Публікація на сайті

Дослідницька робота: 
Проект "Прянощі нашого краю"

М'ята перцева (м'ята холодна, холодка)

Багаторічна трав'яниста рослина, у дикому стані не росте. Прянощами вважається свіже та сушене листя. З іншими прянощами м'яту звичайно не комбінують.


Вона годиться до фруктів і фруктових салатів, напоїв і пудингів. Особливо приємна м'ята в спеку. До м'ясних страв тепер її вживають рідко, хіба що до баранини, зате її широко використовують з помідорами, огірками, картоплею, бобовими.

Спеції - м'ята

Користь м’яти узяли на замітку ті, хто страждає ревматичними або артрическими болями. Також м’ята застосовують для лікування печінки і жовчного міхура (як жовчогінний засіб), а сік свіжого листя у поєднанні з білим вином здавна вважався хорошим сечогінним засобом при нирково-кам’яній хворобі.

Полин звичайний (чорнобиль)


Споконвіку відомий людям як харчова та лікарська рослина. В їжу використовують головним чином листя, а також квітки і стебла як прянощі для надання своєрідного смаку і запаху м'ясним стравам, маринадам, соусам; ним поліпшують якість вин, настойок і оцту.

Спеції - полин

Із свіжого листя готують зелені борщі, додають його в салати, супи, пюре, ковбаси. Порошок із сухого полину додають до м'ясних страв або видержують м'ясо перед приготуванням у відварі з цього полину.

Компоненти полину сприяють підвищенню секреції панкреатичного і шлункового соку, тим самим підвищуючи апетит і моторну функцію кишечника та шлунка, посилюють сечовиділення, а також надають противиразковий, протизапальну дії і активізують захисні сили людського організму.

Повернутись до змісту проекта
"Прянощі нашого краю"

Це цікаво!

Банер сайту

Ми будемо вдячні, якщо Ви встановите на своєму сайті наш банер!
Банер нашого сайту
Код банера:
<a href="http://obuchonok.com.ua/" target="_blank"> <img src="http://obuchonok.com.ua/banners/obuchonokua1.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і творчі проекти учнів"></a>
Усі банери...

Статистика