Оголошення

Міні-проєкт "Дивовижні факти про тварин"

| nikolay
Дивовижні факти про тварин
Тематика:
Автор роботи:
Ткачук Іван
Керівник проєкту:
Синюк Микла Ростиславович
Навчальний заклад:
Іванівська ЗШ І-ІІ ст
Клас:
4

На початку дослідницького міні-проєкта на тему «Дивовижні факти про тварин», виконаного з предмету "Я досліджую світ" учнем 4 класу початкової школи, виконується пошук та аналіз інформації про тварин з довідкової літератури та мережі Інтернет, відокремлюються деякі тварини, про яких буде цікаво дізнатися однокласникам.

Докладніше про проєкт:

Протягом творчої роботи над індивідуальним міні-проєктом «Дивовижні факти про тварин» учень 4 класу початкової школи, працюючи з довідковою літературою з предмету "Я досліджую світ", дізнався, які тварини живуть поруч з людиною та як це склалося історично. а також з'ясував роль тварин дикого світу у житті людини та необхідність надбання знаннь про них та їхні звички.

У дослідницькій роботі з "Я досліджую світ" на тему «Дивовижні факти про тварин» учень 4 класу початкової школи представив енциклопедійні знання про таких тварин, як білка, стрекоза, щур, утка, шимпанзе, кішка, слоненя, морський коник, осьміног та пінгвін. Про кожну перелічену тварину учень в своїй проєктній роботі навів дуже цікавий і маловідомий факт. Такі знання поширюють світогляд дитини та виховують в них любов до тварин.

Зміст

Вступ
1. Які тварини живуть поруч з людиною?
2. Цікаві факти про тварин.
Висновок
Література

Вступ

Неможливо уявити наше життя без тварин. Тварини, особливо домашні,  настільки тісно увійшли в життя людей, що сьогодні важко уявити, як люди могли б жити без них. Домашні тварини дають людям їжу, шерсть, шовк, шкіру для одягу, возять самих людей і вантажі, охороняють і захищають людей, допомагають вчити і лікувати, служать в армії.

Домашні тварини приносять не тільки матеріальну користь, але і допомагають виховувати в людях доброту і виробляють в людях здатність піклуватися про інших, на прикладі турботи про домашніх вихованців. А найголовніше, що вони стали відданими друзями і помічниками людини.

Але й тварини дикого світу грають важливу роль у нашому житті. І хоча мі на спостерігаємо за ними щоденно, багато з них володіють незвичайними навичками та виконують різноманітні функції, задумані природою. Про такі незвичні характеристики йде мова у цій роботі.

Мета дослідження: дізнатися неймовірні факти про різних тварин та розповісти однокласникам про тварин і зробити світ природи зрозуміліше і ближче до дітей.

Завдання дослідження:

 1. дослідити тварин, які живуть поруч з людиною;
 2. дослідити ставлення людей тварин;
 3. з'ясувати надзвичайні факти про тварин у навколишньому світі.

Які тварини живуть поруч з людиною?

Домашні тварини - це тварини, які живуть поруч з людиною. Людина утримує їх, даючи їм житло і їжу. Домашні тварини живуть в спеціальних приміщеннях (корівник, курник, собача будка), але вони можуть жити і безпосередньо в будинку людини.

Тварини, які живуть в будинку, містяться в клітинах, акваріумах, тераріумах та інших «будиночках», а деякі з вихованців (наприклад, Кішки, собаки) можуть вільно переміщатися по будинку. Великі домашні тварини живуть в зоопарках.

Кількість домашніх тварин, в порівнянні з кількістю диких, вкрай мало. Ссавців тварин у всіх частинах світу налічують більше двох тисяч видів, з них домашніх тварин всього близько 100 видів. Домашні тварини - це ті тварини, існування яких пов'язане з людиною і без яких людині важко обійтися. Домашні тварини відіграють важливу роль в історії людства.

Тварин обожнювали, підпорядковували, виводили нові породи. Собаки, кішки, корови, вівці, кози, буйволи, верблюди, лами, північні олені - всі вони допомагали людству виживати в дикій природі, ставати могутніше і сильніше. І, через тисячоліття, роль тварин в житті людини, на наш погляд, не стала менш важливою.

Цікаві факти про тварин

Білки відповідають за посадку тисяч дерев у всьому світі.

Вони можуть бути невеликими, але вони відіграють ключову роль у нашому середовищі так, як ви не уявляли. Ці маленькі пухнасті друзі щороку садять тисячі дерев у всьому світі, завдяки простому забуванню, де вони поховали жолуді.

тварини 2

Стрекози створюють серце хвостиками під час спаровування. Стрекози символізують зміну, трансформацію, пристосованість, знаменують духовний ріст та емоційну зрілість, тому побачити одне з цих створінь навколо має особливе значення. Мало того, але вони втілюють любов у багатьох відношеннях. Вони навіть створюють комбіновану форму серця з хвостиками під час спаровування.

тварини 3Щури сміються, коли їх лоскочуть.

У Берлінському університеті було проведено дослідження з метою вивчення того, що відбувається в людському мозку, коли нас лоскочуть. Тестування на щурах показало, що вони насправді люблять лоскотку, особливо на спині.

Коли лоскочуть, щури випускають надзвичайно високий звук, схожий на сміх. Вони навіть шукають руку експериментатора, коли ті зупиняються і просять родовжити ще!

тварини 4Качки люблять серфінг.

Качки люблять їздити на хвилі в синьому морі. Їх спостерігали, як вони їхали хвилями океану на берег і знову пливли назад. І так багато раз. Чи може це бути їх улюбленим хобі?

тварини 5

Дикі шимпанзе із задоволенням вживають алкоголь.
Як цікаві факти про тварин можуть обійтися без мавпочок? Як і люди, шимпанзе люблять отримувати опяніння від алкоголю. Протягом багатьох років дослідники виявили зв’язок між людьми, які вживають алкоголь, і шимпанзе, що шукають природний ферментований алкоголь. Це називається “Гіпотеза про п’яну мавпу”.

У гвінейських джунглях ці розумні дикі шимпанзе піднімаються на пальми рафії, щоб викрасти алкогольний сік, який люди збирали в контейнери. Загальна кількість алкоголю в цьому ферментованому пальмовому соці в середньому становить 3 відсотки, що еквівалентно маленькому пиву!

тварини 6Котяче мявкання – це форма спілкування лише з людьми, а не з іншими котами.

Коти, наші пухнасті друзі, які люблять проводити свій час, відпочиваючи поруч з нами … або поверх нас, але ви помітили, що вони завжди мяють навколо нас? Ну, це форма спілкування, але лише між котами та людьми. Ви не побачите наших котячих друзів, які використовують ту саму форму контакту з іншою кішкою, крім кошенят та їх матерів. Кішки притуляють голову до людей, щоб вони могли знати, що вони відчувають себе в безпеці.

тварини 7Маленькі слоненя самозаспокоюються, смокчучи хобот.

Як і людські діти, молоді слони також самозаспокоюються. Діти використовують форму смоктання великого пальця або пустушку, тоді як немовлята слони смокчуть власні хоботи для комфорту.

тварини 8Самці морські коники народжують потомство.

На відміну від усіх інших живих істот на нашій планеті, морські коники – це єдиний вид, де самець переживає вагітність і народжує потомство. Самці морські коники мають на животі мішечки, в яких переносяться до 2000 немовлят одночасно.

тварини 9

Однак гігантський тихоокеанський восьминіг – це справді щось дивне. Маючи три серця, дев’ять мізків та блакитну кров, ці восьмирукі істоти – це не що інше, як надзвичайна істота. Один головний мозок управляє їх нервовою системою за допомогою восьми менших мізків, що контролюють кожну з восьми рук. Два серця перекачують кров у свої зябра, а одне велике серце циркулює кров’ю до іншої частини тіла. Вони також можуть маскуватися для захисту під час полювання на їжу та при тривозі випускаючи токсичну фарбу.

тварини 10

Пінгвіни пропонують один одному камінчики. Коли пінгвіни вибирають пару, вони залишаються разом на все життя. Так само, як люди пропонують один одному, обмінюючись кільцем, пінгвіни використовують той же метод, але з камінчиком. Коли вони бачать іншого пінгвіна, який їм подобається, вони приносять до них маленький камінь, який представляє свою прихильність один до одного.

тварини 11

Висновок

Проведене дослідження з предмету "Я досліджую світ" в рамках міні-проєкту "Дивовижні факти про тварин" у 4 класі показало, що всі діти люблять домашніх тварин і всі діти вважають, що домашні тварини потрібні людям.

Людина не повинна зраджувати своїх маленьких друзів, залишати їх без даху над головою і їжі. Перш ніж принести додому тварину, потрібно серйозно подумати про її майбутню долю.

Щоб домашній вихованець був щасливий, його необхідно любити. Це і є головна користь від домашніх улюбленців-виховання любові!

Кішки живуть майже в кожній третій російській родині. Для багатьох непородиста кішка буває краще будь-якої елітної. Адже деякі породисті кішки дуже примхливі: вимагають настільки ж елітного корму і підвищеної уваги. І якщо зовсім недавно вдома заводили породистих, красивих кішок, то сьогодні приносять в будинок безрідних, але розумних і вірних простих кішок.

А також треба дбати про оточуючий світ та завжди пам’ятати, що ця планета належить не лише нам, а й тваринам, і їм повинно бути тут комфортно і безпечно.

У рамках цього індивідуального дослідницького проєкту "Дивовижні факти про тварин" у 4 кдасі було вивчено цікаві факти про відомих кожному тварин, які у котрий раз доводять, що наш світ різноманітний та дивовижний.

Література

 1. Бернгард Гржімек, "Тварини поруч з нами", "прогрес", 1984 р.
 2. В.Г. Гребцова, м. г. Таршис, г. і. Фоменко “Тварини в будинку. Енциклопедія", " наукове видавництво. Велика Російська енциклопедія", 1994 р.
 3. В. І. Гершуна «Бесіди про домашніх тварин»
 4. Н.А. Цінгер “Цікава зоологія. Нариси та розповіді про тварин", "Учпедгіз", 1963 р.
 5. Т. А. Шоригіна " Домашні тварини. Які вони?", Видавництво ГНОМ і Д, 2008 р»
 6. Ф.А. Брокгауз, І. А. Ефрон. "Енциклопедичний словник".
 7. Дітріх А., Юрмін Г., Кошурніков Р. «Чомучка». - М.: Педагогіка, 1987
 8. "Дитяча енциклопедія для ледачих". - МЛЅЅ MEDIA, 1944
 9. Дютійол’е «"Я пізнаю світ": Природа: енциклопедія. - : ТОВ «Видавництво Астрель», 2002
 10. Велика енциклопедія Кирила і Мефодія. Версія 2007.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика