Оголошення

Проект "Лялька мотанка як український оберіг"

| nikolay
Проект "Лялька мотанка як український оберіг"
Автор роботи:
Васютин Аліна
Керівник проєкту:
Струтинська Руслана Василівна
Навчальний заклад:
Манявський НВК
Клас:
9

Лялька має особливе значення у традиції народу, де зберігаються уявлення про жінку-матір всього живого. Вважали, що лялька є посередником між тими, хто живе зараз, та минулими і прийдешніми поколіннями. У навчальному проекті вивчається історія виникнення українскої ляльки-мотанки, види іграшок, а також обряди і традиції, що пов’язані з лялькою мотанкою в Україні.

Докладніше про проект:

У представленому дослідницькому проекті з історії України "Лялька мотанка як український оберіг" головною метою дослідження є з’ясувати історію походження ляльки мотанки; розглянути традиції пов’язані з даним оберегом; створити сувенірну ляльку мотанку.

Наукова значущість дослідницької роботи з історії України "Лялька мотанка як український оберіг" полягає у вивченні, узагальненні та оприлюдненні унікального елементу слав'янської культури та віри людини у вищі сили.

Завершальним етапом роботи є самостійне виготовлення автором проекту найдавнішого українського оберіга - ляльки-мотанки.

Зміст

Вступ
1. Історія виникнення ляльки мотанки.
2. Види ляльок мотанок.
3. Обряди та традиції, пов’язані з лялькою мотанкою.
Висновки
Список літератури

Вступ

Лялька мотанка — зроблена з тканини вузликова лялька. Назва походить від українського мотати. Вважається, що у давнину мотанки виконували функцію сакральних оберегів. Лялька має особливе значення у традиції народу, де зберігаються уявлення про жінку-матір всього живого. Вважали, що лялька є посередником між тими, хто живе зараз, та минулими і прийдешніми поколіннями.

Сьогодні у магазинах є велике різномаїття іграшок. Вони створені за допомогою машин і не передають тепла душі їхніх творців. Я вважаю, що і в ХХІ столітті ми не повинні забувати обереги українців. Саме тому я вирішила дослідити історію ляльки мотанки, зібрати якомога більше матеріалу з даної теми та створити свою ляльку.

Об’єктом даного дослідження є лялька мотанка.

Мета проекту: з’ясувати історію походження ляльки мотанки; розглянути традиції пов’язані з даним оберегом; створити сувенірну ляльку мотанку.

Передбачувані результати:

  • я з’ясую коли була створена перша лялька, як вона виглядала, з якою метою вона створювалася;
  • опишу традиції пов’язані з даним оберегом, створю свою ляльку мотанку.

Кінцевий результат:

  • результати досліджень з історії ляльки мотанки;
  • малюнки;
  • презентація;
  • створення ляльки мотанки.

Практичне значення: матеріали даного проекту можуть використовуватися на уроках історії, українознавства, трудового навчання для розширення знань учнів з даної теми; створення ляльки мотанки для гри та подарунку.

Зміст:


Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика