Оголошення

Проєкт "Видатні жінки-інформатики світу"

| nikolay
Видатні жінки-інформатики і програмісти світу
Тематика:
Автор роботи:
Фіногенова Єлизавета
Керівник проєкту:
Мироненко Ірина Валеріївна
Навчальний заклад:
Новогродівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка
Клас:
8

Дослідницька робота у 8 класі за навчальним проєктом "Видатні жінки-інформатики світу" присвячена дослідженню внеску відомих жінок у розвиток галузі програмування, IT сфери та комп'ютерної безпеки, інформаційно-комунікаційних технологій та шифрування даних. Своїм прикладом жінки, які є відомими вченими, доводять, що не існує жодних обмеженнь для жінки у науковому середовищі.

Докладніше про роботу:

Науково-дослідницька робота з інформатики на тему "Видатні жінки-інформатики світу" містить біографічну інформацію про діяльність відомих програмістів та хакерів, жінок-вчених в галузі інформатики та ІКТ. В міні-проєкті досліджується шлях до визнання наукових праць жінок-інформатиків і формулюються основні підсумки їх діяльності.

В навчальному дослідницькому проєкті на тему "Видатні жінки-інформатики світу" вивчається внесок у розвиток програмування Ади Лавлейс, Катерини Ющенко та Джин Бартік, Адель Голдберг і Френсіс Аллен, а також Барбари Лісков, Ґрейс Гоппер. Розглядається внесок у комп'ютерну безпеку Йоанни Рутковської, у науку інформатику - жінок Геді Ламар та Сандра Лернер, в інформаційні технології - Катерини Фейк.

Метою авторки дослідницької проєктної роботи у 8 класі про видатних і жінок-інформатиків світу є доведення того, що жінки також можуть освоїти програмування і стати відомими у цій галузі. Ученицею проведено та проаналізувано соціальне опитування на тему «Відомі люди», упорядкувала інформацію з цієї теми, створена ментальна карта «Видатні жінки-інформатики», постер та буклет на тему «Видатні жінки-інформатики».

Матеріал проєкту може бути використаний для знайомства з біографіїю жінок-програмістів у 5, 6 і 7 класах на уроках інформатики, для поглиблення знань у 9, 10 і 11 класах з історії і розвитку інформатики та обчислювальної техніки, інформаційно-комунікаційних технологій (IKT) та кібербезпеки.

Зміст

Тези
Вступ
1. Основна частина
1.1. Ада Августа Байрон Лавлейс
1.2. Ґрейс Мюррей Гоппер
1.3. Геді Ламар
1.4. Катерина Ющенко
1.5. Джин Бартік
1.6. Френсіс Елізабет Аллен
1.7. Барбара Лисков
1.8. Адель Голдберг
1.9. Сандра Лернер
1.10. Катерина Фейк
1.11. Йоанна Рутковська
Висновок
Список використаних джерел
Додатки:
Соціальне опитування «Відомі люди»
Буклет
Карта розуму
Інтерактивний плакат.

Тези

Споконвіку жінка вважалася берегинею домашнього вогнища, тому наука й інша громадська діяльність були прерогативою чоловіків. Однак в історії були знамениті жінки, які придумали по-справжньому фундаментальні винаходи і зруйнували стереотипи про жіночу логіку і про те, що рушієм прогресу може бути лише чоловік, пригадайте:

Гіпатія Олександрійська (філософ, астроном і математик, остання керівниця філософської школи в Олександрії і хранителька славнозвісної Олександрійської бібліотеки) винайшла астролябію (прилад для вимірювання координат небесних тіл) і прилад для визначення щільності рідини.

Табіта Беббіт (ткаля) у 1810 році створила прототип циркулярної пилки, поліпшену головку для прядильної машини та запропонувала процес виробництва штучних зубів.

Жозефіна Кокрейн (світська дама) 31 грудня 1885 в Іллінойській філії Патентного бюро США запатентовала «Машину, миючу посуд», після того як не дорахувалася чергового блюдця зі свого улюбленого китайського сервізу.

Марія Склодовська-Кюрі (французько-польська вчена) спів відкривач радію та полонію, лауреат двох Нобелівських премій – з фізики та хімії.

Чуємо, що комп'ютери - це складно, потрібний особливий склад розуму, і логіка, яку жінці не осягнути. Ймовірно мало хто знає, що в історії інформатики багато поворотних моментів, пов'язаних з комп'ютерами, в яких ключову роль грала жінка.

Отже, у зв’язку з цим цілком очевидною є актуальність дослідницької роботи , а саме: жінки, що внесли свій вклад в розвиток інформатики та інформаційних технологій.

Предмет дослідження: жінки, які зробили внесок в розвиток обчислювальної техніки та інформаційних технологій.

Мета дослідження: на основі дослідження існуючих матеріалів проаналізувати історію розвитку обчислювальної техніки, інформаційних технологій; знайти інформацію про жінок, які поєднали жіночу долю з творенням і вдосконаленням в світі інформаційних технологій.

Основні завдання дослідження:

  1. ознайомитися з історією і розвитком інформатики та інформаційних технологій;
  2. розширити свій кругозір стосовно відомих людей та, зокрема, жінок у цій галузі;
  3. висвітлити факти про жінок, які внесли вклад в розвиток комп’ютерного світу.

Наукова новизна дослідження: Новизна проєкту полягає в тому, що нами зроблена спроба систематизувати існуючі матеріали. У процесі роботи опрацьовано літературу історичного та наукового характеру.

Етапи дослідження:

  • Соціальне опитування «Відомі люди».
  • Аналіз соціального опитування.
  • Збір інформації на тему «Видатні жінки-інформатики світу».
  • Упорядкування інформації з теми «Видатні жінки-інформатики».
  • Створення ментальної карти «Видатні жінки-інформатики світу».
  • Розробка постера та буклету на тему «Видатні жінки-інформатики».

Результатом дослідження: є систематизація та узагальнення інформації, створення ментальної карти, постера та буклета.

Практичне значення
Дослідницька робота (проєкт) з інформатики "Видатні жінки-інформатики світу" може бути використана для поглиблення знань з історії і розвитку програмування, а також взагалі інформатики та обчислювальної техніки в загальноосвітній школі.

Вступ

Людство розвивається завдяки науці. Здається, що відкривати нові горизонти - доля чоловіків. Опрацював додаткову літературу, мережу Інтернет ми впевнилися, що серед вчених більшість представляє саме чоловіки.

Проте резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року 11 лютого було запроваджено щорічне святкування Міжнародного Дня жінок та дівчат у науці з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки і розширення їх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності.

У будь-який період історії неважко відшукати передових і талановитих жінок-вчених, які рухали науку нарівні з чоловіками. Наука – це та галузь, де жінці можна успішно конкурувати з чоловіками. Часто їхні досягнення бувають незаслужено забутими, хоча людство ними й користується.

Для підтвердження цього провели соціальне опитування в школі – Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №10 ім. Тараса Шевченка, тому що тут можна опитати людей різного віку і різного рівня освіти. Для опитування склали анкету «Відомі люди» (Додаток_1).

Проаналізував отримані дані (Додаток_2), впевнилися, що жіночі сторінки історії, в тому числі й ті, що пов’язані з історією науки, з науковими дослідженнями та досягненнями, залишаються маловідомими. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, оприлюдненими у 2017 році, лише 28% науковців у світі - жінки. В Україні статистика доволі непогана: 46% жінок-науковців. Талановиті українські дослідниці працюють не лише в Україні, але й за кордоном.

Ви ще вважає, що програмування - не жіноча справа. Це - усього лише стереотип, практика показує, що жінки можуть успішно освоїти програмування.

Перейти до розділу 2. Перший програміст Ада Лавлейс

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика