Оголошення

Творчий проєкт "Вишивка картини бісером"

| sveta
Вишивка картини бісером Янгол
Автор роботи:
Жолубак Інна
Керівник:
Бойко Світлана Володимирівна
Навчальний заклад:
Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Полтавська область, Хорольський район, Андріївка
Клас:
9

Автор навчального творчого проєкту з трудового навчання на тему "Вишивка картини бісером" вивчає історію виникнення вишивки, розглядає особливості мистецтва вишивки бісером та її поетапне створення. Робота над проєктом складається з організаційно - підготовчого і конструкторського, технологічного та завершального етапів.

Докладніше про проект:

У процесі творчого проекту з трудового навчання про вишивку бісером картини учениця знайомиться з технікою вишивки бісером та «косим хрестиком» та намагається виготовити виріб - картину «Янгол» інтер'єрного призначення власноруч. Автор роботи розглядає моделі - аналоги картин з вишивки, аналізує моделі - аналоги та робить остаточний вибір конструкції.

У ході творчого проекту з технологій на тему "Вишивка картини бісером" було зроблено розрахунки матеріалу, який потрібен для виготовлення творчої роботи. Усі етапи роботи над виробом зафіксовано у поетапному описі. Під час виконання цієї творчої роботи, автор також одержала задоволення від плодів своєї праці, створила картину «Янгол».

Зміст

1. Організаційно - підготовчий етап
2. Конструкторський етап
2.1. Моделі - аналоги
2.2. Аналіз моделей - аналогів
2.3. Остаточний вибір конструкції
3. Технологічний етап
3.1. Вибір інструментів і матеріалів
3.2. Що необхідно робити перед і після вишивання
3.3. Технологічна послідовність виготовлення виробу
4. Завершальний етап.
4.1. Економічне обґрунтування
4.2. Міні маркетингове дослідження
4.3. Підведення підсумків роботи над проектом

1. Організаційно-підготовчий етап

Вишивка - один з найпоширеніших видів народного декоративно-ужиткового мистецтва, орнаментальне або сюжетне зображення на тканинах, шкірі, виконане різними ручними або машинними швами. Дивовижне багатство художніх рішень української народної вишивки пов'язане різноманітністю матеріалів, технік виконання орнаментів, композицій, колориту, які мають численні локальні особливості. Художнє обдарування українського народу, вершини його мистецького хисту в повну силу виявлені у вишитих творах.

Вишивка - спосіб прикраси одягу і предметів інтер'єру за допомогою візерунка з кольорових ниток, стрічок,бісеру - існує дуже давно. У Стародавньому світі було відомо безліч способів і видів вишивки.

Вишивка хрестиком, так само як і інші види рукоділля, має свою історію. Немає точних відомостей про те, де і коли з'явилася вишивка взагалі, і коли вишивка хрестиком виділилася в окремий вид рукоділля.

Вишивка хрестиком - один з найпопулярніших видів рукоділля, мистецтво бере своє коріння з епохи первісної культури, коли люди використовували стьобання кам'яними голками при шитті одягу з шкур тварин. Спочатку матеріалами для вишивки були шкіра тварин, жили, волосся, волокна конопель чи вовни. У різних країнах візерунки відрізнялися як стилем так і кольором.

Вишивка бісером за технікою виконання дуже нагадує вишивку хрестиком. Вишивка бісером виникла 6 тисяч років тому в Фінікії. Бісер - чудовий за своїм декоративним якостям матеріал. Він привертав увагу майстрів з незапам'ятних часів. Попередники бісеру - скляні намистини - прикрашали одяг давньоєгипетських фараонів.

Вишивка бісером неабияк актуальна сьогодні. Вона підкорює все більше і більше сердець і стає улюбленим способом проведення дозвілля. Є готові схеми візерунка, набори бісеру - тільки бери і вишивай. Втім тут головне - терплячість та бажання. Без вишивки бісером складно уявити традиційну українську вишивку. Вона стала не лише одним із видів мистецтва, а й невід'ємною частиною української культури та своєрідним засобом вираження духовності українців. Предмети, вишиті бісером, приносять в будинок затишок і тепло, а велика кількість кольорів - радує око і піднімає настрій.

За своїм призначенням усі вишивки можна поділити на дві групи: для оформлення одягу: та побутових речей. Вишивки першої групи мають здебільшого орнаментально-рапортну побудову, для чого створено безліч різноманітних швів. Вишивки другої групи можуть мати ще й образотворчий зміст, декоративно-тематичного спрямування. Тому важливо, вибираючи чи створюючи зразок вишивки, знайти художню єдність, зробити красивою не лише саму вишивку, а й прикрасити предмет у цілому, зберегти його красу в співіснуванні з іншими предметами. Завжди треба враховувати, щоб кольори вишивки контрастно як тонально, але обов'язково гармонійно поєднувалися як між собою, так і з фоном і приємно вписувалися у загальний колорит одягу або інтер'єру.

На сьогоднішній день вишивка картин займає почесне місце в декоративно - ужитковому мистецтві. Картини є оздобленням будь-якої оселі.
Проаналізувавши техніку вишивання «косим хрестиком» і бісером я дійшла висновку: в основі вишивки бісером лежить гобеленовий напівхрест. Тому я вирішила вишивати картину бісером.

Виріб повинен відповідати таким вимогам:

 • бути естетично привабливим;
 • екологічно чистим;
 • відносно не дорогим;
 • якісним;
 • зручним у використанні.

МЕТА ПРОЕКТУ:

 • оцінити свої можливості в проектній діяльності;
 • виробити вміння самостійно ознайомлюватися з інформаційними джерелами;
 • дослідити історію розвитку об`єкта проектування;
 • оволодіти навичками технології виготовлення виробу;
 • розвивати естетичний смак;
 • виховувати вміння економного використання матеріалу, наполегливість, працелюбність;
 • підготовитися до професійного самовизначення в умовах ринкових відносин.

Завдання проекту:

 • Ознайомитись із технікою вишивки бісером та «косим хрестиком»;
 • Виготовити виріб інтер'єрного призначення.

Ручна вишивка і зараз, в світі високих технологій і машинного праці, не втратила актуальність і популярність. Речі, прикрашені вишитим орнаментом, подушки, рушники, набувають незвичайність і оригінальність. Вишиті хрестиком і бісером картини часто цінуються вище написаних олією на полотні. Тому, якщо освоїти основні прийоми вишивки гладдю, хрестиком, атласними стрічками, бісером можна без особливих витрат і праці створювати прекрасні вироби.

2. Конструкторський етап

2.1. Моделі-аналоги

Модель вишивки №1

модель вишивки 01

Модель вишивки №2

модель вишивки 02

Модель вишивки №3

модель вишивки 03

Модель вишивки №4

модель вишивки 04

2.2. Аналіз моделей-аналогів

№ Вимоги до конструкції виробу

№ Вимоги до конструкції виробу Модель №1 Модель №2 Модель №3 Модель №4
Відповідає призначенню + + + +
Естетичний вигляд + + + +
Практичність у використанні + + + +
Складність виготовлення + + + +
Простота конструкції + + + +

2.3. Остаточний вибір конструкції

Більшість моделей-аналогів відповідають своєму призначенню і вимогам, які я поставила перед ними. Але виготовляти я буду виріб, який втілить у собі кращі риси розглянутих вище моделей. З метою полегшення завдання я вирішила, що буду вишивати одну картину, яка стане доповненням до двох інших.

3. Технологічний етап

3.1. Підбір інструментів та матеріалів

Нитки. Використовуйте міцні, але тонкі нитки, щоб вони легко проходили крізь отвір намистинки і голки. Колір нитки бажано узяти в тон фонової тканини, водночас можна використовувати і контрастні нитки для створення особливого ефекту. Також для вишивання бісером існують спеціальні вощені нейлонові нитки. Шовкові нитки також добре підходять, адже є тонкими й міцними.

Голки. Використовуйте тонкі голки, які легко проходитимуть крізь отвір намистинок, інакше бісер буде тріскатися і кришитися. Спеціальні голки для вишивки бісером довші за звичайні і мають пласке вушко. Зазвичай використовують № 10 і 13, однак слід пам'ятати, що вони швидко гнуться і ламаються.

Ножиці. Варто мати дві пари: маленькі гострі, щоб обрізати нитку і великі - різати тканину. Щоб підтримувати їх у достатньо гострому стані, не використовуйте їх для інших робіт.

Кросна (п'яльця). Дуже необхідні для вишивання бісером, бо не дозволяють тканині стягуватися і стібки виходять акуратніші. Але розмір їх повинен бути не меншим за розмір візерунку. Внутрішнє коло кросен слід обмотувати тонкою стрічкою тканини, це захистить тканину вишивки від пошкоджень. Максимально зручними є настільні кросна (кріпляться до столу), адже вивільняють обидві руки. Закріплюючи тканину у кроснах не тисніть на неї руками, а згодом час від часу перевіряйте натяг, постійно підтримуючи його. Щипці. Маленькі щипці з голкоподібними кінчиками будуть незамінними, коли потрібно розправити намистинки, якщо вони закрутились на нитці. Корисним додатком буде також килимок із замші, на який бісер висипається в міру потреби. ворс замші не дозволяє намистинкам розкочуватися в усі боки.

Бісер. Бажано для вишивання використовувати чеський бісер різних кольорів відповідно до номеру.

Тканина. Тканина для вишивання має мати дві якості: бути достатньо міцною. Щоб витримати усі нашиті намистинки і достатньо тонкою, щоб без зусиль можна було проколоти голкою. Також переплетіння має бути достатньо тугим. Щоб бісер не просилювався на спідній бік. Бажану тканину можна укріпити підкладкою, а зовсім тонку - сіткою. Також можна придбати готову тканину із нанесеним малюнком (схемою).

3.2. Що необхідно робити перед і після вишивання

Щоб почати вишивати якісні вироби, які би виглядали професійними, перед вишиванням необхідно здійснити певні підготовчі дії. Адже вишивання - це не тільки хобі, але і робота, яка вимагає певної культури та безпеки праці.

Так руки перед вишиванням повинні бути чистими і не жирними. Тому перед початком вишивання їх потрібно добре помити з милом, щоб не забруднити вишивку. Також слід мати чисте робоче місце, де не повинно бути їжі та непотрібних предметів, які би заважали вишивати чи відволікали Вашу увагу. Якщо вишиваєте не за столиком, то на коліна необхідно покласти білу тканину.

Слід відмітити, що вишивку необхідно зберігати в шматку світлої тканини або у целофановому кульку. Тому необхідно заздалегідь підготувати тканину або кульок, щоб після вишивання загорнути вишивку для тривалого зберігання. При вишиванні сидіти потрібно прямо, притулившись до спинки стільця. Під ноги ставлять невеличкий стільчик.

Найкраще вишивати вдень, при доброму природному освітленні, а якщо робота виконується ввечері, то обов'язково потрібно забезпечити необхідне освітлення. Для цього можна користуватися настільною лампою, спрямувавши її світло на вишивку з лівого боку.

Кімната, в якій виконується робота, повинна бути добре провітрена. Тому потрібно робити періодичне провітрювання кімнати. При вишиванні кожні 40-50 хвилин необхідно робити перерву на 5…10 хвилин.

Робота з голками, шпильками, ножицями, вимагає додержання правил безпечної роботи, щоб не наражати на небезпеку травмування ні себе, ні інших людей. Не можна підносити голку близько до обличчя, вколювати її у свій одяг. Якщо Ви використовуєте шпильки (під час перебивання малюнка), вколюйте їх у тканину в напрямі від себе.

Після вишивання голки і шпильки необхідно покласти у спеціальну коробку або вколоти у м'яку подушечку. Закінчивши роботу, заховайте усі голки й булавки, якими користувались. Вишивальну нитку слід відрізати ножицями. Не підносьте близько до обличчя гострі кінці ножиць.

3.3. Технологічна послідовність виготовлення виробу

Перед вишивкою бісером необхідно обробити зрізи тканини, найкраще використовувати обметування оверлком.

При вишиванні бісером використовується «гобеленовий напівхрест». Кожна бісеринка відповідає окремій клітинці. Вишивання розпочинається з кута. Спочатку потрібно закріпити нитку у нижньому куті клітинки, виколоти голку назовні, нанизати бісеринку потрібного кольору і виколоти голку навиворіт по діагоналі клітинки. Необхідно вишивати так до кінця ряду. Наступний ряд вишивається аналогічно. Потрібно слідкувати, щоб усі бісеринки були нахилені в одну сторону.

Після завершення процесу вишивання потрібно обрамити роботу. Рама не повинна бути гарнішою за вишивку. Вишивка повинна знаходитись під склом.

4. Заключний етап

4.1. Економічне дослідження

Метою економічного дослідження є розрахунок собівартості виробу, структура якої включає витрати сировини, оплату праці, податок на заробітну плату.

1. Витрати сировини

Таблиця 1. Вартість матеріалів

Найменування Ціна одиниці вимірювання, грн. Витрата Вартість витрат, грн.
Схема для вишивки бісером “Ангол” 25 1 25
Нитки вишивальні шовкові 8 1 8
Бісер Чеський різних кольорів 6 18 108
Набір голок 5 1 уп. 5
Рамка 26 1 26
Усього 172

4.2. Міні маркетингове дослідження

Маркетингова програма:

 1. Вивчення ринку
 2. Стимулювання попиту

Різноманітні вишиті вироби можна придбати у сувенірних магазинах, на промислових ринках. Вартість такої продукції залежить від величини виробу, використаних матеріалів виду оздоблення, якості роботи та відомості бренду, що випустив конкретний виріб. В результаті проведеного дослідження ринків збуту даної продукції, виявлено, що вартість її коливається в межах від 100 до 5000 гривень і більше. Аналогічний виріб може бути оцінений в 1700 грн., з урахуванням того, що це ексклюзивна ручна робота з індивідуальним підходом до замовника.

4.3. Підведення підсумків роботи над проєктом

Виконавши дану творчу проєктну роботу "Вишивка картини бісером", я удосконалила навички вишивання бісером, постаралася врахувати всі свої помилки, виправивши їх. Крім того, мені вдалося перевірити свій естетичний смак при виборі бісеру і обрамлені роботи. Під час виконання цієї творчої роботи, я одержала велике задоволення від плодів своєї праці.

Мій творчий проєкт на тему "Вишивка картинии бісером" відповідає всім вимогам по критеріям оцінки: конструктивним, технологічним, естетичним, економічним.

Я вважаю, що картина бісером «янгол» сподобається моїм близьким і друзям, і обов'язково стане невід'ємним декоративним елементом для будь якого інтер'єру.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна