Оголошення

Колірне оформлення кабінетів. Кольоротерапія

5. Колірне оформлення кабінетів

В оформленні класних кімнат у школах бажано присутність синьо-зеленої гами, кольору червоної частини спектру можуть бути пастельних, ніжних відтінків.

Оформлення кабінетів - колір

Це необхідно не тільки для формування сприйняття прекрасного, але і для корекції поведінки та емоційного стану вихованців. У вимогах, що висуваються сучасною освітою, для підвищення рівня комфортності освітнього процесу педагогам рекомендовано враховувати не тільки колірне оформлення класів, але і колір одягу — для сприятливого впливу на психіку дитини.

Бажано, щоб одяг всіх учасників освітнього процесу мала чисті і рівномірні тони. Споглядання чистих блакитних, зелених кольорів різних відтінків помітно врівноважує стан учнів, розвиває увагу і зосередження, допомагає процесу навчання, тому деякі психологи рекомендують мати в класі квадрат із синьої тканини.

6. Методика «Колірний рейтинг предметів»

Метою такого дослідження є вивчення емоційного стану учнів на уроках у 7 класі. Хлопцям пропонувалося висловити своє ставлення до предметів, які вони вивчають, кольором. Перед ними на дошці демонструвався екран з 8-ма кольорами.

Кольори розташовуються в тій же послідовності, що і в тесті Люшера. Не особливо замислюючись про те, якому кольору вони віддають перевагу, а міркуючи лише про те, з яким кольором у них асоціюється той чи інший навчальний предмет, вони повинні поставити проти кожного предмета цифру того колір, який вони обирають(бланк відповідей анонімний).

Висновок
Високий рівень емоційного благополуччя на уроках – алгебри, трудового навчання. Середній рівень емоційного благополуччя на уроках – російської мови, біології, фізичної культури, інформатики, англійської мови, фізики. На інших уроках - низький рівень емоційного благополуччя.

7. Кольоротерапія

Колір - це світло, без якого немислиме наше існування. Ми сприймаємо колір головним чином з допомогою зору, але несвідомо ми вбираємо його через шкіру, м'язи і навіть кістки.

Впливаючи на наш організм, колір може стати цілителем. Наука про цілительство кольором називається кольоротерапією. Лікування кольором застосовувалося з давніх часів. Народи древніх цивілізацій Єгипту, Індії і Китаю використовували цілющі властивості кольору.

Однак не варто думати, що лікування кольором все тут же виправить і при серйозних захворюваннях слід все ж порадитися з лікарем. Так як кольори викликають певні фізіологічні реакції в організмі, не можна застосовувати червоний колір при запальних процесах, підвищеному артеріальному тиску і вугрової висипки.

Оформлення кабінетів - колір

Блакитний не застосовувати при зниженому тиску. Особлива обережність повинна бути в застосуванні синього, так як він впливає на ендокринну систему. Небезпечно також піддавати себе впливу якого-небудь кольору занадто довго, особливо червоного.

Цей метод застосовувався з найдавніших часів. Донині в Індії використовують "соляризацію". Крім своєї давнини цей метод досить простий. У ємність з кольорового скла (бажано з пробкою) наливають рідину (вода, молоко, лосьйон, ліки). Далі виставляють посудину на сонячне світло. Виходить подвійний ефект від споживання соляризированной рідини.

Так, червона вода, наприклад, дає заряд енергії і зігріває; помаранчева - освіжає; жовта - стимулює; зелена - гармонізує і стабілізує; рідини, заряджені блакитними, синіми або фіолетовими променями, заспокоюють. Рідини, соляризируемі в посуді теплого спектру слід застосовувати за призначенням в першій половині дня, а холодного - у другій.

Перейти до розділу: Висновки

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна