Оголошення

Проект "Підкова на щастя з картону"

| nikolay
Проект "Підкова на щастя з картону"
Автор роботи:
учні  7  класу
Керівник проєкту:
Федоренко С.М., Хабловська В.В.
Навчальний заклад:
Олешківська спеціальна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Клас:
7

Автор творчого проекту з трудового навчання на тему "Підкова на щастя з картону" вивчає, які варіанти підков-оберігів запропоновані виробниками та дизайнерами на сучасному ринку товарів для інтер'єру, та розмірковує над тим, яку модель вироба можна зробити у домашніх умовах. Свій вибір учні зупинили на картонній підкові, прикрашеній монетами і зернами кави.

Докладніше про роботу:

У процесі творчого проекту з трудового навчання про створення оберіга для дома "Підкова на щастя з картону" учні 7 класу розробили ескіз майбутнього вироба та визначили, яким вимогам повинна відповідати конструкція моделі оберіга для дома у вигляді підкови. Самостійно авторами проекту було проведено підбір матеріалів, інструментів та обладнання для виготовлення картонної підкови на стіну.

У ході творчого проекту з трудового навчання з виготовлення прикраси для дома автор спроектував майбутній виріб та виконав роботу по втіленню задумки у життя. У технологічній карті роботи над проектом представлена технічна послідовність виготовлення підкови із картону та оформлення заготовки кавовими зернами та грошима. Учнями було визначено, звідки пішла традиція вішати у домі підкови та як правильно повинна висіти підкова. Користуючись наведеними у роботі порадами, можно виготовити подібний оберіг самостійно.

Зміст

Вступ
1. Пошук моделей-аналогів та їх аналіз.
2. Вимоги до конструкції виробу.
3. Звідки пішла традиція вішати підкови?
4. Як правильно повинна висіти підкова?
5. Підкова на щастя і успіх.
6. Підкова з картону.
7. Процес виготовлення підкови.
8. Оформлення заготовки.
8.1. Кавові зерна на підкові.
8.2. Гроші на підкові.
Висновок
Література

Вступ

Нам цікаво виконувати роботи, пов'язані з обробкою різних матеріалів і втілювати задумане в реальні предмети.

Великий інтерес для нас представляють предмети, які допоможуть з облаштуванням побуту, а також різного виду поробки, які можна використовувати вдома.

Ми поставили перед собою мету: розробити і виготовити оберіг своїми руками з доступних матеріалів.

При роботі над проектом вирішувалися наступні завдання:

 • розробити технологічний процес виготовлення оберегу з доступних матеріалів, із застосуванням інструментів, пристосувань та верстатів, наявних в шкільній майстерні; виготовити оберіг, згідно з розробленою технічною документацією.

Пошук моделей-аналогів та їх аналіз

підкова 2підкова 3

Провівши дослідження конструкцій оберегів, було виявлено, що деякі з них складні для виготовлення. Декілька виробів досить цікаві, проте вони мають не дуже естетичний вигляд. Ми вирішили виготовити свій варіант оберегу.

Вимоги до конструкції виробу

 • оригінальність;
 • надійність;
 • не складна конструкція виробу;
 • практичність і краса;
 • доступний і недорогий матеріал для виготовлення;
 • якість і безпечність покриття;

Звідки пішла традиція вішати підкови?

Сучасні люди скептично відносяться до різних забобонів, але існує один символ, в який до цієї пори вірять більшість з нас. Йдеться про підкові на щастя. Цей оберіг популярний серед багатьох народів.

Люди з прадавніх часів прагнуть захистити себе від горя і зла. Існує приказка – «мій будинок – моя фортеця», а входом в цю фортецю служать, звичайно ж, ворота або двері. Тому, люди з найдавніших часів намагалися захистити саме це місце в будинку.

Одним з найвідоміших і древніх символів захисту є підкова. На успіх, щастя або ж для захисту від темних сил вішали її люди, але при цьому в різних випадках були свої особливості її розміщення.

Як правильно повинна висіти підкова?

Краще всього розміщувати стару підкову, а не нову. Справжня, вже поношена несе в собі багато енергії, оскільки її довгі роки використовували для захисту коня. Вважається, що даний предмет може принести поліпшення в бізнесі і грошовий достаток, а також довголіття.

Якщо повісити її кінцями вгору, то сприятлива енергія накопичуватиметься і зберігатиметься. Це означає, що добро в будинку має велику вірогідність, а ось якщо повісити її кінцями вниз, то успіх «витікатиме» з будинку.

Якщо ви виберете амулет з елементами чорного кольору, то він зможе захистити вас від різних хвороб.

Підкова на щастя і успіх

По повір'ю, даний предмет приносить здоров'я, щастя, любов і багатство. Але не кожен знає, як правильно її повісити .

Якщо ви прибиваєте амулет вгору кінцями, то це дає вам значний позитивний ефект. У вашому будинку завжди будуть багатство, прибуток і стабільність. Також амулет притягуватиме любов і щастя у вашу сім'ю. Багато хто вважає, що талісман, розташований вгору кінцями, притягуватиме енергію космосу, яка, у свою чергу, розподілятиметься рівномірно по всьому будинку.

Якщо ж розміщувати даний предмет вниз кінцями, то вона охоронятиме вас і ваш будинок від горя і негод, з вашим будинком ніколи нічого не станеться. Талісман наділяє всіх домочадців щастям.

Важливо зрозуміти, що існує різниця між даним предметом, повішеним зовні удома і усередині. У першому випадку він захищатиме вас і ваш будинок від руйнувань. У другому випадку, амулет притягуватиме і зберігатиме в будинку щастя і благополуччя.

Як можна розташувати підкову на щастя на дверях – це вже ваш особистий вибір. Варто сказати і про поширений звичай – тримати талісман по черзі всім членам сім'ї, перед розміщенням його на дверях. Вважається, що у такому разі позитивна енергія від предмету рівномірно розподілятиметься між всіма домочадцями.

За старослов'янською традицією вважається, що оберіг не можна прибивати цвяхами, він обов'язково має бути підвішена за мотузок. Вважається, що вона вже була прибита до копита коня, і якщо вона впала, то захотіла звільнитися.

Вважається, що підкова здатна:

 • принести успіх, щастя і процвітання її власникові;
 • підвищити фінансове благополуччя;
 • виконати заповітну мрію;
 • вичистити житло від негативної дії і підвищити його енергетичне поле;
 • залучити благословення Вищих сил;
 • принести успіх в азартних справах;
 • захистити від хвороб;
 • допомогти знайти любов;
 • подарувати міцний і здоровий сон.

В сувенірних магазинах варіант дарунку цього виробу є ходовим товаром. Але найсильнішим вважається оберіг, виготовлений своїми руками.

Звичайно, варіантів виготовлення талісмана існує дуже багато. Деякі вимагають спеціальної підготовки і устаткування, наприклад, потрібно уміти працювати з деревом. Але є і дуже прості по техніці виконання обережи-підкови, які можна виготовити з підручних матеріалів.

Підкова з картону

Картон можна знайти в будь-де. Він часто служить основою, на яку надалі наносять всілякий декор. Виготовити з цього матеріалу оберіг у вигляді підкови нескладно.

Спершу приготуйте всі необхідні матеріали і інструменти:

 • картон ( підійде і гофрований );
 • ножиці або ніж канцелярський для паперу;
 • олівець;
 • клей ПВА або клейовий пістолет із стрижнями;
 • шпагат, в'язальні нитки або мотузок з льону для обтягування;
 • різні додаткові елементи декору.

Обтягнути підкову можна також мішковиною, гофрованим папером і навіть шкірою.

Процес виготовлення підкови

1. На картон олівцем необхідно нанести зображення підкови з допомогою заздалегідь підготовленого шаблону.

підкова 4 підкова 5

2. За допомогою ножа для паперу акуратно вирізати заготовку.

підкова 6 підкова 7

3. Щоб створити основу для майбутнього декору, отриману заготівку можна обмотати в'язальними нитками, мотузком, шпагатом або обтягнути мішковиною. Товщину і колір основи вибирайте за своїм смаком. У нашому випадку ми використовували шпагат.

підкова 8 підкова 9

Оформлення заготовки

Отриману основу можна не лише оживити за допомогою різних елементів декору, але і привнести смислове навантаження, змусити працювати оберіг в том або іншому напрямі. Для нашого оберегу ми вибрали найпопулярніші способи оформлення підкови – за допомогою кавових зерен і монет.

На картон олівцем необхідно нанести зображення підкови за допомогою заздалегідь підготовленого шаблону. За допомогою ножа для паперу акуратно вирізати заготівку.

Щоб створити основу для майбутнього декору, отриману заготовку можна обмотати в'язальними нитками, мотузком, шпагатом або обтягнути мішковиною. Товщину і колір основи вибирайте за своїм смаком. У нашому випадку ми використовували шпагат. Почнемо з верхніх торцевих частин підкови.

підкова 10 підкова 11

4. Якщо торцева частина підкови, виглядає не дуже акуратно, варто декорувати її смужкою золотої металізованої стрічки або шнуром.

5. Після того, як підкова обгорнута шаром шпагату, із зворотного боку його необхідно закріпити клеєм.

6. Далі приступаємо до приклеювання зерен кави. У роботі використовуємо обсмажені зерна. Приклеюємо їх впритул один до одного, в нашому випадку вони займатимуть приблизно половину нашого оберега.

7. Тепер можна приступати до приклеювання монет. Монети клеїмо термоклеєм.

підкова 12

8. За бажанням, підбираємо додатковий декор, закріплюємо його на виробі.

Кавові зерна на підкові

Зерна кави — це відмінний матеріал для декорування підкови. Працювати з ними досить просто. Вони не псуються, мають цікаву фактуру. Різна міра обжарювання додає зернам неповторні відтінки, а приємний аромат дозволить обережу виконувати ще і функцію ароматизатора.

Отриманий оберіг можна на свій розсуд прикрасити різними елементами декору:

 • висушеними апельсиновими часточками, паличкою кориці;
 • бантиками з тканини, шпагату або різноколірних ниток;
 • намистинами;
 • монетами.

Гроші на підкові

Вважається, що вироби з монет символізують багатство. А одній з функцій підкови є підвищення фінансового благополуччя, тобто залучення грошей. Щоб подвоїти здатність оберегу працювати в цьому напрямі, можна оформити його монетами або купюрами. Підберіть монети. Їх необхідно очистити содою або оцтом для додання блиску і відполірувати. Монети можуть бути будь-якої гідності.

Такий декор сам по собі виглядає багато, але якщо вам чогось не вистачає, то можна додати і інші елементи декору. Головне — не перенавантажувати основну ідею додатковими елементами.

Підкову з кавових зерен і монет можна виконати у вигляді підвіски або магніт. Підкова ріжками вгору залучає фінансове благополуччя в будинок.

Зробити підкову не складно, головне — дотримуватися деяких правил:

 • виріб має бути невеликого розміру;
 • за основу краще всього узяти легкий матеріал;
 • як база для декору вибирайте тонку тканину, гофрований папір, шпагат, мішковину;
 • декоративні елементи не мають бути важкими;
 • на тильну сторону оберегу можна приклеїти шматочки тонкого магнітного аркуша, тоді його можна буде закріпити на металевій поверхні.

Які ще елементи декору використовуються, і що вони символізують

Підкова як оберіг може нести безліч функцій. Все залежатиме від елементів, якими ви її декоруєте. Часто використовують різні крупи, ягоди, квіти.

Кожен з цих елементів несе своє символічне значення і смислове навантаження:

 • суміш круп — світ і спокій в будинку;
 • гречка — достаток і родючість;
 • квасоля і горох — достаток;
 • соняшник — гостинність, родинне щастя, здоров'я дітей;
 • кукурудза — продовження роду, взаєморозуміння і згуртованість;
 • злакові — символ ситості, достатку і фізичної сили;
 • мак — виконання бажань;
 • пшоно — захист від пристріту;
 • насіння гарбуза — родючість;
 • ромашка — юність і любов;
 • шипшина і горобина — молодість і жіноча краса;
 • мішок — багатство;
 • гніздо — продовження роду;
 • глек або чашка — достаток;
 • часник і лук — захист від нечистої сили;
 • червоний перець – любов, чоловіче начало;
 • горіх — розумова сила;
 • різнотрав'я – здоров'я;
 • хліб – згода і спокій в будинку;
 • монети – успіх, успіх в справах;
 • ягоди – урожай в господарстві;
 • яблуко – любов і радість
 • личаки – домашній затишок;
 • віник вгору – до грошей, вниз – вимітає сварки;
 • шишка – працьовитість;
 • лавровий аркуш – слава і успіх

У сучасному житті не кожному повезе знайти підкову, а зробити оберіг самому – сповна під силу.

Особливо при дотриманні деяких правил:

 • не можна створювати оберіг для себе;
 • наміри мають бути чистими і добровільними: нікого не можна змусити або умовити подарувати амулет;
 • найсильніші обережи ті, що даровані вашими рідними: батьками, сестрами, братами, можливо, чоловіком, якщо сім'я гармонійна і щаслива;
 • серйозно віднестися до вибору матеріалу: часто те, що личить одному, може нашкодити іншим;
 • в процесі створення оберегу думати про цю людину, представляючи його характер, потреби , відчувати енергетику.

Висновок

В процесі роботи над проектом ми ознайомились з різними конструкційними матеріалами та їх особливостями, навчилися шукати, аналізувати та систематизувати інформацію.

Незважаючи на легкість і простоту виконання, наш оберіг виглядає дуже цікаво і привертає увагу.

Щоб зроблена підкова справді вважалася оберегом, головне — робити її з душею, настроїти себе на добро.

підкова 13Для написання цієї роботі було використано ресурси мережі Інтернет.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика