Оголошення

Вступ "Видатні жінки-інформатики"

Дослідницька робота

Вступ

Людство розвивається завдяки науці. Здається, що відкривати нові горизонти - доля чоловіків. Опрацював додаткову літературу, мережу Інтернет ми впевнилися, що серед вчених більшість представляє саме чоловіки.

Проте резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року 11 лютого було запроваджено щорічне святкування Міжнародного Дня жінок та дівчат у науці з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки і розширення їх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності.

У будь-який період історії неважко відшукати передових і талановитих жінок-вчених, які рухали науку нарівні з чоловіками. Наука – це та галузь, де жінці можна успішно конкурувати з чоловіками. Часто їхні досягнення бувають незаслужено забутими, хоча людство ними й користується.

Для підтвердження цього провели соціальне опитування в школі – Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №10 ім. Тараса Шевченка, тому що тут можна опитати людей різного віку і різного рівня освіти. Для опитування склали анкету «Відомі люди» (Додаток_1).

Проаналізував отримані дані (Додаток_2), впевнилися, що жіночі сторінки історії, в тому числі й ті, що пов’язані з історією науки, з науковими дослідженнями та досягненнями, залишаються маловідомими.

За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, оприлюдненими у 2017 році, лише 28% науковців у світі - жінки. В Україні статистика доволі непогана: 46% жінок-науковців. Талановиті українські дослідниці працюють не лише в Україні, але й за кордоном.
Ви ще вважає, що програмування - не жіноча справа. Це - усього лише стереотип, практика показує, що жінки можуть успішно освоїти програмування.

Перейти до розділу: Ада Августа Байрон Лавлейс

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика