Оголошення

Найзнаменитіші динозаври на Землі

Тараннозавр

Найзнаменитішим динозавром був тираннозавр, який жив за часів крейдяного періоду. Що він з себе представляв? Тиранозавр мав більше 50 пилкоподібних іклів завдовжки до 18 сантиметрів і важив понад 6 тонн.

Тиранозавр

У нього були дуже короткі передні лапи, ними динозавр не міг навіть діставати до рота. Тому учені досі сперечаються, як тиранозавр міг їх використати. Припускають, що він живився останками мертвих тварин. Тираннозавр не вважається найшвидшим або хитрішим.

Тарбозавр

ТарбозаврСамим великий хижаком вважався тарбозавр. Він перевершував ростом і вагою тираннозавра. Можливо, саме це заважало йому бути хорошим мисливцем. Тарбозавр переміщався на потужних задніх кінцівках. Вони мали по 4 пальці з гострими кігтями.

Три пальці були обернені вперед і один назад. Лапи тарбозавра були добре розвинені і тримали усю вагу багатотонного хижака. Передні кінцівки тарбозавра були розвинені дуже слабо. На коротеньких лапках було по два пальці.

І не дивлячись на те, що вони закінчувалися кігтями, навряд чи тарбозавр міг застосовувати їх при полюванні. Швидше за все, вони допомагали ящерові підтримувати баланс при русі. При бігу, тарбозавр витягав свою зубасту пащу вперед.

Великий хвіст урівноважував передню частину при бігу. Хоча навряд чи тарбозавр міг швидко і довго переслідувати здобич. Адже вага дорослого тарбозавра була більш ніж 5 т.

Ігуанодон

Ігуанодон

Першим травоїдним динозавром вважається ігуанодон. Ігаунодони вели стадний спосіб життя. На це однозначно вказує знахідка великої кількості кісток ігуанодонів сконцентрованих в одному місці.

Ігуанодони - перші рослиноїдні динозаври, у яких з'являються задні зуби. З їх допомогою динозаври можуть подрібнювати їжу перед заковтуванням. Таке розжовування збільшує швидкість переварювання навіть найжорсткіших рослин.

Велоцираптор

Велоцираптор

Самим вражаючим динозавром був велоцираптор. У цієї тварини був хвіст, що не гнеться. Другий палець на задніх лапах був "озброєний" серповидним, гострим, як бритва, нігтем завдовжки близько 13 сантиметрів.

Зріст динозавра досягав 4-х метрів в довжину при вазі 45-75 кілограмів. Він відрізнявся незвичайним інтелектом, був товариський і віддавав перевагу полюванню в групі. Можливо, розвивав швидкість до 50 кілометрів на годину.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика