Оголошення

Проєкт "Вплив Знака зодіаку на характер людини"

| sveta
Знак зодіаку і характер людини
Тематика:
Автор роботи:
Горбунова Маргарита
Клас:
8

Учениця 8 класу у своїй дослідницькій роботі (проєкті) з психології на тему "Вплив Знака зодіаку на характер людини" вивчає історію виникнення та роль сузір'я в житті людини, проводить докладну характеристику кожного знаку зодіаку, класифікує різновиди темпераментів, а також знаходить взаємозв'язок знаків зодіаку з характером людини.

Докладніше про роботу:

Учениця 8 классу в рамках роботи над навчальним дослідницьким проєктом про вплив Знака зодіаку на характер людини зробила характеристику знаку зодіаку випробуваної людини, її темпераменту та рис характеру, а також побудувала натальну карту, яка більш детально показує портрет людини.

Науково-дослідницька робота показує короткий аналіз особистості опитуваної людини, який показує, як знаки зодіаку впливають на характер людини та на скільки сильним є цей взаємозв'язок. Автор проєктної роботи приходить до висновку, що астрологія дає можливість взнати риси характеру людини за її знаком зодіаку, замислитися про вище призначення і сенс існування кожної людини.

Зміст

Вступ

 1. Історія виникнення, роль сузір'я в житті людини.
 2. Характеристика і дата кожного знаку зодіаку.
 3. Види темпераментів
 4. Взаємозв'язок Знаків зодіаку з характером людини.
 5. Практика

Висновок
Список літератури

Вступ

Проблема: Багатьом було б цікаво дізнатися якомога більше про себе. Адже люди не помічають взаємозв'язок між характером людини та її знаком зодіаку. Я хочу допомогти розібратися і опрацювати негативні риси характеру, характерні для кожного знака зодіаку.

Актуальність: Кожен із нас має свій Знак зодіаку і швидше за все хотів би дізнатися, як він впливає на характер людини. Мені цікаво розібратися у взаємозв'язку характеру і Знака зодіаку, адже це, можливо, мені допоможе краще зрозуміти себе і своє оточення.

Гіпотеза дослідження: знаки зодіаку впливають на характер людини.

Об'єкт дослідження: учні 10 класів на прикладі 3-5 осіб.

Предмет дослідження: характер людини та її Знак зодіаку.

Мета: довести, що Знак Зодіаку впливає на характер людини.

Завдання проєкту:

 1. Вивчити кожен знак Зодіаку та його роль у житті людини.
 2. Дати кожному Знаку зодіаку характеристику.
 3. Охарактеризувати типи темпераментів.
 4. З'ясувати взаємозв'язок Знаків зодіаку з характером людини.
 5. Обрати учня 10 класу для опитування
 6. Зіставити Знаки зодіаку з характером опитуваного.

Методи дослідження:

 1. опитування
 2. вивчення та узагальнення.

1. Історія виникнення, роль сузір'я в житті людини

З давніх-давен люди поклонялися світилам, стихіям і явищам природи. Вони вірили, що все, що нас оточує, - це не млявий об'єкт, а прояв великої й незвіданої сили, яка має на нас величезний вплив. І хоча про всі ці небесні об'єкти на той час було відомо мало, люди обожнювали все те, що вони бачили, і надавали всьому людські або тваринні риси.

І хоча зараз астрологію не виділяють як науку, але з давніх-давен вона була важлива і служила джерелом великих знань. У кожного володаря був свій придворний астролог, для того щоб радитися з ним під час ухвалення багатьох важливих рішень. Особисті звіздарі були у Людовика XVI, а Катерина Медічі в усьому радилася зі знаменитим провісником Нострадамусом.

"Пояс Зодіаку" - смуга неба вздовж екліптики, якою проходить річний видимий рух Сонця, Місяця і планет - давньогрецькою мовою означає "Пояс Тварин". Цей пояс спочатку містив у собі 12 сузірь, які Сонце проходить на своєму шляху за рік.

Але знання астрології були відомі людям задовго до розквіту давньогрецької цивілізації. Поділ неба на 12 частин сходить до шумерської цивілізації. Саме завдяки шумерам ми ділимо рік на 365 днів. Розподіл кола на 360°, як і поділ доби на 12 годин і семиденний тиждень, теж винаходи або успадковані знання шумерів. Зі знайдених пізніше клинописних табличок випливає, що стародавні шумери могли розраховувати траєкторії руху планет, передбачати сонячні затемнення, визначати фази Місяця. Але саме формування знаків Зодіаку відбувалося поступово.

Спочатку шумери ділили небо на три сфери. Першу сферу очолював Енліль - один із головних богів шумерського й аккадського пантеонів, який створив Землю. Друга сфера належала до Ану - бога, який створив небеса. І, нарешті, третя сфера належала аккадському богу Еа, або Енкі, господареві пекла.
Поділ цих сфер на 12 знаків Зодіаку стався вже пізніше, проте виникнення перших назв і зображень усіх відомих нам сузір'їв належить саме до шумерської цивілізації.

Унаслідок прийняття вавилонської системи стародавніми греками на світ з'явилося 12 знаків Зодіаку - за кількістю сузір'їв, що їх проходить Сонце. Цими сузір'ями були: Телець, Близнюки, Рак, Овен, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Козеріг, Стрілець, Риби і Водолій.

2. Характеристика і дата кожного знаку зодіаку

Овен (21 березня - 20 квітня). Овен буває різкий, запальний та імпульсивний. Прагне лідерства, не визнає авторитетів, проявляє владу і силу. Овнам важко всидіти на місці: вони завжди прагнуть опинитися на місці лідера.

Телець (21 квітня - 21 травня). Тельці надзвичайно вперті, неметушливі та врівноважені люди. Характер проявляється у спокійних жестах, міміці та рухах. Водночас Тельці дуже вірні люди. Люблять домашній затишок і тепло.

Близнюки (22 травня - 21 червня). Близнюки талановиті і обдаровані натури, дуже мінливі в емоціях і характері. Критичний розум, хитрість, енергійність, близнюки постійно перебувають у пошуку нових відчуттів, бо не терплять нудьги. Але іноді бувають легковажні, непостійні, але розважливі.

Рак (22 червня - 22 липня). Характеристика людини, яка народилася під знаком Рака, трохи меланхолійна. Представники гороскопу бувають занадто вразливі. Їхній мінливий настрій, недовірливість і образливість згладжуються вмінням піклуватися і створювати комфорт близьким людям.

Лев (23 липня - 23 серпня). Леви активні й допитливі. Представники гороскопу обожнюють бути в центрі уваги. Вони авторитетні, марнославні й дещо егоїстичні. Водночас Леви люблять допомагати іншим, не вимагаючи нічого натомість.

Діва (24 серпня - 23 вересня). Люди, народжені під цим знаком, розсудливі, розважливі педанти, чесні, економні й дуже логічні, не терплять марнотратства і безладу. Важко сходиться з людьми через повчальність. Представники гороскопу допитливі.

Терези (24 вересня - 23 жовтня). Терези досить добрий знак зодіаку. Вони чуттєві, емоційні й іноді надто імпульсивні. Представники гороскопу доброзичливі і пластичні.

Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада). Скорпіон дуже активний та імпульсивний знак зодіаку. Безстрашний і цілеспрямований, має завзятість і мужність. Вони завжди прагнуть до лідерства, тому з них виходять чудові активісти і керівники.

Стрілець (23 листопада - 21 грудня). Стрільці впевнені в собі, динамічні та оптимістичні. Вони не терплять, коли обмежують їхню свободу. Люблять бути в центрі уваги, мають гарне почуття гумору.

Козеріг (22 грудня - 20 січня). Козероги повільні і задумливі, люблять контроль і порядок, прагнуть успіху. Рідко проявляють емоції, тому що звикли тримати все в собі.

Водолій (21 січня - 18 лютого). Знак зодіаку Водолій завжди відкритий для інших людей. Він доброзичливий і товариський, неординарний, з ексцентричним характером.

Риби (19 лютого - 20 березня). Риби дуже чутливі та емоційні. Їх легко образити й поранити. У них гарна пам'ять, тонка інтуїція і дуже мінливий настрій.

3. Види темпераментів

У психології існує кілька типів темпераментів, такі як: сангвінік, меланхолік, флегматик, холерик. Кожен із них має свої відмінні риси характеру й особливості.

Сангвінік - життєрадісні й оптимістичні, не здатні всидіти на на одному місці. Соціальні взаємодії даються їм легко, вони можуть бути балакучими і дуже активними.

Меланхолік - незважаючи на стриманість, ці люди вдумливі і чутливі. Вони схильні до аналітичного мислення. Зазвичай меланхолік воліє працювати наодинці і рідко буває активним.

Флегматик - це спокійні люди, які схильні бути дуже чуйними у спілкуванні з іншими. Надійні й терплячі, вони знаходять розраду у буденності та рутині. Флегматики проявляють мало емоцій, дехто з них може здатися пасивним і нечутливим.

Холерик - цілеспрямовані люди, які домагаються високих результатів на роботі та в навчанні, їх часто обирають керівниками команд. На відміну від сангвініків, холерики рішучі, але можуть бути нетерплячими і впертими.

4. Взаємозв'язок Знаків зодіаку з характером людини

З давніх часів люди займалися вивченням зоряного неба. Вони вважали, що зірки вказують не тільки на циклічність природних явищ, а й впливають на долю людини. Ну а оскільки людина завжди хотіла знати, що на неї чекає в майбутньому, природно вона почала передбачати своє майбутнє за зірками. З'явилася навіть наука Астрологія, що вивчає рух зірок і їхній вплив на долі людей і світу.

Складали гороскопи, за якими розраховували життєвий шлях людини, і в них важливе місце відводилося тому, під яким знаком Зодіаку народилася людина. Від цього, нібито, залежав характер людини. Зодіак може проявляти свій вплив на людину з різних параметрів її часу народження. Наприклад, доба складається з двадцяти чотирьох годин, які розподілені по дві години для кожного знаку з дванадцяти і свій вплив вони проявляють на психіку людини, увагу, мислення та на внутрішні відчуття.

Багато людей слабо розуміють сенс і значення Зодіаку у своєму житті. У суспільстві прийнято вважати, що знаки Зодіаку виявляють свій вплив на все життя людини - від її народження і до кінця днів. У деяких народах існують науки про знаки Зодіаку, що пояснюють вроджені психологічні якості людини. У сучасному світі вплив знаків Зодіаку зрозумілий небагатьом людям, оскільки людина рідко зустрічає відносно точну інформацію про ефекти впливу знаків Зодіаку.

На основі науки Психономії склалося виробити низку методів, за допомогою яких людина може окультурювати властивості своїх знаків Зодіаку, взаємодіяти з людьми, з іншими знаками і розвивати в собі відсутні знаки Зодіаку. Джерела знань про знаки Зодіаку є одними з найдавніших системностей, що характеризують психологію людини. Важливо розуміти, що вплив знаку зодіаку на характер людини є, але він не є радикальним. Багато що залежить від особистості, пройденого досвіду та інших чинників, кожна людина є індивідуальністю, яку складно характеризувати залежно лише від гороскопу.

Практична робота

Багато людей, як і я, хотіли б дізнатися про себе щось нове, краще зрозуміти свій внутрішній світ і розвивати найкращі риси характеру. І, на мою думку, астрологія є одним зі способів для того, щоб проаналізувати свої риси характеру, розібратися в собі, адже, спираючись на астрологію, ці знання набагато спрощують життя. Тоді відомості, отримані з прогнозів, будуть хоч трохи об'єктивні.

У цій науці є стереотип про те, що існує винятково 12 типів знаків зодіаку, за якими і визначається характер людини, але насправді вплив залежить ще й від часу та місця народження. Тому на перший погляд, здається, що все написане в гороскопах не збігається з реальністю.

Саме це я й вирішила перевірити при дослідницькій роботі над проєктом про вплив Знака зодіаку на характер людини. Я зіставила характеристику знака зодіаку випробуваного, його темперамент, риси характеру. А потім побудувала натальну карту, яка більш детально показує портрет людини. Далі в основних аспектах астрології, я збираюся зробити короткий аналіз особистості, який покаже, як знаки зодіаку впливають на характер людини.

Доброволець Знак зодіаку Характеристика знаку зодіаку Характер учня Тип темпераменту
Учень Козеріг Терплячість, цілеспрямованість, холоднокровність, розважливість. Позитивний, творчий, цілеспрямований, розумний, відповідальний, щирий, терплячий, допитливий Сангвінік

натальна карта

По-перше, ми можемо помітити, що виділяється з характеристики цієї особистості. І це поєднання знаку зодіаку і типу темпераменту, адже за характеристикою типового козерогу цей знак прирівнюють до меланхоліків, але в даному випадку це не так, і типом темпераменту у випробуваного є сангвінік.
І на цю розбіжність є пояснення. Адже ще одним найважливішим аспектом для характеру людини в астрології є асцендент. Асцендент символізує основні риси характеру й особистості, а також зовнішність, темперамент, поведінку, ставлення до життя, перше враження, яке людина справляє.

У натальній карті видно, що в учня асцендентом є Стрілець. Стрілець - це оптимістичний, активний знак зодіаку, якраз таки якому за своєю характеристикою і підходить тип темпераменту сангвінік. І цей аспект доводить, що не один сонячний знак зодіаку впливає на характер людини.

Як ми вже помітили, головний знак зодіаку учня - козеріг, на натальній карті він позначений знаком сонця. В астрології сонце символізує самоідентифікацію людини. Воно показує ту область, де ми можемо реалізувати свій потенціал, підкреслити свою індивідуальність.

У цьому разі козерогів зазвичай характеризують як: цілеспрямованих, стійких у труднощах, відповідальних, потайних. Що збігається з характером даним у таблиці.
Також сонце стоїть у 1 домі, а це положення найчастіше підсилює якості знаку зодіаку, дає людині впевненість, красномовство, формує задатки лідера, але в негативному ключі може означати егоїстичну людину.

І перераховані вище якості людина може опрацьовувати, удосконалюючи свою особистість.
Далі бачимо, що наступним аспектом є місяць, який стоїть у близнюках. Положення місяця в гороскопі описує те, за яких обставин ми почуваємося в комфорті. Показує чутливість і як ми взаємодіємо з оточуючими, наші внутрішні відчуття.

Місяць у Близнюках є спонтанним і дуже легким на підйом. Цьому положенню притаманна допитливість, багатозадачність і любов до навчань, що також притаманне характеру даного учня. Такі люди завжди люблять дізнаватися щось нове через спілкування з іншими.

Місяць у 6-му домі вказує на надійних людей. Вони цілеспрямовані й розуміють, що потрібно змінити або поліпшити. З мінусів можуть бути дуже неспокійні й часто проходять через багато змін у житті.
Наступна планета це - Меркурій, вона стоїть у Козерозі. Меркурій - планета, що описує сфери інтересів, стиль навчання. Він показує, наскільки глибоко ми хочемо вивчати будь-які теми, описує тип інтелекту і здатність сприймати, аналізувати та відтворювати інформацію.

Меркурій у знаку Козерога дуже розважливий і точний. Якщо людина з цим положенням захоче реалізуватися в будь-якій царині, то є велика вірогідність того, що вона може стати відомим і корисним фахівцем у своїй справі.

І так і є, бо учень є майстром спорту з гімнастики, що вже багато про що говорить.
Один із мінусів цього аспекту є зациклення на одній частині мислення, що може призвести до розумового та професійного застою, який всіляко заважатиме для прояву своєї індивідуальності та креативності.

Меркурій також, як і сонце, стоїть у 1 домі, а володарі цього положення допитливі. Вони шукають нових зв'язків у спілкуванні і намагаються навчитися різних навичок, постійно перебувають у пошуках корисної інформації.

Цей аспект теж присутній в учня. На скільки в нього багато хобі: від любові до приготування їжі до верхової їзди. Хороша успішність, любов до читання та вивчення мов (зараз вивчає іспанську, англійську мови) і всіляко отримує нові знання через свої інтереси та спілкування з людьми.
Далі йде не менш важлива планета в натальній карті це - Венера.

Венера символізує привабливість. Знак, у якому перебуває Венера, розповість про те, що ми знаходимо привабливим, і те, що дає нам змогу віддавати й отримувати кохання, симпатію, опише наше уявлення про красу й щастя, наші цінності та стиль спілкування. Негативною стороною Венери є слабкість і поверховість. У цьому випадку Венера перебуває в Скорпіоні. Люди з таким положенням зазвичай закриті, чутливі, вразливі, приховані. Венера в Скорпіоні також говорить про те, що вони випромінюють сильну енергетику і добре відчувають емоційний стан інших людей.

Венера в десятому домі вказує на те, що планета вплине на кар'єру і на те, як їх сприймають оточуючі. Це може вказувати на шлюб, який принесе вищий соціальний статус або кращі кар'єрні можливості. За допомогою такого положення людина може розвивати свою індивідуальність, проникливість.
Планета Марс - це сила самовираження через слово і дію. Він показує тип активності та визначає рівень конфліктності й те, як людина бореться за поставлені цілі.

В учня Марс у Раку тому можна сказати, що людина найімовірніше емоційна. Саме по собі це положення неквапливе, і люди, які його мають, можуть довго вирішувати, яку ж мету досягти.
Марс, як планета, що сповнена енергії, агресії та активності, не надто пасує такому знаку зодіаку, як Рак, який сповнений заплутаних емоцій. Тому людина часто не в змозі висловити свої бажання і страхи досить ясно, і інші часто не знають, чого саме вони хочуть. Але з плюсів можна помітити, що люди, які мають цей аспект, мають емпатію і здатність проникати в потаємні куточки душ інших людей.

Марс у 7-му домі вважається несприятливим астрологічним фактором. Це поле відповідає за партнерські стосунки (ділові або шлюбні), а в цій сфері добре проявляти ввічливість і уважність. Володар цього положення не вміє вести розмови і не схильний до компромісів. Він звик часом діяти щодо оточуючих різко й іноді оточуючі можуть це негативно сприйняти на свій рахунок.

Висновок

У результаті дослідницької роботи на тему "Вплив Знака зодіаку на характер людини" моя гіпотеза підтвердилася. Дійсно, можна сказати про те, що астрологія впливає на характер людини. А за допомогою цієї науки можна дізнатися більше про свої позитивні та негативні якості характеру, навчитися краще знаходити спільну мову з оточуючими, а також удосконалювати свій характер. Астрологія показує, що кожна людина по-своєму унікальна і має найменші аспекти, що відрізняють її від інших.

На закінчення навчального дослідницького проєкту на тему "Вплив Знака зодіаку на характер людини", я думаю, що аналізувати характер людини через астрологію, дуже цікаво і пізнавально, адже в подібному дослідженні можна відкрити для себе щось нове, що, можливо, допоможе в майбутньому під час спілкування з іншими людьми. Астрологія, як знання про людину, дає змогу замислитися про вище призначення і сенс існування кожного з нас.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика