Оголошення

Дослідницька робота "Здоровим бути - модно!"

| sveta
Здоровим бути - модно
Автор роботи:
Голяєва Дарина 
Керівник проєкту:
Голяєва Катерина Василівна
Клас:
9

В учнівській дослідницькій роботі з основ здоров'я (ЗБД) на тему "Здоровим бути - модно!" учениця 9 класу акцентує увагу на здоровому способу життя, аналізує теоретичні дані про вплив на здоров'я людини та її організм найпоширеніших і небезпечних шкідливих звичок. Це і шкідливі звички паління, відсутність здорового харчування та занять фізичною культурою.

Докладніше про роботу:

В процесі науково-дослідницької роботи з основ здоров'я (ЗБД) про те, що здоровим бути - модно, ученицею 9 класу наводяться докази того, що здоров'я людини безпосередньо взаємопов'язане з тим способом життя, який вона веде. Отже для підвищення рівня здоров'я населення нашої країни необхідна пропаганда здорового харчування і фізичної активності.

Готова дослідницька робота в рамках проєкту з основ здоров'я про здоровий спосіб життя висвітлює проблему шкідливих звичок, серед яких наркотики, алкоголь, сигарети, комп'ютерні ігри та гаджети. Навчальний проєкт учениці 9 класу піднімає питання про свідоме ставлення людини до свого здоров'я і виконання всіх умов ЗСЖ для продовження свого життя і прикладу майбутнім поколінням.

Зміст

Вступ

 1. Шкідливі звички і наше здоров'я.
 2. Наш спосіб життя і наше здоров'я.
 3. Бути здоровим - обов'язок перед майбутніми дітьми.

Висновки
Література

Вступ

Мета дослідницької роботи – розвиток у однокласників мотивації щодо здорового способу життя і охорони здоров'я як ресурсу життєвого благополуччя і успішності.

Завдання роботи:

 • пропаганда здорового способу життя;
 • формування уявлення про спорт, як про спосіб організації активного і здорового дозвілля;
 • привертання уваги громадськості до розвитку культури здоров'я, популяризації спорту і здорового харчування, відмови від шкідливих звичок.

Бути здоровим - чудово, але не просто. Це ціла наука і один з її напрямків - формування культури здоров'я: досконалість фізичне, духовне, соціальне. У зв'язку з цим людина і повинна створити себе: бути здоровим і знайти свій шлях у житті.

Зростання і розвиток людини повинні супроводжуватися діагностикою рівня здоров'я, проведенням спортивно-масових і фізкультурних заходів. Здоров'я - ключова цінність для будь-якої людини. У всі часи цінувалася гармонія духу і тіла.

Безліч факторів впливає на стан здоров'я, причому не завжди позитивно:

 • спосіб життя, умови праці та проживання, звички та поведінка - 49-53%,
 • спадковість - 18-22%,
 • зовнішнє середовище, природно-кліматичні умови - 17-22%,
 • охорона здоров'я - 8-10%.

Мало хто в шаленому потоці нинішнього часу піклується про власне здоров'я. Але ж здоров'я нації, як би голосно це не звучало, є однією з умов успішного розвитку держави. Будь-якій цивілізованій державі необхідно приділяти увагу цій проблемі.

На сьогоднішній день, турбота про своє здоров'я займає величезну частину нашого часу. У тому темпі, якому ми живемо, неможливо встежити за всім відразу, і зупиняємося ми, лише тоді, коли вже йти не можемо. Світ навколо нас, відповідно, вирує і кипить, фабрики і заводи розмножуються в прискореному темпі, тим самим завдаючи величезної шкоди нашій екології.

Сьогодні стан здоров'я людей викликає велику тривогу і знаходиться в критичному стані, якщо не вжити термінових заходів, ми зникнемо з лиця землі як біологічний вид! [1]
Школяр, що йде по вулиці з пляшкою пива або сигаретою в руках, — картина, яка зараз мало кого дивує. За статистикою лише близько 10% школярів вважаються умовно здоровими. Зрозуміло і те, що здоров'я населення – не просто медичне поняття[2].

Встановлено, що рівень стану здоров'я людей залежить від рівня охорони здоров'я та медичного обслуговування лише на 8-10%. Решта формується з безлічі інших факторів: екологічної, економічної, соціальної, ендемічної обстановки, історично сформованих традицій поведінки, культури харчування, спадковості, і навіть від ставлення людей до себе.

У багатьох країнах масштабність цієї проблеми усвідомлена вже давно. Тому пропаганда здорового способу життя ведеться на загальнодержавному рівні. Наприклад, уряд США, вкладаючи чималі гроші в пропаганду здорового способу життя, добився цілком відчутних результатів. Наприклад, серйозно знизилося вживання тютюну.

І хоча проблема ожиріння все ще стоїть для американців дуже гостро, американське суспільство, завдяки тій же пропаганді, тепер буквально «схиблене» на низькокалорійних продуктах. А макдональдівський гамбургер давно перестав бути національним символом. Преса зарахувала його в розряд штучної їжі (а точніше - сміттєвої, непридатної їжі). Відомо, що проста пропаганда здорового способу життя дає набагато менше результатів, ніж створення альтернативних стимулів для його підтримки.

Більшості підлітків набагато цікавіше ввечері поганяти футбол, ніж попити пива в під'їзді. Питання лише в тому, щоб десь поруч було футбольне поле, яке далеко не завжди взагалі є. Ось чому спорту , що іменувався раніше дворовим, стали приділяти уваги не менше, ніж розвитку професійних спортивних установ, шкіл, клубів, фінансування є хоча і важливою, але далеко не завжди головною проблемою.

Можливо, це прозвучить дещо дивно, але турбота про здоров'я населення в чималому ступені є проблемою політичною. Адже рішення про розробку і реалізацію подібних програм часто відкладаються через просте нерозуміння їх необхідності. Проблеми наркоманії, алкоголізму і куріння вже усвідомлені нашим суспільством. Ними займаються багато організацій, а фінансуванню деяких з них допомагають місцеві бюджети.

Допомогти наркоману позбутися згубої залежності, безумовно, дуже важливо. Але корінь проблеми треба шукати набагато глибше. У більшості випадків нездорові захоплення - лише наслідок неможливості наповнити своє життя чимось повноцінним, здоровим. Тому-то так важливо рішуче взятися за причину. Потрібно переконатися, що бути здоровим престижно. Що модно займатися спортом, а не палити, пити або не вживати наркотики. Що модно бути здоровим.

Цим, зокрема, займається соціальна реклама. Але переконати - ще не означає повністю вирішити проблему. Необхідно створити "матеріальну базу" здорового способу життя.

У супермаркетах відкриваються цілі відділи товарів з екологічно чистих районів.[3] Сьогодні ми вже, напевно, і не зустрінемо людей, які перед покупкою товару не читають етикетку - і це добре! Замислюємося про здоров'я ми і коли купуємо одяг – ми пильно вивчаємо етикетку. Все рідше зустрічаємо людей, що палять, а електронні сигарети справили бум серед курців.

З метою здорового харчування цілі групи людей об'єднуються в пошуку здорових продуктів харчування: фрукти і овочі купуються у віддалених екологічно чистих районах, а м'ясо закуповують цілими тушами. Про моду на здоров'я свідчить зростання продажів такої техніки, як пароварки, йогуртниці, хлібопічки та інші. Люди вважають за краще не купувати йогурт, а зробити його самим, така ж ситуація з хлібом.

Більшість молоді одним з життєвих пріоритетів вважає збереження свого здоров'я, адже здоровий спосіб життя — це корисно і модно, а сучасний стиль життя — це відмова від шкідливих звичок, здорові пріоритети та імідж. Тому з метою популяризації занять фізкультурою, спортом, посилення серед молоді модних тенденцій здорового способу життя.

Вплив шкідливих звичок на наше здоров'я

Щорічно наркотики вбивають 100 тисяч осіб, наркоманами стають 80 тисяч, щодня підсаджуються на голку 235 осіб. Єдиний спосіб боротьби з цим негативним явищем це визнання наркоманії загрозою національній безпеці, активізація позиції громадянського суспільства і формування ефективних профілактичних заходів, добровільної відмови молоді від наркотиків.

Дивна річ: людям доводиться доводити, що здоровий спосіб життя – це корисна і потрібна для них справа. І якщо в дитячому саду маленькі діти добре це розуміють і не дозволяють тілу лінуватися, виконуючи з радістю, наприклад, зарядку, то в старших класах негативні тенденції, які в оточенні середньостатистичного підлітка завжди переважають, мають великі шанси «переманити».

Потрібно, щоб кожна людина усвідомила: непристойно мати захворювання, які залежать від неї самої. Їх можна уникнути, якщо людина не курить, не п'є, не вживає наркотики і веде активний спосіб життя. Деякі люди, виправдовуючи своє небажання займатися своїм здоров'ям, скаржаться на брак часу, погану екологію. Не можна не погодитися з цим. Але іноді люди свідомо роблять речі, які руйнують організм, наприклад, курять. Заради чого?

Заради швидкоплинного задоволення? Вони знають, що жертвують здоров'ям, але все одно продовжують палити, не в силах впоратися зі шкідливою звичкою. Багато людей вживають алкоголь. А від нього відмирають клітини головного мозку, руйнується печінка, скорочується тривалість життя людини. Алкоголь підштовхує людину до злочинів. На жаль, дуже часто від алкоголю страждають не тільки дорослі, а й діти.

З розповідей дорослих я дізналася, що наркотики дуже підступні. Сьогодні вони захопили велику кількість молоді. Але ж вони скорочують життя, роблять з молодих людей людей похилого віку, які страждають хворобами, які вже невиліковні.

Шкідливі звички, самі по собі - це дія людини, яку вона здійснює не замислюючись, тобто, не докладаючи особливих зусиль[5]. Вони з'являються дуже просто, варто людині зробити будь-який вчинок. Спочатку, звичайно, всі дії виконуються цілком усвідомлено, але, повторюючи їх кілька разів, здійснювати дію стає простіше.

А через якийсь час людина взагалі перестає це помічати. В результаті такого повторення люди отримали можливість здійснювати свої дії не замислюючись, навіщо їм це необхідно. Іншими словами, дії починають відбуватися автоматично. Саме в цьому і полягає вся складність звички.

Те, що спонукає людину зробити звичну для неї дію, живе в глибині свідомості. Шкідливі звички гублять здоров'я людини і відштовхують від неї людей, часом ставлять в незручне або безвихідне становище. Від таких звичок дуже важко позбутися, але все-таки це можливо.

Шкідливі звички - це більш ніж просто автоматизований вчинок. У їх появи є певні причини, які необхідно виявити. Позбавлення від звички без усунення її причини, часто може привести до появи нових звичок, більш серйозного характеру, або може привести до неврозу, що виникає через придушення першопричини звички. Шкідливі звички формуються через особливості психологічного стану.

Наприклад, звичка вічно гризти нігті виникає через стрес або є ознакою тривалого неврозу, і людина просто намагається заспокоїтися. До цих же причин можна віднести і інші шкідливі звички, пов'язані з ротовою областю: куріння, переїдання, кусання губ, ручок або олівців і так далі.

Вплив способу життя на наше здоров'я

Наш спосіб життя, ще один з факторів, який впливає на наше здоров'я. Люди витрачають величезну кількість грошей і часу, намагаючись продовжити своє життя і зробити його більш здоровим і активним. Вони читають новітні видання, присвячені питанням здоров'я, ковтають вітаміни, їдять здорову їжу, бігають і відвідують клуби аеробіки.

Ми докладаємо величезну кількість зусиль, намагаючись уникнути стресів, знизити рівень холестерину в крові, очистити закупорені артерії, підвищити потужність легенів, уникнути наслідків переїдання і забруднення атмосфери.[6] Але ще в сучасному світі у більшості людей сидяча робота за комп'ютером, або за паперами, за телефоном, або за кермом автомобіля.

Ви ніколи не замислювалися, як би ви себе почували, якби відчували себе прекрасно завжди? Що б ви відчували, прокидаючись, щоранку в передчутті нового дня? Що б після напруженого робочого дня у вас було достатньо сил і енергії для розваг? Прекрасно виглядати, відмінно себе почувати і радіти життю? Знати, що у вас є все, щоб впоратися з будь-якою проблемою? Схоже на утопію? Ні. Це все вам доступно і називається - здоров'я[7].

Це не має нічого спільного ні з превентивною медициною, ні з медичними методами самолікування, ні з холістичною медициною. Головна мета превентивної медицини - уникнути хвороби, філософія холізму націлена на лікування, хоча і на лікування цілісне, всієї особистості, а не окремих симптомів. Медичні методи самолікування покликані навчити ставити діагноз і позбавлятися самому або самій від незначних медичних проблем.

Хоча здоров'я і може запозичити щось корисне з трьох перерахованих вище систем, в повному розумінні слова воно сильно відрізняється і набагато їх перевершує. Тому що здоров'я не концентрується на хворобах або їх запобіганні.

Замість цього основний упор робиться на навчання особистості жити на рівні вищих показників - підкорювати вершини благополуччя: фізичного, емоційного, підкорювати з метою повної реалізації творчого потенціалу. Фактично сьогодні в розвинених країнах життя на рівні вищих показників освоює все більша і більша кількість людей.

Це проявляється в нашому зростаючому прагненні до кращої фізичної форми, до довгого активного життя, до збереження і поліпшення зовнішнього вигляду і, відповідно, до більш ефективних джерел внутрішньої енергії. Якщо в 70-х роках честолюбні чоловіки і жінки найбільше бажали визнання, грошей і матеріальних цінностей, то сьогодні всього цього вже недостатньо.

Сьогодні він або вона прагнуть якомога до більш повної реалізації власних можливостей здоров'я - це доставляє задоволення і часто захоплюючий шлях до функціональних вершин всіх сторін життєдіяльності особистості. Це одночасно і мета, і результат. Причому процес руху до мети може бути не менш приємний, ніж саме її досягнення.

Для того, щоб постаратися спонукати себе вести здоровий спосіб життя, необхідно:

 • висипатися (сон відновлює здоров'я);
 • обов'язково робіть ранкову зарядку, що дає заряд бадьорості на весь день;
 • намагайтеся вживати їжу, багату білками, вітамінами, клітковиною;
 • не забувайте, що невдачі тимчасові і не зациклюйтеся на них;
 • майте мету в житті;
 • скиньте зайву вагу і змініть спосіб життя, адже красива, м'язиста фігура не дається за один день, потрібно займатися спортом[8].

Бути здоровим - обов'язок перед майбутніми дітьми

Якщо запитати людину, що може зробити її життя щасливим, то майже будь-хто відповість, що він хотів би прожити довге і наповнену радощами життя. А для досягнення цих цілей людині перш за все потрібно здоров'я. Зараз повсюди звучать заклики до здорового способу життя.

І кожна людина відповідає за своє власне здоров'я і володіє достатнім арсеналом порад і рекомендацій по тому, як її здоров'я зберегти. У багатьох глянцевих журналах можна знайти величезну кількість статей, де даються поради по правильному харчуванню, наводяться нові методики профілактики різних захворювань, розробляються унікальні комплекси оздоровчих вправ. На щастя здоровим в наші дні стає бути модно, що, безумовно, радує.

Турботу про власне здоров'я кожен з нас повинен взяти на себе. Якщо ми цього не зробимо, то ніякі доктора нам не допоможуть. Щоб бути здоровим, потрібно займатися фізкультурою, вести активний спосіб життя. А ще займатися улюбленою справою, щоб не було часу відволікатися на куріння, алкоголь, наркотики.

Адже, якщо ти захоплений своєю роботою, якщо ти з радістю дивишся на світ, то тобі не до них. Тоді і фарби життя здаються яскравішими. Наприклад, я люблю займатися спортом: із задоволенням ходжу на уроки фізкультури, беру участь в змаганнях. Мені це подобається. А ще ми всією сім'єю подорожуємо. У нас є улюблені місця не тільки в нашому районі, але і за межами нашої області.

З нами завжди бувають друзі. Спілкування з природою, чисте повітря, радість від спілкування з близькими людьми - що може бути краще! А вже тут і футбол, і волейбол, і вибивала, де грають разом і дорослі, і діти. Останнім часом багато людей стали уважно ставитися до свого здоров'я, позбавлятися від шкідливих звичок, стежити за правильним харчуванням, відвідувати тренажерний зал або спортмайданчики.

У нас в місті є для цього всі можливості: є хороший стадіон, новий Льодовий палац, прекрасна спортивна школа, кілька спортмайданчиків в різних мікрорайонах. Багато моїх однокласників так само, як і я, ведуть здоровий спосіб життя, люблять займатися спортом. Бути здоровим стає модним. А займатися своїм здоров'ям треба, звичайно, не тільки тому, що це модно, а тому, що це потрібно для довгого і щасливого життя.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика