Оголошення

Проєкт на тему "Імунна система протистів"

| nikolay
Імунна система протистів
Тематика:
Автор роботи:
Росляков Микита Леонідович
Навчальний заклад:
Харківський Ліцей №107
Клас:
9

Учнівський проєкт з біології та екології на тему "Імунна система протистів" був створений учнем 9 класу для того, щоб вивчити схеми та методи дослідження протистів. Автор робить висновок про те, що імунна система протистів не менш різноманітна і складна, аніж тваринна чи рослинна і її вивчення повинно відбуватися на наших очах.

Докладніше про проект:

Готова дослідницька робота з біології на тему "Імунна система протистів" про орфанні гени дає обгрунтування понятть "Імунна система", "протисти", "цистеїнові протеази". Учень визначив також, що протисти мають механізми імунного захисту, та що імунна система протистів - це великий обсяг цінного матеріалу для вивчення.

Зміст

1. Імунна система
2. Проти́сти та їх дослідження
3. Захист протистів
4. Цистеїнові протеази
5. Імунної відповіді на віруси
Висновки

Імунна система

Імунна система - система біологічних структур і процесів організму, що забезпечує його захист від інфекцій, токсинів, тощо. Для правильної роботи імунної системи необхідно, щоб вона вміла розпізнавати широкий спектр патогенів і відрізняти їх від власних здорових тканин організму.

Проти́сти та їх дослідження

1020Проти́сти — група різноманітних еукаріотичних організмів, що не входять до складу тварин, рослин, грибів і хроміст. Традиційно протистів поділяють на найпростіших (Protozoa), водоростей (Algae) і грибоподібних організмів. Всі ці групи мають поліфілетичну природу і не використовуються як таксони. Як і багато інших груп, що виділені за «залишковим принципом», найпростіші не відокремлюються з яких-небудь позитивних характеристик.

Дослідження імунної системи протистів є дуже малочисельними і значні відкриття майже не трапляються, більшість уваги зосереджено на імунній відповіді організмів, на яких паразитують протисти, аніж на їх власній. В основному наші знання про їх імунну систему базуються на припущеннях, а конкретні механізми і структури з ними пов’язані є непаханим полем сучасної імунології.

Захист протистів

Існує варіант захисту мутуалістичним вірусом протистів на популяційному рівні за допомогою перешкоджанню реплікації вірусу CroV вірусом-транспозоном mavirus з геному протиста, базується такий метод на наявності у геномі протиста мутуалістичного mavirus-у, який у популяції, де був наявний такий ген перешкоджає функціонуванню вірусних фабрик у популяції клітин, але такий метод не спасає саму клітину, яка продукує такий вірус, вона все одно за будь-яких умов схильна до лізису. Популяційний ефект стає видимим, коли популяція протистів без такого mavirus-у просто не виживає, натомість невеликими втратами інша популяція, у якій такий вірус наявний продовжує існування.

Цистеїнові протеази

Цистеїнові протеазиЦистеїнові протеази - група ферментів протеаз, що поширені в евкаріотів та прокаріотів. Функцією таких сполук є розщеплення молекул білків Характерною для активного центру цих протеаз є наявність залишків амінокислот цистеїн, гістидину та аспарагіну. Цистеїн зв'язується з вуглецем у пептидному зв'язку, утворюючи тіоестерну проміжну сполуку, що призводить до вивільнення аміногрупи. Механізмом роботи таких протеаз є їх можливість регулювання апоптозу у разі зараження вірусом клітини-хазяїна, такий імунітет також є популяційним

Імунної відповіді на віруси

РНК-інтерференція важлива частина імунної відповіді на віруси та інший генетично чужорідний матеріал, який використовується протистами. Метод засновується на зв’язуванні та деградації чужорідної РНК, або в окремих випадках пригнічення трансляції, що для імунітету не є добре. Такий імунітет вже є частиною організменного адаптаційного та вродженого імунітету.

Також імунна відповідь протистів може бути представлена зовсім різними механізмами вродженого імунітету, які наявні у інших організмів і є частиною їх імунної системи, ці механізми можуть бути представлені компонентами системи комплементу, інгібіторами протеаз, металлзв’язуючі білки, карбонзв’язуючі білки та інші молекули, як гуморальні засоби захисту. Також існують НАДФН-оксидаза, супероксиддисмутаза і інші ферменти респіраторного вибуху для виробництва токсичних кисневих радикалів і синтази оксиду азоту для виробництва оксиду азоту. В їхньому арсеналі можуть бути антимікробні пептиди і літичні ферменти. Імунна відповідь може бути організована різноманітними цитокінами, але і ще раз але всі ці засоби не мають підтвердження їх наявності, їх можливе існування у протистів є гіпотетичним припущенням, яке під собою не має дослідницької бази, за причин які я зазначив на окремому слайді, це те що може собою являти імунна система протистів, головне тут перетворити МОЖЕ на Є або НЕ Є.

Висновки

Протисти мають механізми імунного захисту.
Імунна система протистів - це великий обсяг цінного матеріалу для вивчення.
На даний момент дослідницька база не може дати достатньо інформації про будову імунної системи протистів.
Зазначені досліджені випадки у рамках проєкту з біології на тему "Імунна система протистів" є скоріш поодинокими випадками зіткнення з імунною системою протистів.
У результаті виконання роботи по дослідницькому проєкту з біології "Імунна система протистів" ми можемо напевне сказати, що імунна система протистів не менш різноманітна і складна, аніж тваринна чи рослинна і її вивчення повинно відбуватися на наших очах.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика