Оголошення

Катерина Фейк

Дослідницька робота

Катерина Фейк

Катерина Фейк народилася 13 червня 1969 року у Пітсбурзі, США - американський підприємець і бізнесмен, співзасновник сайтів Flickr і Hunch, один з директорів Creative Commons.

Ця ініціативна дівчина стала піонером в області зберігання фотографій в мережі. У далекі часи, хоч це і складно представити в епоху соціальних мереж, єдиний варіант надати комусь зображення - було послати їх на пошту.

Чи варто говорити, скільки незручності доставляв такий довгий шлях, не кажучи вже про проблеми зі зберіганням в довгостроковій перспективі.

Катерина ФейкУ 2004 році Катерина розв'язала цю проблему, заснувавши відомий сервіс Flickr, один з найпопулярніших в світі сайтів обміну фотографіями. Цей величезний стік діє досі.

Катерина, за освітою бакалавр мистецтв, свій шлях до успіху почала з того, що стала співзасновником онлайн-ресурсу Flickr, призначеного для зберігання фотографій. У численних інтерв'ю Катерина в якості основних джерел успіху проекту називала:
* Ідеальний час для його запуску, коли тема з обміном фотографіями виявилася в тренді;
* Обмеженість коштів (саме брак грошей, на думку засновниці, активізував весь наявний творчий потенціал) і, як не дивно, підприємницьку наївність і відсутність глобальних досліджень ринку, які могли б повести підприємців за зовсім іншим, більш безпечним, але, можливо, менш виграшному шляху.

Через 4 роки після свого запуску її стартап став настільки популярним, що зацікавив Yahoo. Причому настільки, що в компанії вирішили викласти за нього 35 млн. доларів. З тих пір Катерина не втомлюється підкорювати все нові кар'єрні вершини.

У 2009 році вона стала співзасновником проекту Hunch - оригінальної соціальної мережі, покликаної допомагати користувачам приймати рішення щодо тих чи інших послуг або продуктів.

Основний підсумок її роботи – співзасновник сайтів Flickr і Hunch.

Йоанна Рутковська

Йоанна Рутковська народилася в 1981 році у Варшаві. Польський фахівець і дослідник в області комп'ютерної безпеки. В 11 років отримала свій перший комп'ютер. Практично відразу познайомилася з GW-BASIC, а приблизно через рік перейшла на Borland Turbo Basic.

Йоанна РутковськаПочавши програмувати, дівчина стала цікавитися як працює операційна система. У віці приблизно 14 років вона почала вивчати мову асемблера для архітектури x86 (на MS-DOS) і плавно перейшла до написання вірусів, після чого більше зосередилася на математиці і штучному інтелекті.

Потім почала вивчати основи побудови мереж, Linux, системне програмування, що наприкінці 1990-х рр.. знову привело її до області комп'ютерної безпеки та написанню експлойтів (комп'ютерна програма, фрагмент програмного коду або послідовність команд, що використовують уразливості в програмному забезпеченні і приємним для проведення атаки на обчислювальну систему) для Linux x86, а потім і для Win32-систем. 

Так що, як і багато з відомих дослідників, Йоанна почала писати експлоїти в підлітковому віці.

Свій перший хак Йоанна зробила після прочитання резонансної статті в журналі Phrack про експлоїт, що руйнує стек, який вона також самостійно скомпілювала і протестувала. Через кілька років вона кинула писати експлоїти, але із задоволенням згадує те почуття задоволення, яке викликається написанням гарного експлоїта.

Потім вона поступово просунулася далі: уразливість ядра, руткіти, приховані канали, а також способи боротьби з цим.

Паралельно з цим закінчила Варшавський політехнічний інститут, отримавши ступінь магістра в галузі інформатики. За її спогадами, жінки становили лише близько 5 відсотків від загального числа студентів факультету, де Рутковська вивчала математику. За її висловом, її університетське навчання мало спільного з безпекою. Так, в одному з інтерв'ю вона сказала, що хоч і вивчала інформатику у Варшавському Політехнічному інституті, але більшість речей вивчила сама, як і багато колег по галузі.

Приблизно в 2001 р. Йоанна почала всерйоз займатися дослідженнями в області комп'ютерної безпеки для платформ на базі операційних систем Linux та Win32, а через два роки переходить до досліджень в області програм, що працюють за технологією «невидимок».

Йоанна Рутковська своїми розробками довела, що захист найсучасніших комп'ютерних систем, створених в основному чоловіками, може бути з легкістю подолана жінкою.

Основний підсумок її роботи – дослідник в області комп'ютерної безпеки автор ПО Blue Pill, автор ОС Qubes.

Перейти до розділу: Висновки

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика