Публікація на сайті

підлітки та гаджети
Тематика проекту: 
Інформатика
Автор проекту: 
Ларін Іван
Керівник проекту: 
Тягно Олена Володимирівна
Найменування навчального закладу: 
Харківський ліцей № 107
Клас: 
6

Дослідницький проект з інформатики "Використання комп’ютерної техніки і гаджетів учнями Харківського ліцею № 107" створений учнем 6 классу Харківського ліцею № 107. Автор акцентує увагу на тому, що сучасне життя, особливо життя підлітків та молоді, важко уявити без використання різноманітних гаджетів: фото і відео зйомка, селфі, спілкування в соціальних мережах, ігри, перегляд відео тощо.

Проект з інформатики "Використання комп’ютерів і гаджетів учнями Харківського ліцею №107" - це дослідження, яке спрямоване на те, щоб дослідити, скільки часу учні Харківського ліцею № 107 проводять з комп’ютерами, гаджетами тощо, дослідити мету використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку на прикладі Харківського ліцею № 107, дослідити кількість учнів, у яких спілкування в мережі замінило «живе » спілкування.


Проектна робота з інформатики "Використання комп’ютерної техніки і гаджетів учнями Харківського ліцею № 107" містить інформацію дослiдження «Ставлення населення України до використання iнформацiйних технологiй», яка демонструє, що для 68 % пiдлiткiв комп'ютер є робочим iнструментом, 44,2 % використовують комп'ютер для розваг, для 23,2 % - це можливiсть спiлкуватись з друзями, а для 15,8 % - можливiсть «вiдключитись» вiд дiйсностi.

Зміст

Вступ
1. Залежність сучасних школярів від цифрових технологій
2. Результати дослідження використання комп’ютерної техніки та гаджетів учнями Харківського ліцею № 107
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

Вступ


Сучасне життя, особливо життя підлітків та молоді, важко уявити без використання різноманітних гаджетів: фото і відео зйомка, селфі, спілкування в соціальних мережах, ігри, перегляд відео тощо.

Ситуація, коли учні, як тільки пролунав дзвінок на перерву, хапаються за свої телефони і з сумом в очах відриваються від них на початку уроку, знайома всім. Її можна спостерігати у кожній школі, на кожній перерві. Учнів настільки захопили новітні гаджети та комп'ютери, що вони геть припинили спілкування один з одним. Якщо вони розмовляють, то більшість тем все одно пов'язані з комп’ютерами чи іншими гаджетами.

Вивчаючи літературу з питань використання дітьми шкільного віку комп’ютерної техніки, складається враження, що переважна їх кількість є залежними від гаджетів. Але, можливо, вони використовують їх для самоосвіти, самовдосконалення, розвитку своїх інтелектуальних та творчих здібностей чи інших корисних справ? Тому, метою даної роботи є дослідження використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку на прикладі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області.

Виходячи з мети були поставлені наступні завдання:

  1. Дослідити, скільки часу учні Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області проводять з комп’ютерами, гаджетами тощо.
  2. Дослідити мету використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку на прикладі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області.
  3. Дослідити кількість учнів, у яких спілкування в мережі замінило «живе » спілкування.

Об’єкт дослідження – використання комп’ютерної техніки та гаджетів.

Предмет дослідження – визначення мети використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку.

1. Залежність сучасних школярів від цифрових технологій


Сьогодні майже кожен школяр має вдома комп’ютер і обов’язково якийсь гаджет (найчастіше це телефон). Їх наявність вже не сприймається як розкіш. Скоріше це необхідність, вимога сучасного життя. Адже батькам, щоб не хвилюватись, зручно мати постійний зв’язок з дитиною. А доступ до всесвітньої мережі Інтернет полегшує виконання домашнього завдання та зменшує витрати часу на пошук необхідної інформації. Поступово зручність і необхідність перетворюються на залежність.

Наприклад, Американська академія педіатрії наводить страхітливі результати досліджень: американська дитина віком від 8 до 10 років використовує гаджети у середньому 8 годин на день. А учні старшого шкільного віку користуються цифровими пристроями близько 10-11 годин в день. [1]

Cитуація в Україні не краще, ніж в США.

За даними дослiдження «Ставлення населення України до використання iнформацiйних технологiй»: для 68 % пiдлiткiв комп'ютер є робочим iнструментом, 44,2 % використовують комп'ютер для розваг, для 23,2 % - це можливiсть спiлкуватись з друзями, а для 15,8 % - можливiсть «вiдключитись» вiд дiйсностi. [2]

Подібний аналіз було проведено на базі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області.

Для збору інформації, яка потрібна для виконання завдань, необхідних для досягнення мети даної роботи, було обрано метод опитування.

В основі методу опитування лежить система запитань, пропонованих опитуваному, відповіді котрого і створюють необхідну інформацію. Існує два різновиди опитування, пов'язаних із письмовою або усною формою спілкування інтерв'юера із респондентом: анкетування та інтерв'ю. [3]

Опитування учнів проходило шляхом анкетування. Для цього було розроблено перелік питань (додаток А). Для достовірності відповідей анкетування проводилось анонімно. Обробка і аналіз отриманих даних проводились за допомогою програми МS Exсel.

Результати опитування наведені у зведеній таблиці в додатку Б.

Зміст:

Банер сайту

Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проекти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проектів і міні-проектів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.

Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="https://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика