Оголошення

Проєкт "Чипси: ласощі чи отрута?"

| nikolay
Чипси: ласощі чи отрута
Автор роботи:
Дудар Денис Михайлович
Керівник проєкту:
Булавинець Леся Миколаївна
Навчальний заклад:
Коськівська ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницької області
Клас:
2

У роботі над дослідницьким проєктом з предмету "Я досіджую світ" учень 2 класу початкової школи знайомиться з історією винаходження такої страви як чипси та вивчає характеристику компонентів зі складу чипсів різних торгівельних марок, які мають попит серед дітей та молоді, визначає їхній вплив на організм людини.

Докладніше про проєкт:

У дослідницькій роботі з предмету "Я досліджую світ" на тему "Чипси: ласощі чи отрута?" учнем 2 класу початкової школи представлені результати дослідницької діяльності, які виражені у викладенні історії появи чипсів, компонентів складу чипсів популярних виробників, а також шкідливих властивостей чипсів щодо здоров'я людини.

У межах дослідницького міні-проєкту з "Я досліджую світ" на тему "Чипси: ласощі чи отрута?" учнем 2 класу були проведенні експеременти на виявлення у магазинних чипсах хімічних речовин, а також був створений рецепт та технологія приготування чипсів у домашніх умовах.

Ця дослідницька робота (міні-проєкт) у початковій школі підіймає актуальну тему та відповідає на найпопулярніші питання чи справді чипси шкідливі для здоров'я та мають бути виключені із раціону школяра.

Зміст

Вступ
1. Історія винайдення чипсів.
2. Моніторинг складу чипсів різних торгових марок.
2.1. Чипси «Люкс».
2.2.Чипси «Lay's».
2.3.Чипси – пластинки «Золотисті».
3. Вплив чипсів на організм людини.
3.1. Медики про вплив чипсів на організм людини.
3.2. Популярність чипсів серед школярів Коськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
4. Дослідження шкідливого впливу чипсів на організм людини.
4.1. Аналіз технології приготування чипсів.
4.2. Аналіз речовин, що входять до складу чипсів марки «Люкс».
5. Технологія приготування чипсів в домашніх умовах.
Висновки
Список використаних джерел
Додатки

Вступ

Велика кількість продуктів, які ми вживаємо в їжу, були придумані відносно недавно, приблизно 180-200 років тому, і в ті часи люди зовсім не потребували кетчупів, йогуртів і навіть майонезів.

Сьогодні улюблені ласощі дітей і підлітків - це картопляні чипси. З дня винаходу чипсів, згідно історії їх виникнення, пройшло 150 років. Картопляні чипси на сьогоднішній день вважаються просто "отрутою", а давним-давно вони готувалися тільки для вищого суспільства Сполучених Штатів Америки. Є дані, які повідомляють, що чипси є найпопулярнішим продуктом в США. Американці з'їдають набагато більше чипсів, ніж люди у всьому світі.

Про шкоду або користь чипсів сперечатимуться ще дуже довго, тому я вирішив розібратися в цьому питанні. Здавалося б цей популярний продукт успішно заглушає апетит, його часто жують просто від нудьги. Чипси, виготовлені років 10 - 15 тому, все-таки можна було назвати картопляними чипсами. Але продукт, який виробляється сучасної харчовою промисловістю, – це, що завгодно, але не картопляні чипси.

Це сурогат, який складається зі звичайної борошна і модифікованого соєвого крохмалю. Крохмаль, потрапляючи в організм людини, перетворюється на глюкозу. Вона, відповідно, накопичується в печінці, і людина через деякий час отримує "прекрасне" ожиріння.

Актуальність: Серед школярів дуже популярними є чипси. Батьки та вчителі вважають, що ці продукти шкідливі для організму. Реклама стверджує, що їсти ці продукти здорово і модно. У мене виникло питання: чипси- це ласощі чи отрута?

Мета: проведення якісного аналізу складу чипсів торгових марок «Люкс», «Lay's» та чипсів –пластинок «Золотисті», з’ясування впливу компонентів, які містяться в цих продуктах на здоров’я людини.

Завдання:

  1. Відшукати, систематизувати та проаналізувати літературу з даної теми.
  2. Вивчити склад чипсів.
  3. Вивчити та застосувати на практиці технологію приготування чипсів в домашніх умовах.
  4. Визначити ставлення учнів школи до чипсів.
  5. Показати актуальність проведених досліджень.
  6. Розробити пам’ятку приготування чипсів у домашніх умовах.

Об'єктом дослідження є чипси різних торгових марок.

Предметом дослідження - вплив чипсів на організм людини.

Методи дослідження: аналіз джерел інформації, анкетування учнів школи, проведення дослідів на наявнiсть жиру, солі та крохмалю в чипсах торгової марки «Люкс».

Практичне значення роботи полягає в тому, що отримані результати в подальшому можна використовувати на уроках з основ здоров’я, виховних годинах з метою пропагування правильного харчування.

Робота складається із п’яти розділів, які розкривають теоретичний аналіз літератури щодо історії винайдення чипсів, моніторинг складу чипсів різних торгових марок, популярність серед школярів даного продукту, вплив чипсів на організм людини.

Побудова графіків проводилася в програмному пакеті Microsoft Excel. Четвертий та п’ятий розділи мають практичне значення - розкривають дослідження шкідливого впливу чипсів на організм людини та технологію приготування чипсів у домашніх умовах.

Перейти до розділу: 2. Історія винайдення чипсів

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика