Оголошення

Вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві, виготовленій власноруч

| nikolay
Вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві, виготовленій власноруч
Тематика:
Автор роботи:
Бенч Марія, Гук Лілія, Коваль Марія, Марущак Анастасія, Кордибан Анна
Керівник проєкту:
Іващук Вікторія Володимирівна
Навчальний заклад:
Тернопільська СШ №7 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов
Клас:
6

Учні 6 класу школи, які є авторами творчого проекту з трудового навчання на тему "Вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві, виготовленій власноруч" з'ясовують, що таке вишивка та які її види бувають, а також як створити пластикову канву для 3-d вишивання самостійно.

Докладніше про роботу:

У процесі творчої роботи з трудового навчання про вишивання "Вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві, виготовленій власноруч" учні розглядають цікаві факти про виникнення вишивання, розгадують значення кольору вишивки у різних регіонах Україні та з'ясовують, які кольори рекомендовано використовувати у вишиванні. У роботі наведено список необхідних для створення вишивки матеріалів та інструментів.

У ході творчого проекту з трудового навчання (технології) на тему "Вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві, виготовленій власноруч" було продемонстровано, як можна за допомогою інтернету зробити канву для вишивання. Учнями було знайдено зображення мультперсонажей, яких вони захотіли вишити. За допомогою спеціального сайту ці зображення було перероблено у схему вишивання.

Продуктом проекту стала картина-панно із зображенням різних казкових героїв та персонажей мультфільмів, виконаних у техниці "вишивання хрестиком".

Зміст

Вступ
1. Значення кольору у вишивці.
2. Матеріали та інструменти, необхідні для вишивання.
3. Персонажі українських мультфільмів.
4. Вибір моделей для вишивання.
4.1 Опис вибраної моделі.
5. Створення схеми для вишивки хрестиком.
6. Правила безпечної праці з голками та ножицями.
7. Екологічне обґрунтування виготовлення виробу.
8. Економічне обґрунтування виготовлення виробу.
Висновки
Література

Вступ

Проект для 6 класу: вишивка хрестиком з 3-d ефектом на пластиковій канві , виготовленій власноруч.

Мета: сформувати знання та навички учнів про вишивку, її сучасні можливості використання, поглибити знання про виконання косого хрестика, виховувати та розвивати акуратність, уважність, естетичні смаки, повагу та цінування мистецтва та народного культурного надбання.

Міжпредметні зв’язки: музика, народознавство, креслення, історія, малювання, інформатика.

Казка невіддільна від краси,
сприяє розвитку естетичних почуттів,
без якого немислиме благородство душі, щира чуйність.
»
М. Сухомлинський

Мета проекту:

 • Ознайомитись з символікою кольорів у вишивці,різновидом сучасної вишивки хрестиком.
 • Навчитись самостійно виробляти схеми для вишивки та пластикову канву.
 • Розвивати фантазію та творче мислення .
 • Прищеплювати любов та повагу до української культурної спадщини.

Очікувані результати

 • Учні вміють створювати схеми легких вишивок, вміють вишивати за орнаментом.
 • Створюють особисті проекти, вдосконалюють техніку вишивання.
 • Глибше пізнають цінності,культурні надбання нашого народу.

Актуальність проекту. Вишивка – один з видів декоративно–ужиткового мистецтва. Прикрашати свою оселю та одяг вишивкою стало звичкою з давніх часів та дійшло до наших років. Це модно та стильно і для малечі і для старших людей.

Використання вишивок в наш час досить різноманітне: для модного одягу, для аксесуарів, дитячого одягу для вишуканих предметів інтер’єру оселі та чудових подарунків найближчім людям. В нашому регіоні найбільш розповсюджена вишивка косим хрестиком. В сучасному інтер’єрі вишивка виглядає особливо гарно . Хоча здебільшого у нас поширені загальновідомі мотиви вишивок. А ось аплікація ,ще й з нашими персонажами казок , закинуті на полицю. Спробуймо зробити щось неординарне.

Значення кольору у вишивці

Білий – це невинність, чистота. Він відбиває все погане та випромінює. Тому одяг наших пращурів був білосніжний. Чорний - протилежність білому. Хоч в наш час молодь полюбляє цей колір, та наші бабусі вважали його поминальним. Монахи вдягаються у чорне, це своєрідне зречення , відсторонення від усього. По всій Україні вважався кольором смутку, журби.

Червоний. У палітрі кольорів найперший. Символізує життя,любов, оберегові функції. Червоні нитки колись були дуже дорогими. Бо виготовлялись з червцю. Щоб отримати гарний червоний колір , за князівських часів, під час сплати податку з кожної хати обов’язкова була ложка червцю.

Синій колір символізує прагнення до нескінченності, водну стихію. Жовтий сприймається , як сонце, означає багатство. Наречені обов’язково раніше одягали вишиванки з золотистим, жовтим вкрапленням. Зелений – ще один з улюблених кольорів українців. Означає пробудження природи, весну, молодість, здоров’я.

Різнокольорова вишивка дає насичення всьому організму. Тому карпатські вишиванки яскраві та колоритні.

Матеріали та інструменти, необхідні для вишивання

Для того, щоб розпочати роботу, необхідно визначитись з матеріалами.

1. Клей ПВА.

2. Накладна канва. Спеціальна тканина для вишивання у вигляді чергування перетину ниток, що формує клітини, як сітку.

3. Нитки. Вишивають найчастіше двома типами ниток: муліне (Mouline) та шерстяними. Перші мають перевагу в рівній товщині, стійкості до вицвітання, але для початківців складну вато, тому що приходиться працювати з 2-3 нитками, які в деякій мірі роз’єднуються.

4. Голки для вишивання. Використовують спеціальні голки, з довгим вушком та затупленим кінчиком. Дані голки бувають від № 13 до № 26 в залежності від діаметру голки.

5. Ножиці слід брати з гострими кінчиками.

6. Схема для вишивання.

Схеми найпростіше купити в магазинах. Існують схеми, надруковані на тканині(готові набори). Але не завжди знайдеш ту, яка потрібна саме тобі. Для цього існують спеціальні програми, де можна створити схеми власноруч. Інтернет пропонує безліч можливостей створити власні схеми. Стати джерелом для рукодільного шедевра може і фотографія, що зафіксувала щасливий момент життя, і репродукція всесвітньо відомого живописного полотна.

Персонажі українських мультфільмів

Персонажі українських мультфільмів такі щирі та добрі. У дорослому житті часто згадуються з тихим сумом та ностальгією і Капітошка , і Котигорошко , і Петрик П'яточкин та ін..

Ці герої є культурним надбанням нашого народу. Українська мультиплікація була в розквіті, герої їх фільмів стали справжніми талісманами епохи та країни.

З Вікіпедії:

«Як Петрик П'яточкин слоників рахував» (1984, УРСР, Київнаукфільм) Найвідоміші фрази: "Петрику, зараз тиха година, треба спати", "Ура, десять слоненят!", "Всі рядком ставайте, діти".

За що любимо: за безпосередність, невгамовність та винахідливість головного героя Петрика П'яточкина.

«Капітошка» (1980, УРСР, Київнаукфільм)

За що любимо: за веселі пісні Капітошки та його товариський характер. Саме Капітошка показує Вовчику, що його краще бути радісним та добрим, аніж сумним та злим.

Герої мультфільмів про козаків є своєрідним національним символом. Всього створено дев'ять мультфільмів про козаків. Всі ці мультфільми короткометражні, їх тривалість не перевищує 20 хвилин. Окремі серії отримували нагороди та премії на державних і міжнародних фестивалях. У всіх серіях присутнє аранжування українських народних пісень.

За мотивами мультфільму в 2005 році одеська компанія «Jam-Games» розробила комп'ютерну гру «Як козаки Мону Лізу шукали» в жанрі «квест».

«Жив-був пес» — мультиплікаційний фільм режисера Едуарда Назарова, створений за мотивами української народної казки "Сірко".У мультфільмі звучать українські народні пісні . I місце — V Міжнародний кінофестиваль казкових фільмів, Odense, Denmark, 1983.Спеціальний приз журі — Annecy, France, 1983. У 2013 році у центрі Києва встановили дерев'яну скульптурну композицію Вовка і Пса, що сидять під столом.

Вибір моделей для вишивання

З Інтернету копіюємо зображення героїв. З поданих вибираємо найкращі зображеня, що нам підходять. Підходять найбільше зображення дитячих розмальовок, з невеликою кількістю образотворчих ефектів.

вишивка 1

Опис вибраної моделі

Будемо виготовляти панно–картину з назвою «В гостях у казки».

Вишиті персонажі: Котигорошко, Капітошка та Вовчик, Солом’яний бичок, Козаки, Пес та Вовк, Курочка Ряба , Петрик П’яточкин. Елементи пришиємо , але верх закріпимо на потовщені елементи. Щоб створити об’ємність .

Оздобленням слугуватимуть стрічкові орнаменти в українському народному стилі.

Вишивати будемо на пластиковій канві, зробленій власноруч, нитками типу «муліне».

 • Розподілити між учнями по елементу вишивки.
 • Створити схему вишивки разом з учнями в програмі , що надається нижче.

Створення схеми для вишивки хрестиком

Інтернет пропонує безліч програм для створення унікальних схем для вишивання. Зробити це не складно, кілька кліків мишкою – і роздруківка у вас на руках.

Професійні вишивальниці рекомендують при створенні обмежуватись мінімальним набором кольорів. Так результат роботи буде більш яскравий та чіткий.

Пропоную дві програми для створення: Stitch Art - програма для створення схем по вишиванню хрестиком, та MyХmap програма он-лайн створення схем.

Stitch Art (програма для створення схем по вишиванню хрестиком

вишивка 2

1. Вибрати зображення

2. Вибрати кількість хрестиків

вишивка 3

3. Вибрати кількість кольорів по висоті та ширині.

вишивка 4

4. Завантажити зображення.

вишивка 5

MyХmap програма он-лайн створення схем (аналогічне створення).

вишивка 6

5. Роздрукувати схеми.

6. Розпочати вишивати.

7. Краї вишивки, якщо передбачається не пластикова канва, а аплікація, обробити косим стібком або петельним швом. На зворотній бік аплікаціі закріпити флізелін.

Якщо передбачається пластикова канва:

Пластикова канва власноруч - це прекрасна можливість заощадити, адже такий незвичайний матеріал для рукоділля вартує досить дорого. Крім того так канва не продається у всіх магазинах, тому її треба замовляти по Інтернету. Є кілька способів виготовлення пластикової канви в домашніх умовах:

Для того , щоб зробити самостійно пластикову канву вам знадобиться ємність з водою, звичайна канва розміром приблизно 40х40 см і 1 чайна ложка клею ПВА. Також ви спочатку можете вишити на канві обраний вами малюнок, а потім намочити його розчином з води і клею з виворітного боку.

При цьому ваша вишивка повинна бути добре оброблена по краях. Вибравши цей спосіб ви повинні будете надати канві потрібний вам обсяг поки вона ще волога і тільки після цього дати їй час для того щоб вона повністю висохла. Спочатку потрібно розвести клей у воді в співвідношенні приблизно 1 до 2, а потім замочити в отриманому розчині звичайну канву.

Через деякий час канву потрібно буде дістати і покласти на рушник, що лежить на рівній поверхні. Вишивати по пластиковій канві можна починати тільки після того, як вона повністю висохне.

вишивка 7вишивка 8
вишивка 9вишивка 10
вишивка 11вишивка 12
Трошки фантазії - і панно готове

вишивка 13

Правила безпечної праці з голками та ножицями

Перед роботою повторимо правила безпечної праці з голками та ножицями, та клеєм.

 1. Голки лишати в гольничці з ниткою.
 2. Ножиці передавати зімкнутими лезами , кільцями до того , кому передаємо.
 3. На столі ножиці лежать з правого боку ,лезами зімкнутими від себе.
 4. Відстань від очей до вишивки повинна бути не менша 30 см.
 5. Працювати треба дисципліновано, не штовхатися, не заважати іншим.
 6. Зламану голку треба викидати, загорнувши її в папірець.
 7. Обов’язково про це та інші випадки попередити вчителя.
 8. Працювати з клеєм обережно, використовуючи спеціальний пензлик. Не торкатися очей та рота.
 9. Після завершення роботи з клеєм обов’язково помити руки
 10. При попаданні клею в очі , промити їх проточною водою.

Екологічне обґрунтування виготовлення виробу

Для виготовлення виробу використано тканини та нитки, які є безпечними й нешкідливими для здоров’я людини. Забрудненість навколишнього середовища під час виготовлення виробу відсутня.

Технологічне обґрунтування виготовлення виробу

Витрати матеріалів незначні, їх доступно придбати, нескладна технологія виготовлення виробу, виконання роботи потребує відносно короткого часу, мінімальне використання необхідних інструментів та обладнання.

Естетичне обґрунтування

Декоративність, естетична привабливість, гармонійність, композиційна цілісність дотримано.

Економічне обґрунтування виготовлення виробу

Практично собівартість панно, виготовленої власноруч дорівнює вартості витрачених на її виготовлення матеріалів. Розрахунок вартості виконуємо в наступній послідовності.

Вартість матеріалів розрахуємо за таблицею

Назва матеріалів Розрахунок вартості,грн.
Тканина Аіда16, 30х1.50 см При 90грн за1м 27 грн
Нитки вишивальні муліне 15 кольорів 6х15=90, але використані лише по 0. 5 мотка, тому 90х0.5=45
Клей 15 грн
всього 87грн

Примітка. Розрахунки дані на період виконання проекту.

Так як проект виготовляло 5 учнів , то вартість на одного 87:5=17,5грн приблизно.

Висновки

Під час виконання проекту:

 • ознайомились з історією українських мультфільмів , значенням кольорів у вишивці;
 • ознайомились з матеріалами, що використовуються для їх виготовлення;
 • навчилися виконувати основні технологічні прийоми, які застосовуються для виготовлення вишивки на пластиковій канві та розробляти власні схеми для вишивки.

Вдалося виконати задумане. Проект вийшов цікавим, яскравим, неординарним. Він стане окрасою будь-якої дитячої кімнати, а окремі аплікації можна використати , як закладини, як сувенір та навіть як брелки до ключів. Спільна робота була напрочуд цікавою і всі з нетерпінням чекають на наступні спільні проекти.

Для написання цієї роботи було використано ресурсі Мережі Інтернет.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика