Оголошення

Раковинні амеби акваріумів та інших штучних водойм міста Харкова

| nikolay
Раковинні амеби акваріумів та інших штучних водойм міста Харкова
Тематика:
Автор роботи:
Щербак Віталій Олегович
Керівник проєкту:
Вєдяєва Олена Володимирівна
Навчальний заклад:
Харківській ліцей № 107
Клас:
10

У процесі написання дослідницького проекта з біології на тему "Раковинні амеби акваріумів та інших штучних водойм міста Харкова" автор вивчає видовий склад і екологічні особливості раковинних амеб у акваріумах міста Харкова.

Докладніше про проект:

Протягом роботи над науково-дослідницькою роботою з біології на тему "Раковинні амеби акваріумів та інших штучних водойм міста Харкова" було проведене дослідження, за допомогою якого були виявлені особливості утворення та розвитку раковинних амеб, їхній видовий склад, наявність чужорідних видів.

В запропонованому проекті з біології на тему "Раковинні амеби акваріумів та інших штучних водойм міста Харкова" проводиться дослідження різноманіття раковинних амеб, що живуть у водоймах Харкова та акваріумах, оскільки після визначення їх видового складу можна судити про екологічний стан даної водойми.

Зміст

Вступ
1. Літературний огляд
1.1. Історія досліджень раковинних амеб
1.2. Морфологія, фізіологія та екологія раковинних амеб
1.3. Цікаві дослідження
2. Матеріали та методи дослідження
2.1. Матеріали досліджень
2.2. Методи дослідження
3. Результати досліджень
3.1. Опис акваріумів, в яких були знайдені раковинні амеби
3.2. Знайдені види раковинних амеб
3.3. Мінливість будови раковини
3.4. Систематичний огляд раковинних амеб
Висновки
Список використаної літератури

Вступ

Цікавими представниками одноклітинних є раковинні амеби – гетеротрофні організми, які характеризуються наявністю зовнішньої скелетної раковинки [12]. Раковинні амеби відіграють помітну роль у прісноводних екосистемах, оскільки вони разом з іншими одноклітинними організмами є важливою ланкою в харчових ланцюгах.

Незважаючи на їхнє екологічне і пізнавальне значення, дані про видовий склад і поширення раковинних амеб у водоймах Харкова та акваріумах відсутні. Ці найпростіші також є індикаторами ступеня чистоти прісних водойм, тому більш детальне вивчення видового різноманіття раковинних амеб в акваріумах та інших штучних водоймах дозволить судити про якість води.

Метою дослідницької роботи є дослідження різноманіття раковинних амеб, що живуть у водоймах Харкова та акваріумах, оскільки після визначення їх видового складу можна судити про екологічний стан даної водойми.

Для здійснення поставленої мети вирішувались наступні завдання:

  • опрацювати літературні дані щодо біологічного різноманіття раковинних амеб;
  • вивчити особливості біології та екології об’єкта дослідження;
  • взяти зразки ґрунту з декількох акваріумів та водойм і дослідити отримані зразки.

Об’єкт дослідження: раковинні амеби в акваріумах та інших штучних водоймах міста Харкова.

Предмет дослідження: видовий склад і екологічні особливості раковинних амеб у акваріумах міста Харкова.

В ході дослідження використовували такі методи: спостереження, порівняння, системний аналіз, узагальнення.

Лабораторні дослідження полягали в ідентифікації видів знайдених амеб й обробці даних та проходили в лабораторії кафедри зоології та екології тваринбіологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Одержані результати мають теоретичне та практичне значення для моніторингу якості води за видами раковинних амеб, які їх населяють. Дослідження закономірностей розвитку та особливостей біології амеб дадуть змогу більш повно зрозуміти роль та місце цих організмів у біоценозах.

Актуальність теми дослідження: більш детальне вивчення раковинних амеб в акваріумах та інших штучних водоймах міста Харкова дозволить судити про їхній видовий склад, наявність чужорідних видів. Досліджень цієї групи тварин на території басейну Сіверського Дінця до цього часу не проводилося. Отримані дані також можуть бути корисними для визначення якості води.

В процесі дослідження використовували такі методи: спостереження, порівняння, системний аналіз, узагальнення. Були досліджені декілька акваріумів, проби ґрунтів з водойм Харкова та області на предмет знаходження в них амеб. Визначено види амеб.

Висновки: раковинні амеби були виявлені тільки в пробах ґрунтів, взятих з акваріумів. У річковому придонному мулі і заболоченому ґрунті амеб не виявлено, що говорить про більш сприятливі умови саме в акваріумах. У природі популяції раковинних амеб мають невисоку щільність або зовсім відсутні.

Практичне значення: за видовим складом раковинних амеб можна судити про якість води та стан водної екосистеми.

Зміст:


Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика