Оголошення

Фізкультхвилинки і руханки для 4 класу

Розділ: Фізкультхвилинки у початковій школі

Сучасність вимагає впровадження здорового способу життя з дитячого віку, тож проведення на уроках фізкультхвилинок для 4 класу цілком обумовлено. Основними вимогами до організації та проведення фізкультхвилинок і руханок з дітьми є те, що вправи повинні бути відомоми учням заздалегідь, іх структура і виконання має бути простою, а зміст цікавим.

Головною метою проведення цікавих руханок у 4 класі є фізична активність учнів початкової школи та зміна діяльності, але слід пам’ятати, що окрім функціональності, фізичні вправи під час фізкультхвилинок ще й повинні бути зручними для виконання на обмеженій площі. Не зважаючи на те, у якій формі проводиться руханки на уроці, вони мають містити у собі вправи, які впливають на великі групи м’язів та сприяють поліпшенню діяльності всіх органів.

Зміст сторінки:

На цій сторінці підібрані різноманітні веселі фізкультхвилинки для учнів 4 класу на українській мові у вигляді відео, віршей та інтерактивних ігор, до яких входять вправи для м'язів рук, спини і ніг, які здатні зняти статичне напруження і активізувати дихання дітей, а також посилити кровообіг, усунути застійні явища та налаштувати школярів на подальший навчальний процес.

Відео-фізкультхвилинки для учнів 4 класу

Сучасні відео з фізкультхвилинками і руханками для використання під час уроків учнями 4 класу початкової школи.

Руханка для дітей "Тук-Тук"

Скачати: Руханка для дітей "Тук-Тук"
Розмір: 21,2 Мb

Руханка для дітей "Ice Cream Dance"

Скачати: Руханка для дітей "Ice Cream Dance"
Розмір: 9,7 Мb

Руханка "Ранкова"

Скачати: Руханка для дітей "Ранкова"
Розмір: 56,7 Мb

Фізкультхвилнки для 4 класу у формі гри

Веселі фізкультхвилинки і руханки для учнів 4 класу у ігровій формі:

«Орел, слон, мавпа»
Орієнтовний час: 3-7 хвилин.
Хід гри: Діти стають колом. У центрі знаходиться ведучий. Він вказує на будь-якого учасника з кола та промовляє «орел», «слон» або «мавпа».
Для відтворення однієї фігури потрібно три учня. Ведучий вказує на певного школяра, промовляючи «орел». Дитина, на яку вказали, має зобразити дзьоб, а її сусіди – крила.
Якщо ведучий промовив «мавпа», то учасник, на якого він показав, має почати кривлятися, а його сусіди – зобразити руки, які чухають боки уявної «мавпи».
Якщо ведучий промовив «слон», учасник, на якого він показав, має зобразити хобот, а його сусіди з обох боків – великі вуха.

«Куховаримо»
Орієнтовний час: 3 хвилини.
Хід гри: Діти стають колом, яке являє собою уявну каструлю. Вчитель називає, яку саме страву учні класу будуть разом уявно готувати (борщ, салат, компот тощо). Після цього кожен учасник сам придумує та називає, яким саме інгредієнтом він буде (сіль, цукор, вода, певний овоч чи фрукт, м'ясо тощо).
Вчитель промовляє: «Зараз ми будем готувати … (наприклад, борщ)». Після цього він називає у довільній послідовності, які саме складові майбутньої уявної страви буде покладено у каструлю.
Той, кого назвали, має стрибнути у центр та взяти за руки всіх тих, хто вже сидить у колі. Гра продовжується доти, поки всі відповідні «інгредієнти» не будуть у «каструлі»

«Чапля»
Орієнтовний час: 4 хвилини.
Принцип: Запропонуйте учням конкурс на кращу «чаплю». За сигналом діти мають праву ногу зігнути в коліні, повернути її під кутом 90° до лівої ноги, притиснувши ступню до стегна лівої ноги якомо¬га вище. Руки на поясі. Очі заплющені. Необхідно протриматися в такому положенні якомога довше. Ця вправа-гра тренує вестибулярний апарат та – перевірено – дуже смішить дітей.

«Годинник»
Орієнтовний час: 7 хвилин.
Принцип: Вчитель пропонує уявити, що колектив класу – величезний годинник, який працює за відповідним сигналом педагога.
Запропонуйте учням розрахуватись по порядку (кожен має запам’ятати свій порядковий номер).
Потім вчитель називає час, наприклад, 10 годин 12 хвилин (той, у кого порядковий номер означає години, має плеснути у долоні, у кого хвилини – стрибнути). Той, хто помилився, вибуває з гри.

«Горизонтальна вісімка»
Мета: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності, самоконтролю.
Намалюйте в повітрі в горизонтальній площині цифру вісім три рази спочатку однією рукою, потім іншою, потім обома руками одночасно.

Гра «Піраміда зі стаканчиків»
Вправа, яка стане корисною і педагогам, якщо колектив не відчуває себе командою. Фантастична гра, яка викличе море емоцій. Попереджаємо, буде галас! Але цікаво.
Гра-вправа вимагатиме від учасників терпіння та розуміння один одного. Об’єднайте клас у групи по 4-6 дітей. З гумової стрічки потрібно зробити кільце. Це може бути і гумка для волосся, головне, аби вона добре тягнулася.

До гумки на рівній відстані прив’яжіть цупкі нитки, їх кількість дорівнює кількості учасників у команді.
Діти мають розтягнути гумку так, аби вдалося одягнути її на перевернутий пластиковий чи паперовий стаканчик. Далі потрібно послабити натяг і зуміти перенести усі ємності, які є «будівельним» матеріалом піраміди.

Чому навчить гра: командній роботі, умінню слухати та ставити себе на місце іншого, терпінню, зосередженості, здатності шукати компроміси для вирішення проблеми.

Зоопарк
Вправа проводиться, сидячи в колі. Підготуйте картки із різними тваринами та роздайте дітям. Запропонуйте розглянути тваринку, зображену на картці, по черзі назвати своє ім’я та назву цієї тваринки. Для прикладу, почніть із себе: «Я – Софія, я – мавпенятко»). Коли всі назвали себе, поставте праворуч від себе вільний стілець, двічі поплескайте руками по своїх колінах і скажіть: «Мавпенятко, мавпенятко…», — далі двічі поплескайте руками по сидінню вільного стільця: «запрошує до себе вовченятко». Дитина, яка назвала себе вовченятком, швидко пересідає на вільний стілець. А учень, праворуч від якого звільнився стілець, запрошує до себе іншу тваринку. Продовжуйте, доки всі діти не поміняються місцями.

Знайди предмети
Сформуйте чотири групи дітей. Кожній групі дайте аркуш кольорового паперу. Наприклад, сірий, червоний, синій або зелений.
Завдання: за три хвилини принести предмети заданого групі кольору у визначене для них місце. Перемагає група, яка збере найбільше предметів.
Примітка: оберіть кольори так, щоб групи були в рівних умовах.

«Булочка з родзинками»
Мета: сприяти згуртованості групи, зняти напругу після заняття.
Хід вправи: Ведучий запитує у всіх: «Хто любить родзинки?» Ті, хто любить, стають посередині кімнати, беруть один одного за руки, створюючи ланцюжок. Ті, хто полюбляє солодощі, гарну компанію і т. д., теж до них приєднуються, аж поки всі не стануть у ланцюжок.

Потім ведучий бере останнього учасника за руку і починає, ходячи навколо першого учасника, «намотувати» всю групу на нього – «пекти булочку з родзинками». Коли всі щільно «намотаються», треба хвилинку так постояти, щоб відчути всіх разом, прислухатися до того відчуття і аж тоді розійтись.

«Замок»
Вихідна позиція: долоні притиснути одна до одної. Пальці переплести. Далі рухами імітувати слова віршика: Замок на дверях тут висить.(Швидко з’єднувати пальці в замокта роз’єднувати.)Хто б зміг його нам відчинить?— Потягнули! (Пальці зчеплені, потягнулипальці, не розчіплюючи їх.)— Покрутили!(Посовати зчепленимипальцями від себе до себе.)— Постукали!(Пальці залишаються у замку, постукатиосновами долоней одна об одну.)
— Й відчинили! (Розчепити пальці.)

Фізкультхвилинки для 4 класу у віршах

Цікаві віршовані фізкультхвилинки для учнів 4 класу початкової школи:

Дід у полечко ходив (ходьба на місці)
Раз ходив, два ходив, три ходив.
В полі ріпку посадив (нахиляння тулуба вперед-назад)
Раз садив, два садив, три садив.
А тоді сидів, чекав, (присідання)
Вже й мороз його лякав, (стрибки)
Вже і дощик накрапав,
Вже і сонечко пекло – (помахати руками перед обличчям)
Вгору ріпку потягло (потягування)

Ми по вулиці ідемо,
Гарно всі себе ведемо.
Ось і «зебра», - зупинись.
Вліво, вправо подивись.
Вільно скрізь, машин нема.
Йду по «зебрі» прямо я.
До театру ми прийшли,
Тихо в зал усі зайшли,
Зайняли свої місця.
Почалась вистава ця.

Вітер дме усе сильніше,
Бідну вишеньку колише (змахи руками до себе)
Вишня нахиляється,
Вітерцю скоряється (нахили, руками дістати підлоги)
Вітер тихший,
Тихший, тихший — (присідання)
Розпрямила віти вишня (встати, руки вгору)

Раз-два! Дружно встали,
Всі ми велетнями стали (руки вгору)
Руки в сторони, як крила, (змахи руками)
І на пояс — три-чотири.
Вправо-вліво повернулись,
Нахилились і прогнулись.
Раз — присіли, два — присіли.
І за парти дружно сіли.

Йшли ведмедики малі (кроки на місці)
Нахилились до землі (нахил, руки вниз)
Потім встали, руки в боки
І зробили три підскоки.
Потім розминали плечі (руки до плечей, колові рухи)
Рівні спинки у малечі!
Руки вгору, опустили
І за парти дружно сіли.

Повіяв теплий вітерець, (руки в сторони, змахи до грудей)
Прийшла весна, зимі кінець (сплеск руками)
До сонця руки підійму (руки вгору, змахи)
І помашу отак йому.
Весні вклонюсь, весні вклонюсь (нахили тулуба)
І до травички доторкнусь (присідання)
А потім встану, посміхнусь
І до роботи повернусь.

Раз-два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П'ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.

Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді.
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
Вітер віє нам в лице;
Захиталось деревце.
Вітерець все тихше, тихше,
Деревце все вище, вище!

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!
Прилетіли дві сороки.
Прискакали жабенята,
Стали у танку кружляти.
Прибігла лисонька –
Заграла на скрипочці.
Скре-ке-ке, ква-ква-ква!
Щоб спочила голова.

Раз-два-три, виросли квіточки! (Діти повільно підносять руки вгору і розкривають долоні з розімкнутими пальцями, імітуючи квіти)
До сонця потягнулися високо, (тягнуться на пальчиках, дивляться вгору)
Стало їм приємно й тепло!
Вітерець пролітав, гілочками похитав (дитина - « вітерець» пролітає серед дітей)
Вліво похитнулись — низько пригнулись.
Нахилили тулуб вліво, вправо,
Похитнулись — вперед.
Низько пригнулись (нахили тулуба вліво, вправо, вперед, пригинання)
Вітерець, тікай! (вітерець тікає)
Квіточки не ламай! (сваряться пальчиком)
Нехай вони цвітуть, ростуть,
Дітям радість несуть!

Діти лісом гуляли,
За природою спостерігали (учні ходять по кімнаті)
Вгору — на сонце подивились — (дивляться на сонце, рух «ліхтарики»)
Промінчиками зігрілись.
Метелики літали,
Крильцями махали (імітують метелика)
Дружно плеснімо: раз, два, три, чотири, п'ять (плещуть в долоні)
Треба нам букет зібрать(присідають, імітують букет в руках)
Раз присіли, два присіли,
В руках дзвоники задзвонили.
Вправо дзвін: — Дінь-дінь!
Вліво дзвін: Дінь-дінь! (нахили вправо, вліво з « букетом»)
На ніс сіла бджола (показують пальцями і слідкують поглядом, як бджола летить і сідає на ніс)

Облітала я лісок вздовж, ушир і навкосок (махають руками в сторони, вперед, навкоси)
Відпочила в холодку,на кленовому листку.
І росинок з тирличу напилася досхочу (імітують пиття води)
Діти йшли через лісок — подала їм голосок (ходьба)
Налічила їм літа: двадцять, тридцять, аж до ста.
Щоб ні горя, ні біди,щоб росли як із води
(піднімаються на носки, руки вгору, дивляться на них)

Хвилі бавляться та б'ються, (роблять хвильові рухи руками перед собою, зліва направо і навпаки)
Наче неслухи-хлоп'ята.
I стрибають, і сміються:
Вітер їм лоскоче п'яти (стрибають)
Вгору, вниз і знову вгору (руки вниз — вгору, очима слідкують за рухами )
Підганяє дужий вітер
Розгойдав він ціле море — (розводять руки в сторони,)
Як же хвилям не радіти! (усміхаються)

Руханки для 4 класу у віршах

Цікаві віршовані руханкии для учнів 4 класу початкової школи:

Осінь, осінь. Лист жовтіє,
3 неба часом дощик сіє (пальцем показують рух дощика)
Червонясте, золотисте
Опадає з клена листя.
Діти ті листки збирають, (руки в сторони, присідають, імітують збирання листочків)
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою (роблять ліхтарики)
їх пускають за водою.
З них плетуть вінки барвисті,
Червонясті, золотисті (кружляють)

Станьмо діти рівненько
Отак! Отак! (вийти з-за парт)
Вклонімося низенько
Отак! Отак! (нахиляння тулуба вперед)
Далі руки отак в боки,
Веселенько підем в скоки! (стрибки)
Отак усі стриб, стриб,
А ніжками диб, диб,
Вгору ручки піднімай
І всі разом присідай!

Вже стомилися ми трішки,
Вийдем, дітки, на доріжку. (ходьба на місці)
Наші ручки: раз, два, три (поплескали)
Наші ніжки: раз, два, три (потупотіли)
Ось голівонька стомилась, (нахиляння головою в сторони)
Вліво-вправо нахилилась:
Раз, два, три.
Будем пальчики стискати, (стискання пальців рук)
Будем знову працювати.

Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз, (потягування)
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки (ходьба на місці)
Вище руки підніміть (підняти руки, прогнути спи ну назад)
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз (поплескати у долоні)
За роботу - все гаразд.

Фізкультвправи - у пошані, (встати і вийти з-за парт)
Ми їх дуже любимо,
За хвилинку відпочинем
І лічити (писати, читати) будемо.
Раз, два - руки вище, вище голова, (підняти руки вгору)
Три, чотири - руки тихо опустили.
П'ять, шість, сім - стати тихо всім.
Хто зуміє присідати (присідання)
І ногам роботу дати?
Раз - піднялись, два - присіли,
Хай мужніє наше тіло.
Хто ж втомився присідати,
Може вже відпочивати.
Руки в боки, руки так (колові рухи руками)
Руки вгору, як вітряк.
Раз - встав весь клас.
Два, три - свою парту ти протри (імітація протирання парти)
Чотири, п'ять - на місце тихо сядь.

Раз, два! Час вставати, (встати і вийти з-за парт)
Будемо відпочивати.
Три, чотири! Присідаймо,(присідання)
Швидко втому проганяймо.
П'ять, шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись (нахиляння тулуба вперед-назад, вправо-вліво)
Зайчик сонячний до нас (стрибки на місці)
Завітав у світлий клас.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім, вісім! Час настав
Повернутися до справ.

Наші ручки: раз, два, три! (плескання в долоні)
Наші ніжки: раз, два, три! (притупування ногами)
На носок, на каблучок, (виконання руху "ковирялочки" обома ногами по черзі)
Руку вліво, руку вправо: (підняти ліву руку вгору-вліво долонею
назовні; аналогічний рух правою рукою)
Ми танцюєм козачок (руки зігнуті до плечей, тулуб напівна-хилений вперед, притупуємо ногами)
Раз - присядем, два - присядем, (присідання)
Гарний настрій - добре всім (піднятись на носки)
Покружляли, повертілись (покружляти на місці)
Й тихо всі за парти сіли.

Якщо сядемо красиво, (кругові рухи кистями рук)
То напишемо на диво
Чисто, рівно і красиво.
Раз, два, три, чотири, п'ять (стиснути руки у кулачки)
Починаємо писать(струсити кистями)
Ручку вправо поверніть,
Зошит гарно покладіть
І рівненько напишіть.

Хто ж там, хто вже так втомився,
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати (вийти із-за парт)
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить(очі затулити долонями)
Навіть вітер не шумить. (присісти.)
Рано-вранці сонце встало, (розплющити очі, встати, підняти голови, стати навшпиньки, руки підвести вверх, розвести в сторони, підня¬ти вверх, помахати руками)
Всіх промінням привітало.
Хмарка сонечко закрила,
Слізки срібні зронила. (затулити обличчя руками)
Ми ті слізки пошукаємо,
У травичці позбираємо. (присісти)

Я малюю зайчика для вас — раз! (Колові рухи руками над головою)
Це у нього голова — два! (Руки кладуть на голову)
Це у нього вуха догори — три! (Підняти руки вгору)
Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири! (Повертати тулуб праворуч-ліворуч!)
Це очиці весело горять — п'ять! (Приставити руки до очей, імітуючи «бінокль»)

Пропонуємо переглянути:
Руханки у початковій школі
Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна