Оголошення

Барбара Лісков - творець мови програмування Клу (CLU)

Барбара Лісков

Барбара Лісков (Барбара Джейн Г'юберман) - творець і розробниця мови програмування Клу (CLU), дослідниця в галузі інформатики і програмістка, народилася 7 листопада 1939 року в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США. Американська вчена, лауреатка премії Тюрінга 2008 року, дослідник проблеми абстракції даних, керівник групи розробки мови програмування Клу і Argus в 1970-х і 1980-х роках, а також об'єктно-орієнтованої системи управління базами даних Thor.

Барбара Лісков - творець і розробниця мови програмування Клу (CLU)

Г'юберман-Лісков керувала багатьма відомими проектами, включаючи операційну систему Venus, невелику, малозатратну та інтерактивну систему; розробкою та реалізацією мов програмування CLU та Argus; об'єктно-орієнтованої бази даних Thor.

Разом з Дженнет Уінг розробила в 1987 році принцип підстановки - концепцію часткового визначення підтипу, відоме як принцип підстановки Лісков. Також керує Programming Methodology Group в MIT, з поточним напрямом досліджень на розподілені обчислення.

Барбара Лісков є дійсною членкинею Національної академії інженерії, Американської академії мистецтв та наук та Асоціації обчислювальної техніки. У 2004 році вона отримала медаль Джона фон Неймана за «фундаментальний внесок до мов програмування, методологій програмування та розподілених систем». Вона авторка трьох книг та понад сотні технічних праць.

Лісков отримала премію Тюрінга у 2008 році за роботу з дизайну мов програмування та методологій програмного забезпечення, що привело до розробки об'єктно-орієнтованого програмування. ACM відзначила її внесок до практичних і теоретичних основ «мов програмування та проектування систем, особливо пов'язаних з абстракцією даних та розподіленими обчисленнями».

Лісков завжди заохочувала студентів жіночої статі, надавала їм підтримку. Останнім часом вона приділяє багато уваги тому, щоб зробити інформатику доброзичливішою областю. Залучаючи до роботи більше жінок і молодший професорсько-викладацький склад, вона допомагає їм в побудові кар'єри і подальшого просування.

Сьогодні Массачусетський технологічний інститут значно відрізняється від того місця, де вона почала свою кар'єру на початку 1970-х. Тоді на факультеті працювала лише невелика група співробітників жіночої статі.

Основний підсумок її роботи – творець і розробниця мови програмування Клу (CLU), дослідник абстракції даних.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика