Оголошення

Барбара Лисков, Адель Голдберг

Дослідницька робота

Барбара Лисков

Народилася 7 листопада 1939 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США - американська вчена в області інформатики, дослідник проблеми абстракції даних, керівник групи розробки мови програмування Клу, і Argus в 1970-х і 1980-х роках, а також об'єктно-орієнтованої системи управління базами даних Thor.

Барбара Лисков Разом з Дженнет Уінг розробила в 1987 році принцип підстановки - концепцію визначення підтипу. Дійсний член Американської академії наук і мистецтв, Національної академії інженерних наук, член Асоціації обчислювальної техніки.

Лисков завжди заохочувала студентів жіночої статі, надавала їм підтримку. Останнім часом вона приділяє багато уваги тому, щоб зробити інформатику доброзичливішою областю.

Залучаючи до роботи більше жінок і молодший професорсько-викладацький склад, вона допомагає їм в побудові кар'єри і подальшого просування.

Сьогодні Массачусетський технологічний інститут значно відрізняється від того місця, де вона почала свою кар'єру на початку 1970-х.

Тоді на факультеті працювала лише невелика група співробітників жіночої статі.

Основний підсумок її роботи – творець мови програмування Клу, дослідник абстракції даних.

Адель Голдберг

Народилася 7 липня 1945 року в Клівленді, Огайо, США - вчена в області інформатики, відома своєю роботою в області об'єктно-орієнтованого програмування і графічних інтерфейсів і розробкою мови програмування Smalltalk.

Адель ГолдбергВнесла значний внесок у зародження і розвиток об'єктно-орієнтованого програмування. Разом з Аланом Кеем Голдберг працювала над шаблонами проектування - це були попередники тих шаблонів, які широко застосовуються в об'єктно-орієнтованому програмуванні.

Адель і її команда в Xerox Palo Alto Research Center створили багато концепцій, які потім стали базою графічних користувацьких інтерфейсів.

У 1999 році вона заснувала компанію Neometron, що займається інтернет-підтримкою, в якій вона працює по теперішній час. У той же час Голдберг продовжує освітню діяльність, складаючи курси з комп'ютерних наук.

Вона також є членом ради Cognito Learning Media, компанії-розробника мультимедійного програмного забезпечення для наукових і освітніх цілей.

Основний підсумок її роботи – робота в області об'єктно-орієнтованого програмування і графічних інтерфейсів, розробка мови програмування Smalltalk.

Перейти до розділу: Сандра Лернер

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика