Оголошення

Екобудинок - помешкання майбутнього

Екобудинок - помешкання майбутнього

Будинки майбутнього: енергоефективне житло в Україні.

"Канадський будиночок&quot, виготовлений із поширенішою у світі панельно-каркасною технологією, яку ще називають SIP-технологією (Structural Insulated Panel - структурна ізоляційна панель). Будинок складається подібно до конструктора.

Перевага такого будівництва у тому, що воно швидке та відносно економічне. Помешкання можна звести за кілька місяців, а фінальна вартість становить 200-250 дол за кв м, а з оздобленням - 450-500 дол за кв м.

Канадськими такі будинки називають через те, що в таких спорудах живе більшість населення Канади, Норвегії, Фінляндії, Швеції та півострова Аляски. Будинки пристосовані для суворого клімату цих регіонів. Панелі товщиною 30 см дозволяють будівлі не промерзати у сильні морози навіть без опалення.

Структура екобудинку

Товщина панелей "Екопан" - 7-20 см. За підрахунками компанії, будинок площею 200 кв м при температурі -12 градусів потребує близько 10 куб м газу на добу. Для порівняння: кам'яний площею 75 кв м - 33 куб м на добу.

Канадський екобудинокСолом'яний будинок. На основі доступних технічних рішень вони розробили технологію виготовлення стінових панелей з доступного органічного матеріалу - соломи.

Метою проекту є впровадження будівництва економічного, сучасного житла із застосуванням природних матеріалів та відновлювальних джерел енергії. За рахунок менших витрат на будівельні матеріали та зменшення експлуатаційних витрат на енергоносії можна будувати дешеве, екологічне комфортабельне житло.

Спочатку готується дерев'яний каркас, а потім гідравлічним пресом у нього пресується солома. Після цього вона обстригається, і виходить рівна панель. Завдяки простоті процесу розробники скоротили час зведення будівлі до двох місяців. До того ж солом'яні панелі мають хороші теплові характеристики.

соломяний екобудинок

LifeHouseBuilding втілила понад тридцять проектів у Дніпрі, Києві, Харкові, Львові, Вінницькій області, Кам'янському, Запоріжжі та Криму. Найбільше розробники пишаються одним із своїх львівських проектів. Там був зданий в експлуатацію будинок, який виробляє більше енергії, ніж використовує.

На будинку встановлена десятикіловатна система сонячних панелей. За рік дім виробляє більше, ніж використовує. Надлишок енергії влітку власник продає за "зеленим" тарифом. Якщо порахувати, скільки енергії будинок виробляє влітку, то за зароблені кошти можна опалювати дім узимку.

Німецький підхід Neoacre. Харківська компанія Neoacre пропонує не просто енергоефективне житло, а так званий пасивний будинок. Ідея "пасивного" помешкання народилася у Німеччині в 1990-х роках і набирає неабиякої популярності у світі.

німецький екобудинок Neoacre

Суть у тому, що будинки мають високоякісну теплоізоляцію та герметичну оболонку, а енергія для їх утримання виробляється з альтернативних джерел. Це дозволяє досягти повної незалежності від постачальників енергоносіїв.

В будинку були використані сонячні панелі для виробництва електроенергії, сонячні колектори для підігріву води, теплові насоси. Будинок не потребує підключення до систем опалення, електроенергії та газу. Це дозволяє скоротити на 70-90% витрати на обслуговування і навіть домогтися повної незалежності.

Це дозволяє власнику розташуватися будь-де, навіть на території, де цілковито відсутні комунікації: в горах, серед лісу, на березі моря. Правда, коштує така німецька якість немало - 1 тис дол за кв м з внутрішнім оздобленням, сантехнікою та інженерними комунікаціями.

Керування системами будинку - температурою, освітленням, сигналізацією - відбувається через додаток на смартфоні. Будинок підключено до диспетчерської онлайн-системи, щоб стежити за справністю модуля. Однак найбільше досягнення розробників - спроба зробити будинок розумним.

Він знає прогноз погоди, тому сам регулює температуру повітря. Йому відомо, коли господар наближається до будинку, щоб заздалегідь щось увімкнути. Будинок знає, який заряд енергії в акумуляторах і чи варто накопичувати тепло. Це помешкання більш завбачливе, ніж сам власник.

Купольний будинок в уявленні більшості людей житловий будинок - прямокутна коробка під скатним дахом. До конструкцій сферичного і купольного обрисів ставлення двояке. Привертаючи увагу незвичайним «космічним» видом у багатьох вони викликають сумніви в надійності і зручності проживання.

Енергозберігаючий будинок у вигляді на півсфери Валерія Самойлова з Ужгорода

Енергетично сферична поверхня бездоганна. При максимальному внутрішньому обсязі вона має мінімальну площу. Тому в сверичній будові втрати тепла в зовнішнє середовище в кілька разів менша, ніж у звичайному будинку. Не даремно мешканці арктики ескімоси століттями будували сферичні будиночки «іглу» зі снігу. Практичний досвід підказав їм, якою повинна бути вітростійка і енергоефективна конструкція.

Валерій Самойлов з Ужгорода побудував «дім майбутнього» - енергозберігаючий будинок у вигляді на півсфери.

Енергоефективність українець забезпечив, спроектувавши підлогу, яка нагрівається завдяки печі на дровах. В опалювальний сезон необхідно приблизно 5-7 кілограмів дров на добу. Завдяки сферичній формі приміщення швидко обігрівається і довго тримає температуру на рівні 26 градусів. Купол забезпечує економію тепла, оскільки менша площа огороджувальних конструкцій. В результаті, однієї вантажівки дров вартістю 2 тис. гривень родині Самойлових вистачає на три опалювальних сезони.

Загалом конструкція обійшлася у 7 тисяч доларів, ще близько 10-12 тисяч український винахідник витратив на наповнення будинку: сантехніку, техніку та усі меблі, які Валерій майстрував сам з екологічно чистих матеріалів.

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика