Оголошення

«Спінери» як субкультура у підлітковому середовищі

2.1. Виникнення явища «спінер»

Сучасні підлітки - найбільш прогресивна частина людства. Вони завжди не просто стежать за модою на різні гаджети, але і завдяки соціальним мережам ще і самі задають тенденції.

Так часто трапляється, що якусь цікаву і навіть потрібну річ, призначену для вузької аудиторії з часом, перетворюють на тренд. Так сталося і зі спінером. Ще в далекому 1990 році Кетрін Хеттінгер розробила його для заспокоєння м'язової втоми її дочки. Надалі цей пристрій позиціонували як крутилку для людей хворих аутизмом чи тривожним розладом.

Спінер в Україні став модною розвагою – маленька крутилка, яка схожа на дзигу. Цю популярну іграшку полюбили і діти, і дорослі.

До недавнього часу про цей фіджет практично ніхто не знав. А після публікації статті у Форбс у грудні 2016 року він нестримно почав набирати свою популярність. Його вважали мастхевом 2017 серед офісних співробітників і особливо працівників IT сфери. Оскільки він відмінно справляється зі зняттям напруженості м'язів пальців. І вже у березні популярні канали на «Youtube» наввипередки просували цю цікаву крутилку для рук.

Дорослі люди до травня 2017 року вже награлись і поступово почали втрачати інтерес. Оскільки, за твердженням більшості, просто крутити цікаво не більше тижня. Потім люди зазвичай закидали його і користувалися від випадку до випадку. І згадували про свою вертливу іграшку тільки під час тривалих розмов по телефону.

Але тут більш високу хвилю популярності підняли саме підлітки, які у відмінності від дорослих до всього підходять творчо і нелінійно. Так, просто крутити спінер весело, але не довго. А ось якщо цю забаву перевести на рівень змагань і демонстрації різних трюків, то інтерес практично нескінченний.

Оскільки влаштовувати турніри по тривалості кручення немає сенсу, всі моделі мають різний час обертання, яке залежить від матеріалу та якості складання. Молодь почала придумувати різноманітні спритні комбінації і вже змагатися в їх умілості.

У зв'язку із зростанням популярності школах Америки, навіть стали забороняти приносити їх на зайняття. Але оскільки в нашу країну цей тренд зайшов з деяким запізненням, тільки у кінці травня, українським школярам вже ніхто не перешкодить насолодитися цими веселими крутилками для пальців.

На сьогоднішній день асортимент спіннерів нестримно розширюється. Виробники пропонують 2, 3 або навіть багато-кінцеві, та навіть такі, що світяться різними кольорам при обертанні.

Скептикам, які вважають його даремною втратою часу, ми дамо відповідь, ця іграшка все ж приносить користь:

  • розвиває моторику рук;
  • допомагає концентрувати увагу;
  • виховує терпіння, оскільки для відточування трюків необхідно багатогодинні тренування;
  • допомагає позбавитися від шкідливої звички гризти різні предмети під час розмови або інших творчих заняттях.

Спінер має досить просту будову: нерухому внутрішню частину і елементи, які можна обертати навколо своєї осі. При цьому вага деталей розрахована таким чином, щоб забезпечувати вільний рух, який зберігається протягом певного часу.

Мати спінер — означає бути в тренді. Виробники про користь спінерів кричать у всі рупори:

  • Чудово заспокоюють, допомагають зосередитися, зняти хвилювання.
  • Розвивають дрібну моторику, підвищують чутливість пальців. Особливо корисні для відновлення працездатності рук після травм.
  • Зі спінером в руках час у довжелезній черзі або транспорті пролетить непомітно.

Форм і дизайнів спінерів існує багато. За формою бувають спінери на дві, три і чотири лопаті, а також екзотичних форм. За матеріалом корпуса можна також розрізнити декілька видів – пластикові, гумові, металеві, дерев‘яні, а іноді навіть з менш популярних матеріалів як текстоліт або фторопласт.

Спінер доступний кожному українцю - зараз його можна купити скрізь - в інтернеті, в магазинах. Ціна залежить від "наворотів" - чим крутіше він виглядає і чим якісніші матеріали, тим він дорожчий [16].

Отже, як стало зрозуміло, «Фіджет спінер» - проста іграшка, назва якої говорить сама за себе (з англ. Fidget - занепокоєння, to spin - крутити). Іграшка стала настільки популярною і розлетілася по світу настільки швидко, що зараз в Інтернеті спінери обговорюють мало не більше всього - очевидно, що у нього з'явилося як багато шанувальників, так і хейтерів.[17]

Є у спінері і корисні властивості, які хоч трохи можуть пояснити вірусність іграшки. Як часто під час роздумів або коли ви нервуєте, ви теребите в руках ґудзик,телефон ,ручку хоч що-небудь, що знаходиться у вас в руках? А в світі таких людей - мільйони.

Іграшка має антистресовий вплив на організм, допомагає зосередитися, зняти напругу і заспокоїти нерви. Також це хороший тренажер, який розвиває дрібну моторику пальців[18].

Перейти до розділу: 2.2. Фактори розповсюдження спінерів

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика