Оголошення

Проект "Проблеми харківського зоопарку"

| nikolay
Проект "Проблеми харківського зоопарку"
Тематика:
Автор роботи:
учні 1 класу
Керівник проєкту:
Юрченко Наталія Олексіївна
Навчальний заклад:
Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №129
Клас:
1

У даному екологічному проекті на тему «Проблеми харківського зоопарку», який реалізовується у початкових класах школи, було визначено, які проблеми існують у роботі харківського міського зоопарку, та проведені заходи для поширення цієї інформації і заклику небайдужих людей допомогти в утриманні тварин та збереженні порядку.

Докладніше про проект:

У даному дослідницькому міні-проекті з екології на тему «Проблеми харківського зоопарку», створенному учнями 1 класу під керівництвом вчителя начальних класів, присутня популяризація духовних надбань, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, формування в учнів екоетичного ставлення до природи. Своєю робтою учні хотіли залучити до участі в збереженні місцевого зоопарку найбільшої кількості учнів ХЗОШ №129, міста Харкова і Харківської області.

За допомогою проведення дослідницької роботи з екології на тему «Проблеми харківського зоопарку» школяри були ознайомлені з історією створення, розвитку та діяльністю Харківського зоопарку. Першокласники запропонували дієві, на їх думку, шляхи вирішення виділених проблеми та донесли до громадськості інформацію про проблеми зоопарку, залучили жителів міста до благодійної діяльності.

Вступ

Проект «Допоможи зоопарку» – це перший досвід самостійного написання проектів учнями 2-А класу ХЗОШ №129, який ініційований власне дітьми та розповсюджений серед членів дитячої екологічної організації «ЕКО», батьків, учителів, громадськості міста Харкова. Даний проект є комплексом просвітницьких, дослідницьких, агітаційних та практичних заходів, спрямованих на вирішення проблем зоопарків, на формування пізнавального інтересу до природи, вивчення правил поведінки в природі, необхідності гармонійного співіснування людини та природи.

Цей проект направлений на об’єднання зусиль учнів, батьків громадськості, щодо виховання відповідальності за збереження природного довкілля та надання природоохоронної допомоги.

В проекті враховані рекомендовані форми виховної діяльності для учнів початкової школи Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України». Розділ програми: ціннісне ставлення до природи.

Мета: популяризація духовних надбань, спрямованих на моральний саморозвиток особистості; формування в учнів екоетичного ставлення до природи.

Завдання:

 • ознайомлення школярів з історією створення, розвитку та діяльністю Харківського зоопарку;
 • ознайомлення учнів із шляхами вирішення даної проблеми;
 • залучення до участі в проекті найбільшої кількості учнів ХЗОШ №129, міста Харкова і Харківської області;
 • донесення до громадськості інформації про проблеми зоопарку;
 • залучення до благодійної діяльності.

Методи: проведення просвітницької роботи серед учнів; проведення дослідницької роботи учнями; проведення агітаційно-пропагандистської роботи серед учнів, їх батьків та громадськості міста та області; здійснення практичних заходів.

Харківський зоопарк

Сьогодні Харків є одним із найбільших міст нашої держави – України. Його знають в усьому світі, тому що місто Харків славиться високим розвитком промисловості, науки, техніки, торгівлі, мистецтва, культури і спорту.

У самому центрі міста, на території колишнього Університетського саду, знаходиться улюблене місце відпочинку харків'ян - Харківський зоопарк. Він відкрився у 1895 році , а через два роки наш зоопарк святкуватиме 120 років від дня свого заснування. На той час зоопарки були великою дивиною: їх мали лише такі великі міста як Москва та Санк – Петербург. Якщо Ви прийшли погуляти тінистими алеями міського саду імені Т.Г. Шевченка, то зразу три з них приведуть Вас до входу в Харківський зоопарк.

Його охороняють кам'яні пантери, а у вольєрах, клітках і акваріумах зібрано більше шести тисяч хижаків і мирних тварин, риб, птахів і змій з усіх куточків Землі, навіть тих, яких залишилось дуже мало.

Рідко хто з гостей зоопарку замислюється, що такі первозданні куточки природи знаходяться далеко не в кожному місті України. Харків'янам пощастило. У них є ця можливість бути ближче до природи, зріднитися з нею, стикнутися з світом живих істот і виховати в собі любов, доброту і турботу, ті якості, яких так не вистачає в нашому бездушному сучасному світі.

проблеми зоопарку 1

Саме зоопарки є одним із найбільш гуманних способів залучення людини до світу живої природи, не кажучи вже про те, що в них добре налагоджена просвітницька діяльність. Тому сучасні зоопарки відіграють найважливішу роль у збереженні рідкісних і зникаючих видів тварин. Харківський зоологічний парк – улюблене місце відпочинку дітей і дорослих.

Зоопарк має багато друзів серед маленьких та дорослих харків'ян. Дорослі турбуються про те, щоб звірі мали затишні і зручні житла, щоб у них завжди було вдосталь їжі. А юні друзі зоопарку допомагають дорослим та вивчають поведінку і звички його мешканців.

проблеми зоопарку 2проблеми зоопарку 3

Вони також виступають перед відвідувачами зоопарку з цікавими розповідями про тварин і влаштовують веселі свята на честь його жителів.

Проблем у зоопарку багато. Дуже складно живеться тваринам у нашому великому місті через дим автомобілів, заводських труб та через недбайливість недобрих людей. Відвідувачі зоопарку дуже часто не дотримуються правил поведінки у зоопарку: голосно кричать, смітять, підгодовують тварин забороненою їжею, заходять за вольєри, роздратовують тварин. Замість допомоги – причиняють шкоду.

Саме тому з вересня 2012 року наш 2-А клас став ініціатором впровадження в школі екологічного проекту «Допоможи зоопарку», який являє собою кампанію просвітницьких, агітаційних, дослідницьких і практичних справ, спрямованих на виховання екоетичного ставлення до всього живого, розвиток потреби надання посильної практичної допомоги вихованцям зоопарку, звернення уваги громадськості до проблем цього живого куточку.

Проблеми харківського зопарку та їх рішення

Підготовчий етап

проблеми зоопарку 4На підготовчому етапі проекту ми відвідали Харківський зоопарк та ознайомилися з його проблемами. Потім провели засідання Ради друзів природи, під час якого разом із членами Ради «ЕКО» внесли пропозиції до алгоритму впровадження проекту. Під час цього засідання учні декілька разів виходили на сайт зоопарку та обговорювали справи, які були б корисні його мешканцям.

Згідно з алгоритмом впровадження проекту «Допоможи зоопарку», після підготовчого етапу ми розпочали роботу на етапі впровадження проекту, який розпочали з просвітницької роботи.

Етап впровадження проекту

проблеми зоопарку 5Просвітницька робота включала в себе проведення уроку-розповіді «Зоопарк - улюблене місце відпочинку харків'ян», інформаційної п’ятихвилинки «З історії Харківського зоопарку», ситуаційно-рольової гри «У зоопарку», інсценізацію «Уявіть себе мешканцями зоопарку».

проблеми зоопарку 6

Провели уявну подорож сторінками книги А.Ф.Цеханської і Д.Г.Стрєлкова «Дивовижна країна зоопарк» (Додаток 8).

Вивчили правила поведінки в зоопарку, зустрілися з мамою учня нашого класу Цукановою Світланою Савеліївною , яка працює зоологом в зоопарку. Кожного тижня відвідували сайт зоопарку з метою ознайомлення з новинами цього дивного «містечка».

проблеми зоопарку 7

Дослідницька робота. На цьому етапі ми звернулися до членів Ради «ЕКО» та разом із ними провели опитування учнів нашої школи «Що я знаю про Харківський зоопарк та про проблеми зоопарків сьогодні», а батьків ми запитували про проблеми зоопарків сьогодні.

проблеми зоопарку 8Агітаційно-пропагандистська робота. Вона проводилась зметою зосередження уваги учнів, їхніх батьків, учителів, громадськості на проблемах зоопарків.Ми випустили листівки, стіннівки, плакати, написали оповідання «Як я допомагав тваринам зоопарку?». Провели конкурси на кращий вірш, розповідь, малюнок на теми: «Тварини - джерело натхнення», «Зоопарк очима дітей».

проблеми зоопарку 9

Розробили заборонні знаки «Так не можна поводитися в зоопарку».

А під час акції «Відвідай зоопарк - приведи друзів» ми залучили до відвідування зоопарку і батьків, і товаришів по школі, і сусідів. Більше куплених квитків – більше коштів для тварин. А ще ми вивісили на території Харківського зоопарку своє «Звернення до небайдужих людей».

Практична робота включала в себе проведення конкретних справ на користь тварин зоопарку. Так під час акції «Залишки городньої продукції – вихованцям зоопарку» ми зібрали 285кг овочів, які передали до зоопарку. Акція «Годівниця для птахів» була проведена для зимуючих птахів, які обрали зоопарк своїм місцем зимівлі. У ході цієї акції ми разом із батьками зробили 28 годівниць. А ще ми допомогли працівникам зоопарку підгодовувати нових мешканців – птахів.

проблеми зоопарку 10

48 кг насіння зимуючим птахам – це наш вклад зоопарку.

Після зимових акцій – акції весняні! Традиційно в березні разом з батьками ми виготовляємо шпаківні. В цьому році було виготовлено і відвезено до зоопарку 18 шпаківень. Учні нашого класу надали конкретну допомогу зоопарку у прибиранні території в осінній період.

проблеми зоопарку 11проблеми зоопарку 12

А в кінці лютого провели благодійну акцію «Скринька щедрості», зібрали 205 грн. і перерахували на рахунок зоопарку.

Висновок

Заключний етап проекту – підведення підсумків.

Він включав у себе:
аналіз активності кожного учасника проекту;
підведення підсумків соціологічних опитувань;
нагородження авторів кращих листівок, малюнків, віршів, казок;
написання подяк батькам, які допомогли в реалізації проекту;
аналіз ефективності проведення проекту;
визначення питань, які були не вирішені в ході проекту.

Очікувані результати

 • звернення уваги громадськості на проблеми зоопарку;
 • зміна думки городян про умови утримання тварин у зоопарку;
 • внесення спонсорських коштів на рахунок зоопарку;
 • залучення до участі в проекті найбільшої кількості учнів міста Харкова і Харківської області.

проблеми зоопарку 13проблеми зоопарку 14

Бюджет проекту

Бюджет проекту складають спонсорські та благодійні внески учасників проекту.

Використані джерела

 1. Ковальчук Г. Виховання екологічної свідомості // Початкова школа. – 2003. – № 10. – С. 17–18.
 2. Колонькова О. Роль самовиховання у формуванні екологічно доцільної поведінки // Екологічний вісник. – 2009. – № 4. – С. 21–22.
 3. Романовська М.Б. Метод проектів у виховному процесі. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. – 168 с.
 4. Початкова освіта. Методичний порадник. Випуск 4 , 2006, № 16.
 5. Початкова освіта. Методичний порадник. Випуск 7, 2006, № 40.
 6. Роджерс К., Фрейберг Д. Свобода учиться. – М.: Смысл, 2002. – 527 с.
 7. Романовська М.Б. Метод проектів у виховному процесі. – Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. – 168 с.
 8. Упровадження Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1 – 12 класів у загальноосвітніх навчальних закладах»: Методичні рекомендації – Харків: ХОНМІБО,2009, - С.168.
 9. Свашенко А.О. Рідної мови скарби – Сценарії шкільних свят з української мови для учнів 2 – 6 класів. – Х.: Видавництво «Світ дитинства», 1996. – С. 4 – 157.
 10. Цеханская А.Ф., Стрелков Д.Г. Удивительная страна зоопарк. – Х: Золотые страницы, 2005. – 128 с.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика