Оголошення

Комп'ютерна анімація та графіка

Основна частина

Практично з самого моменту появи комп'ютерів з'явилася і комп'ютерна графіка. В даний час можна сказати, що немає ні однієї області діяльності людини, де б вона не застосовувалася.

Рідко який фільм обходиться без комп'ютерної графіки, не кажучи вже про реклами, видавничі справи, анімації та комп'ютерні ігри. Віртуальна реальність знаходить свою нішу в індустрії розваг і відеоіграх. Число віртуальних галерей і розважальних парків швидко зростає. Практично жодне виробництво не обходиться без комп'ютерної графіки.

Комп'ютерна графіка з'явилась достатньо давно - вже у 1960-их роках існували повноцінні графічні системи. Сьогодні прийнято користуватися термінами " комп'ютерна графіка (КГ) і комп'ютерна анімація (КА).

Поняття комп'ютерна графіка включає всі види робіт зі статичними зображеннями, " комп'ютерна анімація має справу з динамічно мінливими зображеннями. Об'єднати графіку і анімацію дає можливість абревіатура КГиА.

Computer graphics - введення, висновок, відображення, перетворення і редагування графічних об'єктів під управлінням ЕОМ. (Борковський А. В. "Англо-російський словник з програмування та інформатики")

Computer animation - "пожвавлення" зображень на екрані дисплея, синтез динамічних зображень на комп'ютері.( "Англо-російський словник з обчислювальної техніки" п/р Е. К. Масловського).

В основі будь-якої анімації лежить фіксація фаз руху об'єктів - визначення в кожний момент часу їх положення, форми, розмірів та інших властивостей, наприклад кольору. Цю операцію називають фазовкою або таймінгом.

Комп'ютерна анімація — вид анімації, створюваний за допомогою комп'ютера. На відміну від більш загального поняття «графіка CGI», відноситься як до нерухомих, так і рухомих зображень, комп'ютерна анімація передбачає тільки рухомі. На сьогодні отримала широке застосування як у сфері розваг, так і у виробничій, науковій і діловій сферах.

Будучи похідною від комп'ютерної графіки, анімація успадковує ті ж способи створення зображень: векторна графіка, растрова графіка, фрактальна графіка, тривимірна графіка (3D)

За принципом анімації можна виділити кілька видів комп'ютерної анімації.

1. Анімація по ключовим кадрам

анимация по ключевым кадрам

Розстановка ключових кадрів проводиться аніматором. Проміжні ж кадри генерує спеціальна програма. Цей спосіб найбільш близький до традиційній мальованої анімації, тільки роль фазовщика бере на себе комп'ютер, а не людина.

2. Запис руху

Дані анімації записуються спеціальним обладнанням де об'єкти реально рухаються і переносяться на їх імітацію в комп'ютер.

Motion capture

Поширений приклад такої техніки — Motion capture (захоплення рухів).

Актори в спеціальних костюмах з датчиками здійснюють рухи, які записуються камерами і аналізуються спеціальним програмним забезпеченням. Підсумкові дані про переміщення суглобів і кінцівок акторів застосовують до тривимірним скелетам віртуальних персонажів, ніж досягають високого рівня достовірності їх руху.

Такий же метод використовують для перенесення міміки живого актора на його тривимірний аналог в комп'ютері.

Перейти до розділу: 3. Процедурна анімація

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика