Оголошення

Видатні жінки-інформатики

| nikolay
Видатні жінки-інформатики
Тематика:
Автор роботи:
Фіногенова Єлизавета
Керівник проєкту:
Мироненко Ірина Валеріївна
Навчальний заклад:
Новогродівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка
Клас:
8

Мета учениці 8 классу - простувати стереотипи та довести, що жінки також можуть успішно освоїти програмування. Ця робота і проект про видатних жінок-інформатиків може бути використана для поглиблення знань з історії і розвитку інформатики та обчислювальної техніки.

Дослідницька робота з інформатики "Видатні жінки-інформатики" містить біографічну інформацію про діяльність вчених, шлях до визнання їх наукових прац та довершує основними підсумками їх діяльності.

У результаті проекту з інформатики "Видатні жінки-інформатики" учениця 8 классу провела та проаналізувала соціальне опитування на тему «Відомі люди», упорядкувала інформацію з теми «Видатні жінки-інформатики», створила ментальну карту «Видатні жінки-інформатики» та довершила проект розробкою постеру та буклету на тему «Видатні жінки-інформатики».

Зміст

Тези
Вступ
Основна частина
Ада Августа Байрон Лавлейс
Ґрейс Мюррей Гоппер
Геді Ламар
Катерина Ющенко
Джин Бартік
Френсіс Елізабет Аллен
Барбара Лисков
Адель Голдберг
Сандра Лернер
Катерина Фейк
Йоанна Рутковська
Висновок
Список використаних джерел
Додатки
Соціальне опитування «Відомі люди»
Аналіз соціального опитування
Буклет
Карта розуму
Інтерактивний плакат

Тези

Споконвіку жінка вважалася берегинею домашнього вогнища, тому наука й інша громадська діяльність були прерогативою чоловіків. Однак в історії були знамениті жінки, які придумали по-справжньому фундаментальні винаходи і зруйнували стереотипи про жіночу логіку і про те, що рушієм прогресу може бути лише чоловік, пригадайте:

Гіпатія Олександрійська (філософ, астроном і математик, остання керівниця філософської школи в Олександрії і хранителька славнозвісної Олександрійської бібліотеки) винайшла астролябію (прилад для вимірювання координат небесних тіл) і прилад для визначення щільності рідини.

Табіта Беббіт (ткаля) у 1810 році створила прототип циркулярної пилки, поліпшену головку для прядильної машини та запропонувала процес виробництва штучних зубів.

Жозефіна Кокрейн (світська дама) 31 грудня 1885 в Іллінойській філії Патентного бюро США запатентовала «Машину, миючу посуд», після того як не дорахувалася чергового блюдця зі свого улюбленого китайського сервізу.

Марія Склодовська-Кюрі (французько-польська вчена) спів відкривач радію та полонію, лауреат двох Нобелівських премій – з фізики та хімії.

Чуємо, що комп'ютери - це складно, потрібний особливий склад розуму, і логіка, яку жінці не осягнути. Ймовірно мало хто знає, що в історії інформатики багато поворотних моментів, пов'язаних з комп'ютерами, в яких ключову роль грала жінка.

Отже, у зв’язку з цим цілком очевидною є актуальність даної роботи, а саме: жінки, що внесли свій вклад в розвиток інформатики та інформаційних технологій.

Предмет дослідження: Жінки, які зробили внесок в розвиток обчислювальної техніки та інформаційних технологій.

Мета дослідження: На основі дослідження існуючих матеріалів проаналізувати історію розвитку обчислювальної техніки, інформаційних технологій; знайти інформацію про жінок, які поєднали жіночу долю з творенням і вдосконаленням в світі інформаційних технологій.

Основні завдання дослідження:

  1. ознайомитися з історією і розвитком інформатики та інформаційних технологій;
  2. розширити свій кругозір стосовно відомих людей та, зокрема, жінок у цій галузі;
  3. висвітлити факти про жінок, які внесли вклад в розвиток комп’ютерного світу.

Наукова новизна дослідження: Новизна роботи полягає в тому, що нами зроблена спроба систематизувати існуючі матеріали. У процесі роботи опрацьовано літературу історичного та наукового характеру.

Етапи дослідження:

  • Соціальне опитування «Відомі люди».
  • Аналіз соціального опитування.
  • Збір інформації на тему «Видатні жінки-інформатики».
  • Упорядкування інформації з теми «Видатні жінки-інформатики».
  • Створення ментальної карти «Видатні жінки-інформатики».
  • Розробка постера та буклету на тему «Видатні жінки-інформатики».

Результатом дослідження: є систематизація та узагальнення інформації, створення ментальної карти, постера, буклета.

Практичне значення

Робота з інформатики "Видатні жінки-інформатики" може бути використана для поглиблення знань з історії і розвитку інформатики та обчислювальної техніки в загальноосвітній школі.

Перейти до розділу: Вступ

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика