Публікація на сайті

kristal_1.jpg
Тематика проекту: 
Природознавство
Тематика проекту: 
Хімія
Автор проекту: 
Антипова Поліна
Керівник проекту: 
Кривороженко Ірина Дмитрівна
Найменування навчального закладу: 
Зеленогайська ЗОШ І-ІІ ступенів
Клас: 
4

Проект з природознавства "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" розкриває практичні властивості природних та штучних кристалів, яке значення вони мають у хімії, для людини та як використовуються у повсякденному житті.

Докладніше про проект:


Дослідницька робота по вирощуванню кристалів доводить безпечність подібних експериментів на уроках з природознавства та може бути використана як поетапний приклад виконання практичної роботи з вирощування кристалів у школі, наприклад у рамках предмуту хімія.

Учениця 4 классу початкової школи провела у практичній роботі над проектом з природознавства на тему "Вирощування кристалів у шкільній лабораторії" дослід зі створення кристалів мідного купоросу, найбільший екземпляр вирощеного кристалу за 20 діб був довжиною 4,7 см, шириною 2,6 см., висотою 0,8 см.

Зміст

Вступ
Основна частина:
1. Як ростуть природні кристали
2. Практичне значення природних та штучних кристалів
3. Методи вирощування кристалів. Вирощування кристалів мідного купоросу
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

Вступ


З найдавніших часів люди цінували красу коштовного каміння. Алмаз, рубін, сапфір, смарагд - найдорожчі його види. За ними йдуть олександрит, топаз, шпінель, гірський кришталь, аметист, гранат, аквамарин, хризоліт.

Коштовному камінню здавна приписували цілющі та різні надзвичайні властивості. Про нього складено багато історій і легенд. Зазвичай вони пов'язані з приниженням та експлуатацією людей, голодом, обманом, вбивствами.

Ось одна із таких історій. Величезний алмаз «Регент» був знайдений негром-невільником, який працював на алмазних рудниках у Південній Африці. На цих рудниках працівники жили в каторжних умовах, їх охороняли, немов арештантів.

А якщо комусь і дозволяли у вільний день вийти за межі розробок, його змушували випити касторку, щоб він не міг заховати алмаз у шлунку. Невільник, який знайшов «Регент», глибоко розрізав собі ногу і заховав алмаз у рані під пов'язкою.

Він розкрив свою таємницю одному з моряків, благаючи допомогти йому втекти. Моряк допоміг невільнику влаштувати втечу, але на кораблі відібрав у нього алмаз і зіштовхнув у море. Згодом моряк продав камінь за безцінь і, швидко витративши гроші, з відчаю повісився. Переходячи з рук у руки, цей алмаз потрапив до Франції. Наполеон І носив його в рукоятці своєї шпаги, вважаючи, що це приносить йому щастя.

Відомо, що капелюх князя Потьомкіна Таврійського був усипаний діамантами, і тому був таким важким, що його не можна було носити на голові. Ад'ютант носив капелюх у руках за князем.


На одній із суконь імператриці Єлизавети було стільки коштовного каміння, що її власниця не могла витримати такої ваги, і одного разу навіть втратила на балу свідомість.

Російська імператриця Катерина ІІ, граючи в карти, полюбляла розраховуватися діамантами. «Як весело гратися в діаманти! Це схоже на тисячу і одну ніч», - писала Катерина в одному з листів.

Вона подарувала своєму улюбленцю Орлову стрій, прикрашений діамантами вартістю в мільйон карбованців. Орлов не залишився у боргу і подарував імператриці знаменитий діамант, який з тих пір прикрашав скіпетр російських царів.

Люди навчилися вирощувати природні, так і штучні кристали. Нині важко навіть перелічити найменування штучних кристалів, які вирощують тоннами на заводах у різних країнах. Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи.

Адже на диво гарні кристали — це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування і у техніці. Наприклад, відоме всім алмазне буріння, використання рубінів у годинникових механізмах і вимірювальних приладах, застосування кристалів у напівпровідникових приладах.

У даній роботі описаний спосіб вирощування кристалів у шкільній лабораторії з речовин, які можливо придбати в аптеках та магазинах господарських товарів.

Мета роботи: вирощування кристалів мідного купоросу у шкільній лабораторії.

Завдання роботи:

  • розкрити особливості росту природних кристалів;
  • дізнатись, яке значення природних та штучних кристалів у нашому житті;
  • дослідити методи вирощування кристалів;
  • спостерігати за ростом кристалу мідного купоросу, змірювати його параметри, зробити висновки.

Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що наше життя пов'язане з кристалами. Вирощені у шкільній лабораторії кристали мають естетичне значення і їх можна використовувати для прикрас та виготовлення іграшок.

Перейти до розділу 1. Як ростуть природні кристали

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика