Оголошення

Сандра Лернер - співзасновниця компанії Cisco

Сандра Лернер

Сенді Лернер - співзасновниця компанії Cisco, інформатик, програміст, народилася в Фініксі в 1955 році. Батьки розлучилися, коли Сенді було 4 роки, її відправили жити з тіткою та дядьком на ранчо в Каліфорнії. Мабуть, тоді зародилася любов до тварин, особливо коней, і нелюбов до ляльок, в які вона ніколи не грала. Велику частину часу дівчинка проводила на самоті, багато читала.

У підлітковому віці починає виявлятися повстанська натура Сенді. Вона відмовлялася віддавати честь національного прапора на шкільних лінійках, в 13 років її заарештувала поліція на мітингу протесту проти В'єтнамської війни.

«Я була соціалістом з дванадцяти років» - не від кожного мільйонера почуєш таке визнання. Закінчивши школу, Сенді півтора роки пропрацювала в банку. «Це було пекло, - згадувала наша героїня. - Президент банку змушував нас вставати на коліна, щоб перевірити довжину спідниць ".

Вона врятувалася втечею в Каліфорнійський університет, де два роки вивчала порівняльну теорію комунізму «як справжній більшовик», потім переключилася на прикладну економіку і перший раз сіла за термінал мейнфрейма IBM 360.

«Це було релігійне переживання». У 1977 р. вона перевелася в Стенфорд, змінивши спеціалізацію на обчислювальну математику, познайомилася комп'ютерником Леонардом Босаком. Їх зближують - інтелект і почуття гумору.

Отримавши дипломи, молода сім'я залишилася в університеті, Босак очолив обчислювальну лабораторію факультету комп'ютерних наук, Лернер зайняла аналогічну посаду у Вищій школі бізнесу. У той час обчислювальний парк Стендфордського університету вже налічував близько 5000 різнокаліберних комп'ютерів, розкиданих по площі в 35 квадратних кілометрів.

Сандра Лернер - співзасновник компанії Cisco

Локальні мережі підрозділів працювали на різних протоколах, і їх об'єднання уявлялося неймовірно важким завданням. Поки університетське керівництво обговорювало шляхи її вирішення і акумулювало кошти, Льон Босак в 1984 році винайшов програмне забезпечення, яке перетворює дані з одного протоколу в інший і забезпечує маршрутизацію.

Щоб заснувати компанію San Francisco Systems, від якої тут же залишили для стислості cisco (так і писалося з маленької літери до 1995 року), подружжя заклали свій будинок. Зарплату співробітникам платили з власних кредитних карток.

Коли гроші закінчилися, в 1986 році Сенді пішла працювати системним адміністратором в компанію Schlumberger, продовжуючи віддавати cisco весь вільний час. Подружжя проєктували обладнання в спальні, збирали його у вітальні і тестували в їдальні.

Першими замовниками були друзі з наукових центрів США. Разом із засновниками фірми в їх вітальні вони збирали маршрутизатори і налагоджували програмний код. Зате й отримували рішення своєї конкретної проблеми.

Давати покупцю те, що він хоче, а не те, що він повинен мати, на думку продавця, - ось що довгі роки відрізняло компанію від більшості конкурентів. Сенді Лернер настільки прагнула зробити покупців щасливими, що сама заснувала групу підтримки користувачів Cisco, не чекаючи її спонтанного зародження.

У штаті новонародженої компанії було 9 осіб: інженери, програмісти. Всі замовлення, в основному для університетів, розміщувалися через Інтернет. Компанія зростала разом з Інтернет, а Інтернет розвивався завдяки технологіям Cisco. Перший фінансовий рік показав оборот в $ 1,5 млн і навіть чистий прибуток у $ 83000. Почалися перші поставки для розподілених мереж великих корпорацій - основне джерело доходу Cisco сьогодні.

Незабаром почалися конфлікти між засновниками і новим керівництвом компанії. Єдине, в чому вони були згодні, це необхідність акціонування, яке відбулося 16 лютого 1990 року і почало приносити великі справжні гроші. Щасливі були всі: інвестор, Уолл-Стріт, менеджмент, нові акціонери, - все, крім Сенді Лернер.

Хоча акціонування зробило її багатою, її роль в компанії сильно зменшилася, а сама Cisco все більше віддалялася від свого коріння. «Ми створили фірму, щоб робити гарну техніку, а не хороші гроші», - пояснювала свою позицію Сенді.

Продавши всі свої акції, подружжя фактично відмовилися від майбутніх мільярдів. Отримавши на двох $ 170 мільйонів, Сенді з чоловіком заснували комп'ютерну фірму XKL, яка до цих пір не наблизилася навіть до першого року роботи Cisco.

Останнє захоплення Сенді - цифрові системи звукозапису. Вона сподівається укомплектувати професійну студію в своєму особняку новітньою апаратурою і запрошувати хорові колективи. Найбільше, як і раніше, вона любить проводити час на самоті, кататися на улюбленому коні Іззі, милуватися горами, возитися з апаратурою і міркувати. Передбачувано непередбачувана Сенді майже не користується феноменом, в розвиток якого внесла неоцінимий внесок.

«Інтернет - той же Стенфорд на стероїди», - говорить Лернер і звертається до кого-небудь з друзів, коли хоче знайти що-небудь в Мережі. Зате адресі її електронної пошти ... більше чверті століття.

Основний підсумок її роботи – співзасновник компанії Cisco.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика