Оголошення

Використання комп'ютерів і гаджетів учнями Харківського ліцею

| nikolay
Використання комп’ютерів і гаджетів учнями Харківського ліцею №107
Тематика:
Автор роботи:
Ларін Іван
Керівник:
Тягно Олена Володимирівна
Навчальний заклад:
Харківський ліцей № 107 Харківської міської ради Харківської області
Клас:
6

Навчальний дослідницький проєкт з інформатики "Використання комп’ютерів і гаджетів учнями Харківського ліцею №107" - це дослідницька робота в 6 класі, яка спрямована на те, щоб дослідити, скільки часу учні ліцею проводять за персональними комп’ютерами, планшетами, телефонами та іншими гаджетами.

Докладніше про роботу:

В дослідницькій роботі учень 6 класу досліджує мету використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів учнями (дітьми) на прикладі Харківського ліцею № 107, в рамках проєкту виявляє кількість учнів, у яких спілкування в месенджерах і соцільних мережах замінило «живе» спілкування з однокласниками.

Учнівська проєктна і дослідницька робота з інформатики про використання комп’ютерної техніки і гаджетів учнями Харківського ліцею № 107 містить результати дослiдження про кількість пiдлiткiв, для яких комп'ютер є робочим iнструментом, які використовують комп'ютер для розваг та спiлкування з друзями, або в якості можливості вiдключитись вiд реальності.

Зміст

Вступ
1. Залежність сучасних школярів від цифрових технологій.
2. Результати дослідження використання комп’ютерної техніки та гаджетів учнями Харківського ліцею № 107.
Висновки
Список використаних джерел.
Додатки.

Вступ

Сучасне життя, особливо життя підлітків та молоді, важко уявити без використання різноманітних гаджетів: фото і відео зйомка, селфі, спілкування в соціальних мережах, ігри, перегляд відео тощо.

Ситуація, коли учні, як тільки пролунав дзвінок на перерву, хапаються за свої телефони і з сумом в очах відриваються від них на початку уроку, знайома всім. Її можна спостерігати у кожній школі, на кожній перерві. Учнів настільки захопили новітні гаджети та комп'ютери, що вони геть припинили спілкування один з одним. Якщо вони розмовляють, то більшість тем все одно пов'язані з комп’ютерами чи іншими гаджетами.

Вивчаючи літературу з питань використання дітьми шкільного віку комп’ютерної техніки, складається враження, що переважна їх кількість є залежними від гаджетів. Але, можливо, вони використовують їх для самоосвіти, самовдосконалення, розвитку своїх інтелектуальних та творчих здібностей чи інших корисних справ?

Тому, метою даної роботи є дослідження використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку на прикладі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області.

Виходячи з мети були поставлені наступні завдання:

  1. Дослідити, скільки часу учні Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області проводять з комп’ютерами, гаджетами тощо.
  2. Дослідити мету використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку на прикладі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області.
  3. Дослідити кількість учнів, у яких спілкування в мережі замінило «живе » спілкування.

Об’єкт дослідження – використання комп’ютерної техніки та гаджетів.

Предмет дослідження – визначення мети використання комп’ютерної техніки та інших гаджетів дітьми шкільного віку.

1. Залежність сучасних школярів від цифрових технологій

Сьогодні майже кожен школяр має вдома комп’ютер і обов’язково якийсь гаджет (найчастіше це телефон). Їх наявність вже не сприймається як розкіш. Скоріше це необхідність, вимога сучасного життя. Адже батькам, щоб не хвилюватись, зручно мати постійний зв’язок з дитиною. А доступ до всесвітньої мережі Інтернет полегшує виконання домашнього завдання та зменшує витрати часу на пошук необхідної інформації. Поступово зручність і необхідність перетворюються на залежність.

Наприклад, Американська академія педіатрії наводить страхітливі результати досліджень: американська дитина віком від 8 до 10 років використовує гаджети у середньому 8 годин на день. А учні старшого шкільного віку користуються цифровими пристроями близько 10-11 годин в день. [1]

Cитуація в Україні не краще, ніж в США.

За даними дослiдження «Ставлення населення України до використання iнформацiйних технологiй»: для 68 % пiдлiткiв комп'ютер є робочим iнструментом, 44,2 % використовують комп'ютер для розваг, для 23,2 % - це можливiсть спiлкуватись з друзями, а для 15,8 % - можливiсть «вiдключитись» вiд дiйсностi. [2]

Подібний аналіз було проведено на базі Харківського ліцею № 107 у рамках проєкту про використання комп’ютерів і гаджетів учнями. Для збору інформації, яка потрібна для виконання завдань, необхідних для досягнення мети даної дослідницької роботи, було обрано метод опитування.

В основі методу опитування лежить система запитань, пропонованих опитуваному, відповіді котрого і створюють необхідну інформацію. Існує два різновиди опитування, пов'язаних із письмовою або усною формою спілкування інтерв'юера із респондентом: анкетування та інтерв'ю. [3]

Опитування учнів проходило шляхом анкетування. Для цього було розроблено перелік питань (додаток А). Для достовірності відповідей анкетування проводилось анонімно. Обробка і аналіз отриманих даних проводились за допомогою програми МS Exсel.

Результати опитування наведені у зведеній таблиці в додатку Б.

Зміст:


Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна