Оголошення

Проєкт з географії "Енергозбереження у побуті"

| sveta
Енергозбереження у побуті
Тематика:
Автор роботи:
Посунько Роман Максимович
Керівник проєкту:
Савойленко Марія Миколаївна
Клас:
9

У процесі проведення роботи над екологічним дослідницьким проєктом з географії на тему «Енергозбереження в побуті» учень 9 класу знайшов і систематизував інформацію про розумне використання електричних приладів і показав, що ці знання можуть покращити екологічний стан нашої планети та виявитися корисними в повсякденному побуті.

Докладніше про проєкт:

У індивідуальному дослідному проєкті з географії про енергозбереження у побуті учень 9 (8) класу зробив висновки про те, що енергоощадливість та енергозбереження допомагає природі та бюджетулюдей. Учень вважає за необхідне також економити електроенергію через те, що на землі незабаром закінчаться природні невідновлювані ресурси, і добувати електроенергію стане неможливим за допомогою теплових електростанцій, які в даний час найчастіше використовуються.

Учень 9 класу у своїй дослідницькій роботі з географії про ефективність енергозбереження у побуті аналізує норми споживання електроенергії приладами, розглядає споживання електроенергії приладами у режимі очікування, визначає існуючі джерела електроенергії, та досліджує в проєкті ефективність застосування енергозберігаючих лампочок у побуті.

Зміст

Вступ

 1. Норми споживання електроенергії приладами.
 2. Споживання електроенергії приладами у режимі очікування.
 3. Джерела електроенергії.
 4. Ефективність застосування енергозберігаючих лампочок.
 5. Методи економії електроенергії.

Висновок

Вступ

Останнім часом люди все частіше стали замислюватися про економію електроенергії через ціни, що постійно підвищуються на неї. Я вирішив вибрати цю тему учнівского дослідницького проєкту "Енергозбереження у побуті", бо вважав її дуже актуальною у сучасному світі.

Енергозбереження – це раціональне використання енергії. Погана ситуація складається через те, що навіть ті люди, які економлять електроенергію, замислюються лише про грошові витрати, а не про шкоду екології.

Метою проекту про енергозбереження у побуті вважається: довести до людей інформацію щодо розумного використання електричних приладів та показати, що ці знання можуть виявитися дуже корисними у повсякденному побуті, а також відповісти на завдання проєкту, які я вважаю актуальними нині.

1. Норми споживання електроенергії приладами

 • Праска: 500-2000 Вт
 • Пральна машина: 200-2500 Вт
 • ТБ: 100-400 Вт
 • Холодильник: 150-600 Вт
 • Мікрохвильова піч: 800-1000 Вт
 • Пилосос: 400-2000 Вт

У своїй дослідницькій роботі (проєкті) "Енергозбереження у побуті" я хочу розкрити потужність найпопулярніших приладів, які ми використовуємо у повсякденному житті. Давно встановлено, що витрати електроенергії за вихідні дні вдвічі перевищують витрати протягом усіх буднів.

У процесі перегляду ми можемо проаналізувати своє ставлення до використання електроприладів. Зауважимо, що вся імпортна техніка з енергозбереження ділиться на категорії від A до G. Техніка категорії A коштує дорожче, але за 5 років заощадить суму, що в 2-3 рази перевищує вартість самої техніки.

2. Споживання електроенергії приладами у режимі очікування

З повсякденного життя ми знаємо, що багато приладів мають режим очікування (інакше він називається “stand-by”). Можна помітити, що коли електроприлади знаходяться в режимі очікування, на лічильниках все одно збільшуються показання витраченої електроенергії.

Це відбувається тому, що всі агрегати, які знаходяться в режимі очікування, незалежно від того, чи індикатор горить, чи є таймер, споживають електрику. Наприклад, принтер, включений у розетку, протягом години в неробочому стані з'їдає близько 1 вата. Наведу приклади споживання електроенергії приладів у режимі очікування.

3. Джерела електроенергії

Джерел електроенергії досить багато:

 • Теплові електростанції
 • Гідроелектростанції
 • Атомні електростанції
 • Енергія сонця
 • Приливні електростанції
 • Вітряні електростанції

Теплові електростанції.
Теплові електростанції використовують для одержання енергії органічне паливо, таке як: нафта, вугілля та газ. Істотним недоліком є ​​великий викид вуглекислого газу та шкідливої ​​пари.

Гідроелектростанції.
Для отримання електроенергії гідроелектростанція завдяки силі падаючої води обертає турбіни електрогенератора. Цей вид видобутку енергії є найекологічнішим.

Атомні електростанції.
Для виділення енергії використовує ядерну реакцію.

Енергія сонця.
Для видобутку енергії від сонячного світла використовують гальванічні батареї. Їхнім головним недоліком є ​​потреба більшої площі землі для будівництва.

Приливні електростанції.
Для виробництва електроенергії використовується сила припливу. Щоб збудувати найпростішу приливну станцію, потрібен басейн, перекрите греблею гирло річки або затоку.

Вітряні електростанції.
Для отримання електроенергії використовують силу вітру. Щоб видобути її, необхідна складна конструкція – «вітряк». Головний недолік такої конструкції – це сильний шум.

4. Ефективність застосування енергозберігаючих лампочок

Перші енергозберігаючі лампи з'явилися у 1985г. як альтернатива лампам розжарювання. При використанні таких ламп заощаджується до 80% енергії. Найголовнішою перевагою енергозберігаючих ламп є висока світловіддача.

Енергозберігаюча лампа складається з цоколя, електронного баласту та колби. Вони споживають менше електроенергії та виділяють менше тепла, тим самим вирішуючи проблему із глобальним потеплінням.

Якщо порівнювати звичайну лампу (накалювання) та енергозберігаючу лампу (люмінесцентну), то ми отримаємо такі результати:

 • Світловіддача в обох ламп буде однакова, при споживанні енергозберігаючої 20 Ватт, і при споживанні традиційної 100 Ватт.
 • Термін служби у енергозберігаючої лампи буде в 10 разів більший, ніж у традиційної лампи.
 • Таким чином ми розуміємо, що енергозберігаючі лампи приносять користь і природі та її споживачам.

5. Способи економії електроенергії

Одним із основних способів економії електроенергії є спостереження за правильним її споживанням. Наприклад, якщо ви виходите із кімнати, то за собою потрібно вимикати світло. Також перед виходом з будинку потрібно витягнути всі зарядні пристрої з розетки, оскільки це не тільки витрачає електроенергію марно, але й підвищує ризик пожежонебезпеки.

Щоб заощадити більше електроенергії, потрібно купувати техніку з технологією енергозбереження. Така техніка випускається з позначеннями A+++, деяка тільки з A+ або A++.

Якщо встановлювати техніку в правильних місцях, можна заощадити дуже багато електроенергії. Наприклад, холодильник потрібно ставити якнайдалі від батареї. ТБ вішати так, щоб на нього не падало сонячне світло. Це необхідно для встановлення на ньому найменшого рівня яскравості.

Висновок

Підсумовуючи результати роботи над дослідницьким проєктом з географії про енергозбереження у побуті, можна сказати, що енергозбереження допомагає природі та бюджету її споживачів. Я вважаю за необхідне також економити електроенергію через те, що на землі незабаром закінчаться природні невідновлювані ресурси, і добувати електроенергію стане неможливим за допомогою теплових електростанцій, які в даний час найчастіше використовуються.

Дітям особливо важливо розповідати про те, як треба ставитися до природних багатств Землі та про те, що треба берегти енергоресурси.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика