Оголошення

Висновки проекту про льльку-мотанку

Висновки проекту

Під час виконання навчально-дослідницької роботи ми здобули нові знання про наш народ, його звичаї та обряди, а головне- дізналися про такий сакральний оберіг українського народу, як лялька-мотанка.

Працюючи над роботою, ми виконали мету, яка включала ряд завдань, а саме: було відшукано, систематизовано та проаналізовано різні джерела інформації з даної теми, вивчено технологічні карти виготовлення різних видів ляльок- мотанок та виготовлено сувенірну ляльку- мотанку «Берегиня».

Проаналізувавши матеріали з власних історико-краєзнавчих досліджень з даної проблематики, було зроблено висновок, що народна українська лялька сприяла формуванню дитини, як особистості, а також гармонійно доповнювала спадщину української культури, несла в собі сакральне значення для її користувачів.

Робота з інформаційними джерелами показала, що мистецтво авторської ляльки набуває все більшої популярності в Україні з кожним роком. Важливу роль в його розвитку відіграють виставкові салони, ярмарки та фестивалі. Найбільш значущим заходом, присвяченим мистецтву авторської ляльки в Україні є Міжнародний Салон авторської ляльки «Київська казка», який збирає у своїй виставковій програмі понад 100 найкращих авторів з різних країн світу та цілу низку майстер-класів і лекцій від визначних авторів.

Під час дослідження ми дізналися, що ляльки –мотанки на Поділлі були оздоблені хрестами з ниток чи стрічок темного кольору.

Цікавим для нас стало й те, що сучасні ляльки-мотанки, виготовлені як етнічні сувеніри, демонструються на вернісажах Києва та ярмарках Прикарпаття.

Думаємо, кожен погодиться, що українська лялька - це віддзеркалення культурної пам’яті народу, в якій збереглися прадавні магічні знаки-образи, символіки різних кольорів, які знайшли своє осмислення та оновлення в сучасності.

Ляльки-берегині є незабутнім й неперевершеним українським національним сувеніром, сакральним оберегом для своїх господарів, ну і зрештою, вишуканим подарунком для найвибагливіших поціновувачів мистецтв

лялька мотанка

Перелік використаних джерел

  1. Богуш А. М. Українське народознавство в дошкільному закладі / Алла Михайлівна Богуш, Неллі Василівна Лисенко. – К. : Вища школа, 1994. – 398 с.
  2. Етнопедагогічний та культурологічний потенціал народної іграшки: матеріали всеукр.наук.- метод.семін. (Хмельницький, 17 квіт. 2007 р.). – Хмельницький, 2007. – 166 с.
  3. Найден О. С. Українська народна лялька / О. С. Найден. – К. : ВД «Стилос», 2007. – 240 с.
  4. Напиткіна Г. П. Українська лялька-оберіг / Галина Напиткіна. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2007. – 32 с.
  5. Українське народознавство / С. П. Павлюк, Г. Й. Горинь, Р. Ф. Кирчіва. – Львів : Фенікс, 1994. – 608 с.
  6. Українська народна іграшка. Альбом-каталог / автор-упоряд. : Є. Шевченко, В. Корнієнко. – К. : Народні джерела, 2011. – 96 с. : іл.
  7. Фіголь Д. І. Українська народна іграшка / Д. І. Фіголь. – Львів, 1994. – 217 с.
Повернутись до змісту проекта
Сакральний оберіг українського народу

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика