Оголошення

Проєкт "Виготовлення картини у техніці «Аплікація» із різних круп"

| nikolay
Виготовлення картини у техніці Аплікація із різних круп
Тематика:
Автор роботи:
Пимоненко Ганна
Керівник проєкту:
Юрченко Наталія Олексіївна
Навчальний заклад:
Судобицька ЗОШ І-ІІ ступенів
Клас:
4

Ученициця 4 класу початкової школи, яка є автором творчого проекту з трудового навчання на тему "Виготовлення картини у техніці «Аплікація» із різних круп" з'ясовує, що таке аплікація та які її види бувають, а також якими особливостями переважає ця технологія прикладного мистецтва. У роботі запропонована ідея створення аплікації з харчових круп.

Докладніше про роботу:

У процесі творчого проекту з трудового навчання про аплікацію "Матрьошка" учениця початкових класів розглядає цікаві факти про виникнення іграшки Матрьошка, вивчає її історію та різноманіття дизайнів. Також автор проекту дізналася міфи про матрьошку та розглянула їх правдивість. Перед початком роботи над виробом школярка намалювала ескіз майбутнього пано та підібрала усі необхідні для роботи матеріали.

У ході творчого проекту з трудового навчання (технології) на тему "Виготовлення картини у техніці «Аплікація» із різних круп" було продемонстровано, як можна із різноматних круп, листа картона та канцелярского клея створити фактурну картину із зображенням матрьошки. Готовий учнівський проект допоможе розвити дрібну моторику пальців рук, творчу уяву та фантазію у дітей молодшого шкільного віку, а також виховати в них бережливе ставлення до навколишнього середовища та матеріалу, що використовується у роботі над аплікацією.

Зміст

Вступ
1. Аплікація.
2. Матрьошка.
3. Міф про матрьошку.
4. Послідовність виконання аплікації «Матрьошка».
5. Готова робота.
Висновок
Список використаних джерел

Вступ

Мета:

 • закріпити навички роботи у техніці «Аплікація» безпосередньо з природного матеріалу, зокрема з різноманітних круп;
 • розвити дрібну моторику пальців рук, творчу уяву та фантазію;
 • виховати бережливе ставлення до навколишнього середовище та матеріалу, що використовується.

Завдання:

 • пригадати особливості створення аплікацій, та ознайомитися з їх різновидами;
 • дізнатися цікавинки про виникнення іграшки Матрьошка;
 • зробити картину з круп, саме Матрьошку.

Необхідні матеріали:

 • клей ПВА;
 • картон від коробок або цупкий картон (можна також використовувати коробки з під цукерок);
 • простий олівець;
 • гумка;
 • очі: 2 шт.;
 • лак для волосся;
 • крупи: гречка, манка, рис, пшоно, кукурудзяна, колотий горох, насіння льону (або будь-які інші крупи, що знайдуться вдома);
 • фігурні макарони;
 • глітери (фломастери з блискітками);
 • фарби;
 • пензлик;
 • баночка для води.

Сьогодні я пропоную Вам, мої хороші, розвити дрібну моторику пальців рук, через аплікацію з різноманітних круп. Технікою аплікація можна виконувати багато різних робіт. Це можуть бути роботи з паперу, обрізків тканини, круп, листя, гілочок, ґудзиків та багато іншого. А чи знаєте Ви таке аплікація? Звідки вона походить? Які бувають види аплікації?

Аплікація

Аплікація відноситься до декоративно-ужиткового мистецтва. Слово «Аплікація» в перекладі з латинської мови означає «накладання», «приєднання». Людина намагалися зробити своє житло, одяг, предмети побуту не тільки зручними, міцними, але й красивими. Основним джерелом натхнення для людей був оточуючий їх дивовижний світ природи. Різні народи широко використовували аплікацію для прикрашання свого побуту.

За своїм змістом аплікацію можна розділити на предметну, сюжетну, орнаментальну (декоративну) і шрифтову. Предметна аплікація – зображення окремих предметів. Сюжетна відображає сукупність подій, явищ, складається з декількох різних фігур, часто в динаміці (русі).

Декоративна – створення орнаментних зображень, що використовуються для прикрашання виробів. У техніці аплікації можна виготовити безліч виробів із різноманітних матеріалів.

Розрізняють аплікації плоскі та об’ємні.

Плоску аплікацію виконують шляхом вирізування деталей із паперу, тканини, шкіри та інших матеріалів, і наклеюють їх на основу з паперу, картону чи тканини. Об’ємною аплікація стане тоді, коли окремі елементи наклеюють на фон тільки частиною своєї площини, або ж, коли на основу аплікації наклеюють яку-небудь об’ємну деталь (вату, соломинки, засушені квіти).

Техніка аплікація розвиває дрібну моторику пальців, заспокоює після важкого трудового дня і просто приносить задоволення.

Я пропоную Вам зробити картину «Матрьошка». Ви звісно можете запитати, а чому саме матрьошка? Відповідь досить проста.

Виконуючи матрьошку можна зробити будь-який малюнок та засипати його крупами, тим самим попрацювати з різноманітним матеріалом, розвити дрібну моторику пальців рук, підібрати цікаве поєднання кольорів для гармонійної композиції, а також розвити уяву та творче мислення…

А як Ви думаєте, а хто така матрьошка? Навіщо вона нам потрібна і що з нею роботи?

Матрьошка

Мотрійка (матрьошка) (рос. Матрёшка) — деревʼяна лялька з вкладених одна в одну фігурок.

Перша російська мотрійка була створена та розмальована в 1891 році у московській майстерні-магазині «Дитяче виховання», власником якої був Анатолій Мамонтов, брат відомого купця Сави Мамонтова. Першу іграшку виточив з дерева майстер В. П. Звьоздочкін, а розписав її професійний художник С. В. Малютін, який на той час за дорученням власника магазину-майстерні ілюстрував дитячі книжки.

матрьошка 1

Міф про матрьошку

В кінці ХІХ ст. в сімʼю Мамонтових -–відомих російських промисловців - чи то із Парижу, чи то із острова Хонсю хтось привіз японську точену фігурку буддійського святого Фукуруджи, яка виявилася із сюрпризом - вона розламувалася на дві частини. в середині в ней була схована інша, меншого розміру, яка також складалася із двух половинок. всього таких ляльок нараховувалося пʼять.

матрьошка 2

Саме із цієї фігурки скопіювали матрьошку, втілену в образі християнської дівчинки.

Більшість спеціалістів підтвердують японське походження матрьошки.

До речі, матрьошок розписували у різних країнах на свій лад. До прикладу, в Києві на Андріївському узвозу продаються фігурки в українських вишиванках. Та цей факт не дає права українцям вважати фігурку своїм національним чудом.

На початку ХХ століття в Російській імперії «матрьошками» називали жінок, які працювали няньками і виховували чужих дітей.

Послідовність виконання аплікації «Матрьошка»

1. Готуємо всі матеріали для роботи.

матрьошка 3

2. Беремо простий олівець, гумку, картон від коробок або цупкий картон та починаємо малювати матрьошку і відразу на обличчя матрьошки ми приклеюємо очі та продовжуємо далі промальовувати деталі. Так нам буде простіше потім зробити все симетрично.

матрьошка 4 матрьошка 5 матрьошка 6
матрьошка 7 матрьошка 8 матрьошка 9

3. Якщо Ви не дуже добре малюєте, це не проблема, можна знайти картинку матрьошки в мережі інтернет, зберегти собі та роздрукувати. На картон перевести за допомогою копіру вального паперу (на картонну заготовку кладемо спершу копірку, блискучою стороною до картону), зверху кладемо роздрукований малюнок матрьошки та простим олівцем починаємо обводити всі конкури. Потім обережно піднімаємо листочок та копірку і ми отримали готове зображення для подальшої роботи.

4. Тепер починаємо нашу роботу засипати різними крупами. Клеєм ПВА намазуємо (досить добре промазуємо, щоб не було вільного місця та по контуру, так наша робота буде мати більш закінчений вигляд вкінці) декілька різних деталей та насипаємо на них крупу за вибором. Обережно піднімаємо заготовку та легенько струшуємо зайву крупу назад у баночку. За таким самим принципом робимо всю матрьошку. Поступово починаємо додавати до нашої роботи різні фігурні макарони, з ними наша заготовка вийде ще цікавішою. Не забуваємо також прикрасити крупами і макаронами фон навколо нашої матрьошки

матрьошка 10 матрьошка 11 матрьошка 12 матрьошка 13
матрьошка 14 матрьошка 15 матрьошка 16 матрьошка 17

5. Коли вся матрьошка засипана крупами та макаронами, а також оздоблено навколо неї можна змочити пензлик у воді, набрати на нього трохи фарби та підфарбувати макарони. Тоненьким пензликом малюємо вії, губи та румʼянец.

матрьошка 18 матрьошка 19

6. Беремо глітери та додаємо блиску нашій красуні.

7. Даємо нашій роботі гарно підсохнути. Якщо через певний час Ви помітили, що робота почала скручуватися, покладіть на неї прес, наприклад, пару книжок, але цю дію можна роботи лише на роботу, що висохла, щоб не зіпсувати її.

8. За бажанням певні деталі матрьошки можна пофарбувати фарбами, і краще це робити гуашевими. Можна пофарбувати таку крупу як: манку, рис, пшоно, кукурудзяну, але за умови, що крупа досить гарно висохла, тобто після завершення роботи пройшла доба, а то й більше.

9. Коли всі крупи та глітери висохли покриваємо лаком для волосся. Він захистить роботу від поїдання різними мошками та відпадання самої крупи. Також можна покрити роботу акриловим лаком (але це трохи дорожче та більш довший процес). З часом цю роботу можна вставити в рамку під скло.

10. Успіхів Вам! І творчого натхнення. Дякую за увагу!

Готова робота

матрьошка 20

Висновок

Як ми могли переконатися, аплікація оточує нас повсюди, на одязі, на меблях, різних прикрасах, фото зони та багато іншого.

І аплікація, це найпростіше поєднання частин у єдине ціле.

Дана методична розробка буде корисною для вчителів трудового навчання (можливо зробити виконання у якості проекту), також дану роботу можуть використовувати вчителі групи продовженого дня (малюнок матрьошки спростити для дітей першого та другого класу).

Список використаних джерел

 1. Інтернет ресурси.
 2. И.В. Новикова Калейдоскоп поделок. Поделки из природних материалов. Москва. «Академия развития», 2011. – 16 с.
 3. Репіленко Л. Аплікація з природного матеріалу. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2010. – 96 с.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика