Оголошення

Проект "Князь Володимир Великий"

| nikolay
Проект "Князь Володимир Великий"
Тематика:
Автор роботи:
Пронів Михайло
Керівник проєкту:
Струтинська Руслана Василівна
Навчальний заклад:
Манявський НВК Богородчанської районної ради Івано-Франківської області
Клас:
9

Автор дослідницького проекту з історії "Князь Володимир Великий" виявив основні напрямки політичного та економічного розвитку України під час правління Володимира, а також який вплив на життя українського народу здіснило запровадження християнства.

У проекті з історії "Князь Володимир Великий" використано метод аналізу історичних даних.

Зібравши всі землі в одну державу, Володимир Святославович проводив активну внутрішню політику. Для кращого управління своїми землями князь провів адміністративну реформу. Він передав удільні князівства під контроль своїм дванадцятьом синам та наближеним дружинникам. Таким чином, отримавши вірних та відданих лише йому правителів. .

Особистий внесок автора науково-дослідницької роботи з історії "Князь Володимир Великий" полягає у наданні історичної інформації з точки зору політичних проблем сьогодення.

Зміст

Вступ
1. Боротьба за владу Володимира Великого
2. Внутрішня політика князя
3. Запровадження християнства
4. Зовнішня політика
5. Вшанування пам’яті князя Володимира
Висновки
Список літератури

1. Боротьба за владу

Володимир був третім сином князя Святослава. Народився він близько 955 року. Його матір'ю була Малуша – служниця бабусі, княгині Ольги. Тому Володимира в молоді літа літописець називав "робичичем".

князь Володимир

Після смерті в 972 р. князя Святослава, його князівство було поділено між синами на три частини. У Києві був Ярополк, у Древлянській землі – Олег, у Новгороді – Володимир. Між ними згодом розгорілася міжусобна війна. Князь Ярополк вбив свого брата Олега. Володимир, рятуючись, втік до свого дядька в Швецію. Потім з великим варязьким військом Володимир оточив Київ, де переміг Ярополка. У 980 році Володимир Святославович зійшов на київський престол. Найпершим його здобутком на престолі стало об’єднання усіх земель східних слов’ян в одній державі. Відбулося це у таких роках:

- 981 року завоював Червону Русь із містами Червеном та Перемишлем;

-982 рік - остаточно приєднав до Русі в’ятичів;

-983 рік – приєднав землі ятвягів;

-984 рік – завоював землі радимичів;

985 рік-985 рік – князь розпочав військові дії проти Волзької Булгарії. Того ж року наклав данину на Хозарію;

-991 рік - приєднав білих хорватів.

У результаті цих військових дій усі східнослов’янські племена об’єдналися у межах однієї держави . Київська Русь стала найбільшою державою в Європі. ЇЇ площа була більше 800 тис.км².

2. Внутрішня політика

Зібравши всі землі в одну державу, Володимир Святославович проводив активну внутрішню політику. Для кращого управління своїми землями князь провів адміністративну реформу. Він передав удільні князівства під контроль своїм дванадцятьом синам та наближеним дружинникам. Таким чином, отримавши вірних та відданих лише йому правителів.

Князь Володимир запровадив військову реформу, яка також мала посилити централізацію влади. Суть її полягала у роздачі земельних наділів на південних кордонах у приватну власність «мужам лучшим». Таким чином, Володимир отримав на кордонах своєї держави віддане йому військо.

Володимир Великий вів широке будівництво фортець - опорних пунктів оборони проти чужоземних загарбників на Десні, Острі, Сулі, Рубежі, Стугні. Також для оборони використовувалася величезна система валів, так званих Змієвих. Це були оборонні лінії, які захищали Київ із півдня, сходу й заходу, протягаючись майже на тисячу кілометрів уздовж проток Дніпра. Назва походила від легенди про богатирів, які боролися з велетенським змієм, що нападав на слов’янські землі. Вони, начебто, запрягали змія в плуг й орали гігантські борозни, доки він не сконав.

За часів князя Володимира активно розвивалося кам’яне будівництво, хоча й не уціліло жодної будівлі того часу. У «Повісті минулих літ» читаємо: «… І став він зводити городи по Десні, по Остру, по Трубежі… заклав город Білгород, заклав город Переяслав… Володимир…».

крещення Для покращення економічних відносин у державі Володимир Великий карбував власні гроші (златники і срібляники). Монети виробляли із золота і срібла. На них з одного боку зображено Христа, а з другого - Володимира, котрий сидить на троні з хрестом у руці. Вперше на монетах зображено тризуб. Нині нумізматична колекція князя Володимира та його нащадків налічує 11 златників і 340 срібників.

Перейти к разделу: 3. Запровадження християнства

Зміст:


Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика