельних центрах, на багатьох перехрестях міжміських шосе. Загальна кількість службовців — понад 3000 чоловік. Всі ресторани надають безкоштовний доступ до Інтернету за допомогою бездротового підключення WiFi.

Японія

Одна з перших зарубіжних країн, де відкрилися ресторани Макдональдс (1971 рік). Їх кількість приблизно 2500. Це пояснюється невеликою площею, яка використовує окремо взята мережна точка (перший ресторан, відкритий в Японії, займав площу всього в 150 м2).

Ексцентричний японський мільярдер ДенФуджита притягнув mcdonald's в свою країну зі словами: «Якщо ми будемо їсти гамбургери і картоплю тисячу років, ми станемо вище, наша шкіра побіліє, і брюнетів ми перетворимося в блондинів». Насправді і японці, і всі інші клієнти mcdonald's всього за кілька років перетворюються в товстунів.

Можна і далі розповідати про десятках країн, на території яких діє мережа ресторанів mcdonald's, але висновок все одно буде загальний: незалежно від віку і статі, соціального становища і роду діяльності, саме це ресторан залишається найпоширенішим і популярним у всьому світі.

2.2. McDonald's в Укарїні

Україна стала 102-ю країною, де почала розвиватися мережа McDonald's.

24 травня 1997 року біля ст.м. «Лук'янівська» в Києві відкрився перший ресторан «Макдоналдз» в країні. Вся діяльність ресторанів «Макдоналдз» здійснюється від імені компанії «МакДональдз Юкрейн Лтд», яка є 100% власністю McDonald's Corporation.

МакДональдз Юкрейн Лтд з часткою 15% ринку є лідером у своєму сегменті. За 14 років роботи, в інвестування мережі було витрачено $100 млн, у тому числі $5 млн — на соціальні потреби.

До кінця 2010 року дизайн і внутрішня обстановка всіх закладів мережі приведена до єдиного зразку.

Cьогодні в 18 містах України діє 79 ресторанів:

Київ — 36 Харків — 9 Дніпро — 8 Одеса — 7 Львів — 5 Вінниця — 2 Кривий Ріг — 2 Запоріжжя — 2 Бориспіль — 1 Житомир — 1 Кременчук — 1 Миколаїв — 1 Полтава — 1 Рівне — 1 Суми — 1 Херсон — 1 Чернігів — 1 Черкаси — 1.
Крім того, компанія в 2011 році запустила проект розвитку мережі кав'ярень McCafe. Станом на початок 2013 відкрито 10 кав'ярень (6 у Києві та 4 в регіональних центрах).

Розглядається також можливість відкриття в таких містах, як: Луцьк, Івано-Франківськ, Чернівці, Біла Церква.

Цікаві факти

Дев'ять українських Макдональдзів увійшли до топ-100 найбільш відвідуваних закладів мережі. Наприклад ресторан, що знаходиться у Києві біля центрального залізничного вокзалу, вже останніх шість років постійно знаходиться в п'ятірці найбільш відвідуваних закладів. В 2010 році, він перебував на 3 місці серед 30 тис. закладів (2,283 млн чеків).

У 2011 році цей результат був поліпшений — друге місце серед 33 тис. закладів (2,455 млн чеків) Ресторани McDonald's типу Drive-through (з обслуговування клієнтів на автомобілях) в Україні називаються «Мак Драйв» в той час, як у Росії назву переклали як «Мак Авто».

Нагороди та премії:
Найкращий роботодавець року (2004, 2005). Вибір року (2007).

Перейти до розділу 3. Чому в mcdonald's смачна їжа

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика