Публікація на сайті

Розділ 2. Об’єкти та методи досліджень

Дослідження проведено у 2015 році у 10-річних соснових культурах Малинівського лісництва Державного підприємства "Чугуєво-Бабчанське лісове господарство" (ДП "Чугуєво-Бабчанське ЛГ").


Під час аналізу метеорологічних показників використано дані стосовно температури повітря та ґрунту, а також  та кількості атмосферних опадів метеостанції Комсомольське.

Фенологічні спостереження у соснових культурах здійснювали щодекади, починаючи з ІІІ декади березня.

Фази розвитку пагонів і хвої сосни виділяли згідно з літературними даними [10, 28].


Визначали такі фази розвитку пагонів і хвої:

  • бруньки не виявляють змін після зимівлі;
  • бруньки набрякли;
  • бруньки подовжилися, брунькові лусочки роз’єдналися;
  • зійшов чохлик;
  • хвоїнки відокремилися від пучку.

Розміри бруньок і пагонів вимірювали раз на декаду лінійкою з точністю 1 мм на центральних пагонах 20 дерев, які були відмічені кольоровою ізоляційною стрічкою.

Довжину хвої вимірювали раз на декаду лінійкою з точністю 1 мм на 20 хвоїнках середніх частин центральних пагонів тих самих дерев.

Для кожної дати обліку визначали середнє значення довжини пагона та бруньок.

Статистичний аналіз даних і побудову графіків здійснювали стандартними методами [4, 16, 19] за допомогою комп’ютерних програм Microsoft Excel.

Перейти до розділу 3. Аналіз одержаних результатів

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика