Оголошення

Проєкт з інформатики "Суд над комп'ютерами"

| nikolay
Суд над комп'ютерами
Тематика:
Автор роботи:
Приходько Марія
Керівник проєкту:
Приходько Марія
Навчальний заклад:
СШ №120 м. Києва
Клас:
11

Мета готового дослідницького проекту учениці 11 классу з інформатики - з’ясувати, що таке «комп'ютер», визначити, у чому полягає шкідливий вплив комп’ютера на людину, та підготувати рекомендації для зменшення цієї небезпеки.

Докладніше про роботу:

Дослідницька робота з інформатики "Суд над комп'ютерами" містить матеріали, які доводять, що чрезмірна робота за монітором комп'ютера має шкідливий вплив на здоров'я різних органів людини. У роботі наведено авторітетні джерела, у яких представлені дослідження про те, що комп'ютер впливає на зір, а також сприяє порушенню постави людини.

У результаті проекту з інформатики "Суд над комп'ютерами" учениця 11 класу запропонувала методи боротьби  з негативним впливом роботи за комп'ютером на зір, хребет та суглоби, органи дихання людини. Також у проекті вивчається проблема електромагнітного випромінювання.

Зміст

Вступ
1. Електромагнітне випромінювання.
2. Комп'ютер і зір.
3. Захворювання хребта і суглобів.
4. Захворювання органів дихання.
Висновок
Література

Вступ

Життя сучасної людини тісно пов'язана з комп'ютерами. Інтернет він став ще й кращим способом пошуку інформації, ділового спілкування і відпочинку. Загалом, багатьом з нас вже важко уявити життя без комп'ютера. Але крім численних плюсів у комп'ютера є і свої негативні сторони. Це його вплив на здоров'я людини. Комп'ютер став джерелом безлічі захворювань, пов'язаних з впливом електромагнітного випромінювання, з навантаженням на органи зору, органи дихання, з м'язами і суглобами.

Мета: визначити, у чому полягає шкідливий вплив комп’ютера на людину та підготувати рекомендації для зменшення небезпеки.

Електромагнітне випромінювання

Кожен пристрій, яке споживає або виробляє електроенергію, створює електромагнітне випромінювання. Це випромінювання концентрується навколо пристрою у вигляді електромагнітного поля. Електромагнітне випромінювання не можна побачити, почути, понюхати чи помацати, але воно присутнє всюди.

Переконливих доказів того, що електромагнітне поле, створюване комп'ютером, становить небезпеку, не існує. Але наявної інформації з даного питання поки ще недостатньо, щоб дати остаточну відповідь. Так що краще б поберегтися. Як же убезпечити себе від потенційної загрози для здоров'я?

Для цього необхідно:

 • Придбати рідкокристалічний монітор, оскільки його випромінювання значно менше, ніж у моніторів з електропроменевою трубкою;
 • Системний блок і монітор повинні знаходитися якнайдалі від вас, найбезпечніше встановити комп'ютер в кутку кімнати, щоб випромінювання поглинається стінами. Особливу увагу варто звернути на розстановку моніторів в офісах;
 • Не залишайте комп'ютер включеним надовго, якщо ви його не використовуєте; хоча це і прискорить знос комп'ютера, але здоров'я дорожче;
 • По можливості скоротіть час роботи за комп'ютером і кожну годину робити 5-10 хвилинні перерви.

Комп'ютер і зір

При роботі з комп'ютером людина повністю залежить від положення дисплея. Крім того, зображення на екрані динамічно оновлюється, а низька частота оновлення викликає його мерехтіння. При цьому очні і внутрішньоочні м'язи, фокусують погляд, втомлюються від надмірного навантаження. Розвивається зорове стомлення, що сприяє виникненню короткозорості. Тривала робота з комп'ютером вимагає також підвищеної зосередженості, що призводить до появи головного болю, дратівливості, нервової напруги і стресу.

Щоб цього не відбувалося необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • Вимоги до монітора: чим вища його роздільна здатність, тим точніше і чіткіше зображення на екрані, і тим воно менше стомлює очі. Монітор повинен знаходитися на відстані не менше 45 см від очей (відстань витягнутої руки);
 • Освітлення робочого місця не повинно викликати відблиски на екрані монітора, в той же час воно має бути достатнім для того, щоб добре бачити інші предмети, з якими ви працюєте;
 • Регулярно проводити гімнастику для очей. Ось кілька простих вправ: зажмурити очі на 10 с., швидко моргайте протягом 10 с., зробіть кілька кругових рухів очима, кілька разів поміняйте фокус - переведіть погляд з довколишнього предмета вдалину;
 • Як можна частіше робіть перерву і давайте очам відпочити, бажано кожну годину робити 10-15 хвилинну перерву.

Захворювання хребта і суглобів

Основними захворюваннями хребта, що розвиваються внаслідок тривалого перебування за комп'ютером, є остеохондроз і викривлення хребта. Однією з причин викривлення хребта є недотримання правильної постави при роботі за комп'ютером. Варто відзначити, що викривлення хребта не тільки робить людину не привабливим, але і може призвести до порушення роботи внутрішніх органів.

Для профілактики перерахованих вище захворювань необхідно:

 • Правильно організувати своє робоче місце: розмістити монітор прямо перед вами, щоб його верхня точка знаходилася прямо перед очима або вище, робоче крісло має бути з висотою сидіння і спинки, з підлокітниками;
 • Сидіти у правильній робочій позі: посадка за правилом «трьох кутів» (коліна під столом утворюють один прямий кут, лінія стегон і спини - другий, руки, зігнуті в ліктьовому суглобі - третій), лопатки повинні спиратися на спинку крісла, плечі опущені;
 • При роботі з мишкою і клавіатурою, кисті рук повинні лежати на столі, клавіші натискати плавно і без зусиль;
 • Під час перерв обов'язково встаньте, потягніться, пройдіться, виконаєте кілька легких фізичних вправ (нахили і повороти голови, вправи для рук і т.д.)

Захворювання органів дихання

Захворювання органів дихання, що розвиваються через довготривалу роботи з комп'ютером, носять, в основному, алергічний характер. Це пов'язано з тим, що під час роботи комп'ютера корпус монітора і плати в системному блоці нагріваються і виділяють в повітря шкідливі речовини.

Крім цього, електростатичне поле комп'ютера притягує пил, який осідає в наших легенях. У той же час комп'ютер, який працює деіонізірує навколишнє середовище і зменшує вологість повітря. Кожен з цих факторів згубно впливає як на легені, так і на весь організм в цілому.

Щоб зменшити їх вплив необхідно:

 1. Як можна частіше робити вологе прибирання приміщення і провітрювати його;
 2. Для збільшення вологості, наприклад, можна поставити відкриту ємність з водою (наприклад, акваріум або декоративний водоспад).

Висновок

Комп'ютери грають величезну роль в нашому світі. Вони є засобом полегшення роботи в сучасному суспільстві. Але не потрібно забувати і про своє здоров'я, адже це найголовніше в нашому житті. Тому, давайте намагатися прислуховуватись до рекомендацій роботи з комп'ютером, і ваше спілкування з ними не принесе шкоди вашому здоров'ю.

Для написання цієї роботи було використано джерела мережі Інтернет.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика