Оголошення

Проєкт "Виготовлення топіарію з кавових зерен"

| sveta
Топіарій з кавових зерен
Тематика:
Автор роботи:
Ковш Ольга
Керівник:
Бойко Світлана Володимирівна
Навчальний заклад:
Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Хорольської районної ради Полтавської області
Клас:
11

Навчаючись у 11 класі, учениця в рамках творчого проєкту з технологій на тему "Виготовлення топіарію з кавових зерен" вивчає історію виникнення топіаріїв, розглядає особливості мистецтва їх віготовлення та їхню цінність. У своїй роботі школярка наводить історичну довідку про топіарій та надає інформацію про призначення проєктного виробу.

Докладніше про проєкт:

Виконуючи проєктну роботу з виготовлення топіарію з кавових зерен учениця 11 класу розглядає в рамках предмету "технології", які різновиди топіаріїв існують та з яких матеріалів їх можна зробити. Виконується дизайн-аналіз та формулюються висновки щодо технічної пропозиції з виготовлення топіарію з зерен кави.

Матеріал навчального творчого проєкту з виготовлення топіарію з зерен кави можна використовувати на уроках технологій (трудового навчання) у 10-11 класах. Проєкт демонструє, як можна виготовити топіарій з кавових зерен самостійно в домашніх умовах. Усі етапи проєктної роботи над виробом матеріалів та інструментів для виготовлення топіарію з кавових зерен зафіксовано у технологічній карті.

Зміст

І. Організаційно-підготовчий етап.

 • Історична довідка.
 • Призначення проектного виробу.
 • Дизайн-аналіз
 • Висновок щодо технічної пропозиції.

ІІ. Конструкторський етап.

 • Опис зовнішнього виду.
 • Технічне обґрунтування проекту.

ІІІ. Технологічний етап

 • Складання технологічної картки.
 • Самоконтроль власної діяльності.
 • Оцінка якості виробу.

ІV. Заключний етап

 • Аналіз підсумків
 • Висновок

I. Організаційно-підготовчий етап

Виріб: «Топіарій з кавових зерен».

Мета: виготовити проєкт як подарунок.

Завдання: Випробувати свої можливості під час виконання проєкту; Оцінити виконану роботу.

Після опитування, яке стосується мого проєкту, я зробила висновок: виконаний творчий проєкт з виготовлення топіарію з зерен кави матиме свого споживача, тому що вироби виготовлені власними руками – це завжди вишукано, незвичайно і дуже гарно.

1.1. Історична довідка

Значення слова «топіарій» береться з грецької мови, де воно буквально означає «дерево щастя». Це поширена прикраса інтер’єру в європейській флористиці, що останнім часом набула широкого поширення і в Україні. Символізує достаток та добробут у будинку.

Їх розміри можуть бути самими різними. Найчастіше топіарії роблять маленькими, проте відомі майстри, які топіарії робили просто гігантським, висотою в кілька метрів.

У дизайні інтер’єрів топіарій – це невелика композиція у вигляді маленького деревця із геометричною кроною. Створюються такі деревця з використанням переважно натуральних матеріалів і є яскравою деталлю в прикрасі будь-якого інтер’єру.

Вважається, що спочатку топіарій з’явився в стародавній Греції. У той час країна на всю Європу була відома саме своїми скульпторами, архітекторами, декораторами. На той момент топіарії – це були справжні дерева, але яким задана певна форма.

А їх крони прикрашалися усіма можливими способами, починаючи від виточеної деревини, закінчуючи фігурною різкою самих гілок. Точна історія виникнення топіарію на даний момент не відома, але багато її пов’язують з:

 • висячими садами Семіраміди.
 • з врученням дарів богам Олімпу.
 • з іншими обрядами, присвяченими святкуванню в честь тих чи інших богів.

До речі, потрібно все ж зазначити, що є категорія істориків, які запевняють, що виготовлення топіарію в своєму сучасному вигляді бере свій початок з Франції 17-18 століть. Тоді архітектори Версаля придумали створювати штучні дерева, які могли б служити в якості прикраси навіть взимку. А вже на початку 20-го століття про топіарії було широко відомо в усій Європі.

Топіарій – не копіює жодне з дерев, що у природі. При його створенні можливе використання самих
різних матеріалів та колірних поєднань. Яких правил і вимог до зовнішнього вигляду Топіарій немає. Все залежить від бажань та фантазії людини, яка його виготовляє.

Деревце можна створити під будь-який інтер’єр. Залежно від розмірів воно може розміститися на підлозі, на столі, на книжковій полиці. Це чудова альтернатива горщиковим рослинам та квітам. Догляд за декоративним деревцем простий — його не потрібно поливати. В якості підстави для топіарія може виступати не тільки горщик, але і будь-яка інша ємність: чашка, стакан або невелике відерце.

1.2. Призначення проєктного виробу

Топіарій відмінно підходить для прикраси будь-яких кімнат. Крім того, така саморобна композиція вважається прекрасним подарунком. Топіарій – це прикраса з серії hand-made, яке представляє собою штучне, кілька фантастичне дерево. Адже для його виготовлення можуть використовуватися, наприклад, кавові зерна, гербарій, каміння Сваровські або просто шматки тканини. Головне – його потрібно робити саме своїми руками.

1.3. Дизайн-аналіз

Заглибившись в мережу Інтернет знайшла багато цікавого матеріалу. І один з цих топіаріїв дуже сподобався мені.

1.4. Висновок щодо технічної пропозиції

Проаналізувавши моделі-аналоги, створено ескіз оптимальної моделі, яку буду виготовляти.

Оптимальна модель топіарію з кавових зерен

Даний ескіз проектованого виробу у рамках творчого проєкту "Виготовлення топіарію з кавових зерен"" максимально відповідає поставленим вимогам. Виріб має оригінальну форму, красивий естетичний вигляд, усі елементи гармонійно поєднуються.

ІІ. Конструкторський етап

2.1. Опис зовнішнього виду

Мій топіарій має круглу форму. Куля виготовлена з паперу та ниток, оздоблена кавовими зернами.

2.2. Технічне обґрунтування проєкту

Вибір матеріалу:

 • зерна кави;
 • газети;
 • нитки швейні;
 • клей ПВА;
 • ножиці;
 • шпагат;
 • клейовий пістолет;
 • картонна трубка;
 • вазон для квітів

ІІІ. Технологічний етап

3.1. Складання технологічної картки

Виконання роботи з творчого проєкту почнемо з виготовлення крони топіарію. Вона складається з кулі і стовбура. Кулю робимо з газет і швейних ниток. Зминаємо газету, надаючи круглу форму. Кожний газетний шар перемотуємо нитками, постійно рівняючи і надаючи форму кулі. Куля в діаметрі повинна вийти приблизно 120 мм.

Рвемо шматочками папір і обклеюємо кулю. Це робимо для того, щоб поверхня кулі стала більш рівною.

Так повинен виглядати куля після обклеювання папером.

Робимо хрестоподібний розріз на кулі, у нього буде вставлятися стовбур дерева.

В клей ПВА додаємо трохи кави і промазуємо отриманим коричневим клеєм кулю для того, аби він був одного кольору із зернами кави, в цьому випадку не буде «дірок» і небажаних просвітів на виробі. Коли будемо приклеювати зерна, основу буде видно, тому, пофарбувавши в тон до кави, основа не буде так сильно проглядатися. Даємо час добре просохнути.

Картинки по запросу топіарій виготовлений з кавових зерен.

Вдіваємо кулю на трубку. Ставимо в вазон для квітів, засипаємо гіпсом,заливаємо водою. Даємо висохнути. Потім за допомогою клеючого пістолета прикріпляємо кавові зерна. В кінці прикріпляємо декор до топіарію.

3.2. Самоконтроль власної діяльності

 • здійснення контролю якості обробки виробу;
 • проведення контролю якості складання виробу;
 • визначення якості оздоблення виробу.

3.3. Оцінка якості виробу

 • здійснення оцінки якості спроектованого і виготовленого виробу;
 • порівняння власного виробу з іншими виробами.

ІV. Заключний етап

4.1. Аналіз підсумків

 • аналіз проведеної роботи;
 • визначення собівартості виробу, для виробництва якого потрібні наступні витрати

Розрахунок матеріальних витрат

Матеріал Ціна одиниці вимірювання, грн Витрата матеріалів Вартість витрат, грн. (Вмат)
Кавові зерна 35 грн 200 гр 70 грн
Клей для пістолета 16 грн 2 стержні 16 грн
Вазон для квітів 10 грн 1 10 грн
Усього 96,00

Творчий проєкт на тему "Виготовлення топіарію з кавових зерен" виконаний з екологічно чистих матеріалів, тому не шкодить здоров’ю.

Висновок

Я дуже задоволена своєю проєктною роботою і саме проєктом з виготовлення топіарію з кавових зерен, так як зерна кави виявились легким і прекрасним матеріалом для творчості, виготовлення прикрас інтер'єру . Топіарій з зерен кави можна використати для прикрашування інтер’єру у кімнаті або використати у якості подарунка на день народження.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна