Оголошення

Творчий проєкт "М'яка іграшка "Котик"

| sveta
М'яка іграшка Котик
Автор роботи:
Симкова Ярина
Керівник:
Яковлева Марина Федорівна
Клас:
6

Учениця 6 класу в рамках предмету "технології" виконує творчий проєкт на тему "М'яка іграшка "Котик", в якому виконує виготовлення іграшки з тканини, вивчає історію виникнення м'якої іграшки та розглядає особливості її технологічного виготовлення. В проєктній роботі з виготовлення м'якої іграшки детально описуються матеріали, інструменти та пристосування, які потрібні для роботи над задуманим виробом.

Докладніше про роботу:

У процесі творчого проєкту з трудового навчання з виготовлення м'якої іграшки "Котик" учениця 6 (5) класу також розглядає норми техніки безпеки під час виконання ручних робіт та після закінчення роботи, робить економічне та екологічне обґрунтування проєкту та намагається самостійно виготовити свою м'яку іграшку котика.

У ході творчого проєкту з технологій з виготовлення м'якої іграшки "Котик" у 6 класі було продемонстровано, як можна виготовити м'яку іграшку самостійно в домашніх умовах. Усі етапи проєктної роботи над виробом зафіксовано у технологічній карті виготовлення м'якої іграшки, де можно ознайомитися з етапами роботи та фотографіями процесу виготовлення і кінцевого результату.

Зміст

Вступ
1. Історія м'якої іграшки
2. Технологія виготовлення м'якої іграшки.
2.1. Інструменти, пристосування, використовувані в роботі.
2.2. Техніка безпеки
2.3. Технологічна послідовність виготовлення виробу.
2.4. Технологічна карта
3. Заключний етап
3.1. Економічне обґрунтування проєкту.
3.2. Екологічне обґрунтування проєкту.
Висновок

Вступ

Моє захоплення - декоративно-прикладна творчість. Це особливий вид рукоділля, де можна проявити свої здібності, вміння, фантазію, створити своїми руками незвичайні, неповторні вироби, які будуть радувати близьких, друзів. Заняття рукоділлям завжди актуально, воно сприяє гармонійному розвитку особистості, адже в процесі роботи ми дізнаємося історію, культуру нашого народу, знайомимося з національними традиціями, розвиваємо художній смак.

Мета роботи - виготовити м'яку іграшку, використовуючи творчий підхід.

Завдання:

 • вибрати відповідну модель м'якої іграшки;
 • познайомитися з матеріалами, інструментами, пристосуваннями, необхідними в роботі;
 • вивчити технологію виготовлення м'якої іграшки;
 • зшити м'яку іграшку.

1. Історія м'якої іграшки

З усіх видів іграшок, м'яка іграшка - найпізніша за часом виникнення. М'які іграшки це моделі тварин, які турботливі мами шили своїм дітям з різнокольорових клаптиків і набивали їх ватою або тканиною. Вперше вони з'явилися в XIX столітті. Тоді багато жіночих журналів почали друкувати викрійки і поради по виготовленню м'яких іграшок своїми руками.

У 1879 р мешканка німецького міста Гінген Маргарет Штайфф, з дитинства прикута до інвалідного візка, пошила кілька кумедних звіряток в подарунок до Різдва для своїх племінників. Іграшки мали такий успіх у сусідів, що на Маргарет, що славилася першою рукодільницею в окрузі, буквально обрушився шквал замовлень.

Незабаром батько дівчини відкрив невелику майстерню, справи пішли з таким успіхом, що вже через кілька років майстерня перетворилася на фабрику іграшок «Steiff», на якій в 1902 році з'явився перший настільки нині улюблений у всьому світі плюшевий ведмедик. Спочатку ХХ століття почався бум у виробництві м'яких іграшок і виник феномен плюшевого ведмедика, тому що повсюдно в усьому світі, найулюбленішою іграшкою дітей, і навіть дорослих, став плюшевий ведмедик. У США, Великобританії та Скандинавських країнах день Плюшевого ведмедика відзначають 27 жовтня.

Пройшли роки і настало 21 століття, але як і раніше, м'яка іграшка залишається одним з найяскравіших спогадів про дитинство, і також улюблена нашими дітьми. Сучасні м'які іграшки багато чому навчилися. Багато з них вміють говорити, співати і танцювати. Інтерактивна м'яка іграшка, стане незамінним помічником при навчанні дитини абетці і рахунку, пояснить малюкові, де ліво, а де право, навчить розрізняти кольори і співати веселі пісні. В Японії вже давно розроблені м'які іграшки, які повністю імітують домашнього вихованця, кошеня або цуценя. Незмінним залишається одне, та доброта і ніжність яку несе кожній дитині м'яка іграшка і пам'ять про яку залишиться на все життя.

2. Технологія виготовлення м'якої іграшки

2.1. Інструменти, матеріали, пристосування

Ручні швейні голки бувають різної товщини і довжини, вони позначаються номерами від №1 до №12. Голка для конкретної операції підбирається в залежності від товщини тканини, з якою належить працювати.

Шпильки використовуються для сколювання окремих деталей для примірки і підгонки. Шпильки бувають кравецькі з кулькою на кінці для зручності поводження.

Ножиці. Існує кілька різновидів ножиць для рукоділля:

 • маленькі ножиці (8-10 см) з прямими лезами знадобляться для дрібних робіт;
 • манікюрні ножиці з загнутими добре підходять для вирізання дрібних закруглених деталей;
 • ножиці середньої довжини (16-18 см) вважаються універсальними: ними зручно кроїти невеликі деталі;
 • ножиці для розкрою тканини (23-25 см) з нижнім лезом вже верхнього.

Наперсток. При виконанні ручних швів завжди використовуйте це просте пристосування. Наперсток оберігає середній палець руки від уколу голки.

Крейда знадобиться для малювання викрійки на тканині, для обведення контуру лекала. Замість крейди можна використовувати обмилок попередньо добре висушений з гострим краєм.

Праска. Без праски не обійтися, якщо ви хочете бачити свій виріб гарним і акуратним. Перш ніж викроїти деталі обов'язково розгладьте тканину, щоб на ній не було зморшок і складочок.

Швейна машина. Якщо у вас є швейна машина, то ви можете використовувати її для зшивання деталей іграшок великого розміру, а також для пошиття лялькового одягу, килимків, панно, аплікацій.

Нитки знадобляться найрізноманітніші: – котушкові нитки різних кольорів №10-40 будуть потрібні для пошиття іграшок. Вовняні нитки різних кольорів будуть потрібні для оформлення іграшок. З них можна зробити волосся для ляльки, хвости для звіряток, ними можна вишити окремі деталі мордочки: очі, ніс та рот.

З картону виконуються шаблони викрійок, каркаси для іграшок, устілки для лялькової взуття. Кольоровий картон гладкий і з велюровою поверхнею використовується для аплікацій, а також для викроювання окремих деталей: лапок, носиків, хвостиків для виконуваних іграшок.

Набивальний матеріал. Для набивання іграшок використовується вата, синтетичні матеріали - синтопон, синтепух і поролон. Штучна вата - синтепон і синтепух - об'ємні, легкі, працювати з ними легко.

Тканини і хутро:
Хутро штучне з довгим і коротким ворсом на трикотажній основі різних забарвлень дуже підходить для шиття м'яких іграшок і подушок - звіряток.

Фурнітура - це безліч красивих дрібниць, без яких нам неможливо завершити виготовлення іграшки, зробити її виразною, надати їй індивідуальний характер. Різнокольоровий бісер, білі перлини різних розмірів з дірочкою посередині, стеклярус, стрази, пензлики, тесьма і мереживо, гудзики, шматочки шкіри, клейонки і хутра можна використовувати для оформлення мордочок, очей, прикрашання одягу, аплікацій, панно, килимків і подушок.

2.2. Техніка безпеки

Під час виконання ручних робіт слід дотримуватися правил техніки безпеки, які полягають в наступному:
до початку роботи необхідно:

 • порахувати кількість голок і шпильок в игольниці;
 • покласти інструменти і обладнення в відведене для них місце.

під час роботи необхідно:

 • бути уважною до роботи;
 • надягати наперсток на середній палець правої руки, щоб не вколоти його;
 • вколювати голки і шпильки тільки в игольницю;
 • передавати ножиці тільки з зімкнутими лезами і кільцями вперед.
 • після закінчення роботи необхідно:

  • порахувати кількість голок і шпильок в игольниці. Їх повинно бути стільки, скільки було на початку роботи;
  • прибрати робоче місце.

  2.3. Технологічна послідовність виготовлення виробу

  Для виготовлення м'якої іграшки потрібні кілька обов'язкових елементів: форма або лекала (Додаток 1), відповідні матеріали (тканина, хутро, набивка і т.д.) і інструменти (ножиці, голки, палички для набивання і т. п.). Розвиток м'якої іграшки йде за кількома напрямками. Один з них - це спрощення образу, створення простих іграшок. Другий - це рух до натуралістичності майбутньої іграшки, коли іграшка стає схожою на того чи іншого звірка.

  Сьогодні виділяється кілька великих напрямків у виготовленні м'якої іграшки: це ляльки, плюшеві ведмедики і всі інші іграшки. При цьому в кожному напрямку присутні як загальні елементи створення м'якої іграшки (крій, шиття), так і приватні. Технологія виготовлення обраної мною м'якої іграшки складається з наступних етапів:

  1. Підготовка матеріалу до крою. Так як я виготовляю м'яку іграшку з хутра, то необхідно врахувати напрямок ворсу при крої деталей.
  2. Розкрій. Лекала іграшки прикріплюємо до хутра за допомогою шпильок, щоб уникнути зміщення і обводимо по контуру викрійки, не забувши про припуски на шви.
  3. Сметування деталей крою. Сметочний рядок виконуємо для з'єднання деталей іграшки, запобігши їх від зміщення під час виконання машинної строчки.
  4. Виконання машинних швів на деталях іграшки. Машинну строчку прокладаємо на 1 мм від сметочного рядку, не забувши виконати закріпки.
  5. Вивертання деталей іграшки на лицьову сторону за допомогою кілочка і виправлення всіх швів.
  6. Набивання деталей іграшки синтепоном..
  7. З'єднання голови з тулубом іграшки. З'єднання виконуємо за допомогою потайних стижків.
  8. Оформлення мордочки готової іграшки. Оформлення мордочки виконуємо з використанням чорних намистин або гудзиків, які використовуємо в якості очей і носика.

  2.4 Технологічна карта

  Виготовлення м'якої іграшки "Котик".

  Опис операції Графічне зображення Інструменти, пристосування
  1 Виконати розкрій деталей іграшки. котик викрийка Викрійка
  Ножиці
  Олівець
  Шпилька
  2 Змітати деталі крою зметочного рядку, з'єднавши їх попарно, потім змітати котик деталі Деталі крою
  Голка
  Заполоч
  Ножиці
  3 Видалити сметочний рядок, вивернути деталі іграшки на лицьову сторону Распарювач
  кілочок
  4 Готові деталь з'єднати з головою іграшки, набити синтепоном зшиту голову іграшки котик голова Деталі іграшки
  Нитки
  Голка
  Ножиці
  Синтепон
  5 Набити готові деталі іграшки синтепоном. Зашити залишені отвори потайними стижками і підготувати деталі іграшки для з'єднання їх між собою котик з'єднання Деталі іграшки
  Синтепон
  Нитки
  Голка
  Ножиці
  6 З'єднати деталі іграшки між собою в єдине ціле котик готовий Деталі іграшки
  Нитки
  Голка
  Ножиці

  3. Заключний етап

  3.1. Економічне обґрунтування проекту

  Розрахунок собівартість виробу.

  Назва матеріалу Ціна (од / руб) Витрата Всього (грн)
  1 Матеріал 80 0,250 30
  2 Нитки 5 1 5
  Разом 35

  Вартість моєї іграшки склала 35 гривень, не рахуючи витрат моєї праці. Економічно дешевше виконати іграшку самому, ніж купити аналогічну на ринку.

  3.2. Екологічне обґрунтування проєкту

  Моя робота з предмету "технології" (трудове навчання) в рамках творчого проєкту з виговлення м'якої іграшки "Котик" не вимагала використання великої кількості ресурсів: енерговитрат, складних інструментів, дорогих матеріалів, енергоємного обладнання. При створенні своєї іграшки я користувалася тільки ручною швейною машиною, голкою, яку придбала в магазині і синтепоном, який взяла з непотрібної диванної подушки.

  Берегти землю, воду та повітря – священний обов'язок кожної людини. Так само і я при створенні своєї іграшки повинна була подбати про те, щоб не завдати ніякої шкоди навколишньому середовищу.

  Виготовлення м'якої іграшки - це екологічно чисте виробництво, так як воно практично безвідходне, не виділяються шкідливі речовини, не забруднюється атмосфера, немає небезпеки для здоров'я людини.

  Висновок

  Тепер, коли м'яка іграшка повністю готова, можна подумати про аксесуари, які можна використовувати, щоб змінювати образ м'якої іграшки в залежності від настрою, свята. Я буду використовувати суворого чорного метелика, коли захочу, щоб котик виглядав джентльменом. Одягну новорічну шапку і светр, коли настануть новорічні свята. Вкладу червоне сердечко котику в день Святого Валентина.

  Зшита іграшка - хороший подарунок, частина інтер'єру кімнати. Вирішується і матеріальна проблема придбання подарунка, сувеніра, так як маючи мінімум клаптів, можна підготувати оригінальний виріб, витративши зовсім небагато часу.

  Аналізуючи виконану творчу роботу над проєктом з виготовлення м'якої іграшки "Котик", я вважаю, що виконала мету, поставлену перед собою при вивченні предмету "технології" (трудове навчання) у 6 класі школи. Я створила оригінальну м'яку іграшку, зміцнила свої навички виконання ручних і машинних робіт, проявила творчий підхід, доповнила іграшку аксесуарами.

  Звичайно, мені ще слід удосконалювати свої вміння у виготовленні м'яких іграшок, але найголовніше, що для цього у мене є величезне бажання продовжувати працювати і творити в цьому напрямку.

  Список використаної літератури

  1. Неботова З. М'яка іграшка. Кращі моделі і викрійки. АСТ, Сова. 2007., 184 стор.
  2. Чурзіна Н. М'яка іграшка. АСТ., Сова, 2007., 96 стор.
  3. Фролова Е. М'яка іграшка. АСТ, Сталкер, 2006., 64стр.

  Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна