Оголошення

Моніторинг складу чипсів різних торгових марок

Дослідницька робота

2.1. Чипси «Люкс»

ТОВ «Чипси Люкс» — українське підприємство, найбільший виробник картопляних чипсів в Україні. Розташоване в селі Старі Петрівці Вишгородського району Київської області.

На підприємстві виробляють чипси торгової марки «Люкс» — для споживачів ринку України та такі, що експортуються до Білорусії, Молдови, Грузії, Вірменії, Росії. Промислову та насіннєву картоплю компанія вирощує в рамках власної аграрної програми в співпраці з майже 30 господарствами України. У компанії працює понад 300 співробітників.[6].

Картопляні чипси «ЛЮКС» виробляються з очищеної картоплі, нарізаної скибками завтовшки 1.0-1.6 мм і діаметром 35-75 мм, з подальшим обсмажуванням у рослинній олії та змішуванням із сухими ароматизаторами та сіллю. Із 2010 року для виробництва чипсів «ЛЮКС» використовується йодована сіль. Вміст вологи у чипсах — 2%, олії — 30%.

Вивчивши інформацію на упаковці, я довідався, що до складу чипсів «Люкс» зі смаком паприки входить: картопля, олія рослинна, натурально-ідентичний ароматизатор паприка,сіль, "паприка" суха мелена, цукор, екстракт червоного стручкового перцю, порошок цибулі, підсилювач смаку та аромату, модифікований крохмаль (E 1450), натуральний барвник, добавки для попередження злежування та грудкування, суха молочна сироватка. А також може вміщувати в незначній кількості пшеницю, соєвий та молочні продукти.[7].

Чипси містять пальмову олію – небезпечну для організму, ароматизатор, підсилювачі смаку та аромату (Е621) , які викликають розлади шлунку. Призначення деяких домішок ми навіть не знайшли у списку дозволених для продуктів харчування.

Для відтворення бажаних смаків компанія закуповує відповідні приправи для смаку у Голландії та Англії. Основним інгредієнтом для підкреслення смаку в картопляних чипсах є сіль. Харчова та енергетична цінність подана і в таблиці (Додаток 1). Термін придатності чипсів – 9 місяців.

2.2.Чипси «Lay's»

Бренд був започаткований американцем Германом Леєм (англ. Herman Lay). У 1932 році він розпочав власний бізнес з продажу картопляних чипсів у місті Дорсет (штат Огайо). Розвиваючи справу, Лей об'їздив південну частину Сполучених Штатів, продаючи продукт з багажника своєї машини.

Lay's для українського ринку виробляють у Польщі за найвищими європейськими стандартами. Продукція проходить п’ять систем перевірки якості, що впроваджені та працюють однаково на всіх заводах PepsiCo з виробництва чипсів по всьому світові. Чипси Lay's виробляють з натуральної картоплі.

В Україні Lay's представлені широким портфелем смаків: зі смаком сиру, зі смаком бекону, зі смаком сметани і зелені, зі смаком краба, зі смаком зеленої цибулі, зі смаком білих грибів зі сметаною, зі смаком солі, зі смаком паприки. Зникли з продажу в 2013 році чипси зі смаком червоної ікри та зі смаком салямі . Не продаються чипси зі смаком малосольних огірочків з кропом (ексклюзивний смак, що продавали в 2012 році в мережі магазинів «АТБ»). [5].

До складу чипсів «Lay's» входить (за даними на упаковці) : картопля, олія, ідентичні натуральним ароматизатори, сіль кухонна, підсилювачі смаку та запаху (глутамат натрію, гуанілат натрію, інозинат натрію), сахароза, пшеничне борошно, натуральні та ідентичні натуральним смакоароматичні речовини, спеції, лактоза (з молока), сухе знежирене молоко, соєвий білок, регулятори кислотності (лактат кальцію, лимонна кислота, яблучна кислота), натуральні барвники (екстракт паприки, цукровий колер).

Чипси необхідно зберігати за температури від 0°С до 20°С і відносній вологості повітря не більше 75%. Строк придатності - 7 місяців.

Харчова та енергетична цінність продукту представлена в таблиці (Додаток 1).

2.3. Чипси – пластинки «Золотисті»

Чипси «Золотисті» з веселим Левенятком на упаковці — одні з найпопулярніших серед українців. Виробник цього продукту ТМ «Жайвір» ПрАТ «Шполянський завод продтоварів», що має усталені традиції виробництва чипсів-пластинок, що виготовляються з сухого картопляного пюре. Ось уже близько двадцяти років підприємство ретельно відстежувало симпатії споживачів і обрало вісім смаків, які найбільше сподобалися нашим співвітчизникам.

З упевненістю можна стверджувати, що ці чипси найтонші серед тих, що продаються в Україні. Міжнародна система управління якістю ІSO 9001:2008, впроваджена на підприємстві кількома роками раніше, — свідчення бездоганної якості продукції ТМ «Жайвір».

Як стверджують виробники, чипси ТМ «Жайвір» смажаться всього 20 секунд, що дає змогу зберегти максимум корисних речовин.

В асортименті десять смаків: бекон, буженина, червона ікра, кріп та сметана, курка, шашлик, сир, холодець з хроном та без будь-яких смако-ароматичних добавок.

До складу продукції входить: сухе картопляне пюре, крохмаль, борошно пшеничне, крупа кукурудзяна, олія соняшникова, сіль, смакоароматична добавка.

Чипси надійно захищені від впливу зовнішнього середовища. Чипсові пластинки герметично упаковані в металізований поліпропіленовий пакет, який поміщено в картонну коробку. Кожна коробка, у свою чергу, обтягнута термозбіжною плівкою. Таке пакування гарантує збереження споживчих властивостей продукту протягом вказаного терміну зберігання.

Строк придатності до вживання 6 місяців від дати виготовлення. Зберігати при температурі не вище 20°С та відносній вологості повітря не більше 75%.

Харчова та енергетична цінність продукту представлена в таблиці (Додаток 1).

Але дані чипси також містять підсилювачі смаку і аромату: глутамат натрію (Е621), гуанілат натрію (Е627), (Е631), які викликають кишкові розлади, регулятор кислотності (Е330) – ракоутворюючий. Цей вид чипсів, мабуть, найризикованіший, бо містить дуже багато небезпечних хімічних домішок.[6].

Перейти до розділу: 4. Вплив чипсів на організм людини

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика