Оголошення

Використання абревіатури в on-line спілкуванні

2.2. Використання абревіатури в on-line спілкуванні

За останній час в нашому житті з'явилося безліч нових засобів і каналів комунікації. Ми вже не мислимо своє життя без комп'ютерів та ноутбуків, мобільних телефонів і смартфонів, а також програм, що дозволяють спілкуватися, використовуючи цю техніку.

Нескладно здогадатися про причини широкого використання скорочень в англійській мові для розмови по мережі або за допомогою СМС. Спілкування за допомогою інтернет може бутисинхронним, тобто відбуватися в режимі реального часу, асинхронним або не вимагає моментального відповіді співрозмовника.

Перший тип характерний для сервісів обміну миттєвими повідомленнями, наприклад, ICQ або Skype. Для підтримки бесіди потрібно писати швидко, а для цього як не можна краще підходять скорочення. Вони замінюють окремі лексеми, їх частини або поєднання і навіть цілі речення в англійській мові.

Асинхронна передача інформації використовується, наприклад, в електронних листах, SMS-повідомленнях. Ви можете написати відповідь спокійно, витративши на це більше часу, ніж на онлайн-спілкування.

Тому в електронних листах значно рідше зустрічаються англійські акроніми. В СМС ж вони дуже частотны. Тут на перший план виходить інший аспект – обмежений обсяг повідомлення і необхідність платити за кожне з них.

Як для написання SMS, так і для розмов в мережі англійські букви, цифри, поєднання слів і абревіатури застосовуються досить закономірно. Наприклад, якщо для зменшення довжини лексеми використовується цифра (sk8 - skate), то щоб зрозуміти сенс швидше за все потрібно прочитати літери як зазвичай і повністю вимовити назву цифри.

Цифра Значення Приклад
2 Частка to, too - «теж», числівник two, поєднання звуків [tə] 2day (today), going 2 wrk (going to work), me 2 (me too),
4 Прийменникfor, числівник four, поєднання звуків [fo] 4ever (forever), gud 4 u (good for you)
8 Числівник eight, єднання звуків [eit] m8 (mate), l8er (later)

Теж правило справедливо і для букв. Якщо буква стоїть окремо, що для неї не типово в звичайній мові, потрібно мати на увазі її вимова (C U - see you). У них також є свої нюанси.

Літера Значення Приклад
B Дієсл. be, ім. bee, [bi] b there (be there), 2b or not 2b (to be or not to be)
N and як в rock’n’roll y n u (yes, and you?)
R Дієсл. are, [a], [r] r u ok (are you ok?), r8 (right)
C Дієсл. see, [si] I c (I see)
U Займ. you, [ Λ ], [u] luv u (love you)

Приклади найбільш часті скорочення в англійській мові онлайн-та СМС-спілкуванні (Дод.1)

  • Lol = laughing out loud (умираю от смеха, ржу не могу)
  • Btw = by the way (кстати говоря)
  • rofl = rolling on the floor laughing (катаюсь по полу от смеха)
  • imho = in my humble opinion (по моему скромному мнению)
  • imo = in my opinion (по-моему)
  • asap = as soon as possible (как можно быстрее, как только так сразу)
  • c u = see you (увидимся)
  • b4n = bye for now (ладно, пока)
  • b/f = boyfriend (бойфренд, парень) и аналогично — g/f
  • brb = be right back (скоро вернусь)

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика