Оголошення

Адель Голдберг - розробниця мови програмування Smalltalk

Адель Голдберг

Адель Голдберг - розробниця (творець) мови програмування Smalltalk, програмістка, народилася 7 липня 1945 року в Клівленді, Огайо (США), вчена в області інформатики, відома своєю роботою в області об'єктно-орієнтованого програмування і графічних інтерфейсів.

Адель Голдберг - розробниця мови програмування Smalltalk

З 1973 року Голдберг працювала в Xerox PARC (Xerox Palo Alto Research Center) в Лабораторії системних концепцій (System Concept Library), керівником якої вона згодом стала. Вона була одним з ключових членів команди, яка розробила мову програмування Smalltalk — перша чисто об'єктно-орієнтована мова програмування.

Внесла значний внесок у зародження і розвиток об'єктно-орієнтованого програмування. Разом з Аланом Кеем Голдберг працювала над шаблонами проектування - це були попередники тих шаблонів, які широко застосовуються в об'єктно-орієнтованому програмуванні. Адель і її команда в Xerox Palo Alto Research Center створили багато концепцій, які потім стали базою графічних користувацьких інтерфейсів.

У 1988 році Голдберг покинула PARC, щоб заснувати компанію ParcPlace Systems, яка займалася створенням засобів для розробки додатків на Smalltalk. Адель Голдберг відігравала провідну роль у комерціалізації Smalltalk і написала ряд книг щодо програмування цією мовою.

З 1984 по 1986 роки Голдберг займала пост президента ACM. У 1987 році вона була нагороджена премією ACM Software System Award. Також вона була включена до списку Forbes Twenty Who Matter.

У 1999 році вона заснувала компанію Neometron, що займається інтернет-підтримкою, в якій вона працює по теперішній час. У той же час Голдберг продовжує освітню діяльність, складаючи курси з комп'ютерних наук. Вона також є членкинею ради Cognito Learning Media, компанії-розробника мультимедійного програмного забезпечення для наукових та освітніх цілей.

Основний підсумок її роботи – робота в області об'єктно-орієнтованого програмування і графічних інтерфейсів, розробка мови програмування Smalltalk.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика