Оголошення

Міні-проєкт "Пшениця - що це таке?"

| sveta
Пшениця - що це таке
Автор роботи:
Гарматюк Данило
Керівник проєкту:
Логвинова Ольга Петрівна
Клас:
0

Автор дослідницької роботи або міні-проєкту на тему «Пшениця – що це таке?», який є вихованцем ДНЗ, планує в рамках своєї проектної діяльності приготувати смачні страви з продуктів, які можна отримати з пшениці. Усі етапи роботи представлені на звітних фотографіях у тексті проєкту.

Докладніше про роботу:

Цей дослідницький міні-проєкт на тему «Пшениця – що це таке?» містить цікавий опис історії пшениці, розповідає, що це за злак і звідки він до нас прийшов. У роботі розглядаються етапи вирощування пшениці, одержання зерна та його обробки. Автор проєкту розповідає про найпопулярніший продукт, що отримується з пшениці - борошно.

У своєму творчому міні-проєкті про пшеницю вихованець дитячого садка передбачає, що борошно входить до багатьох рецептів і за допомогою неї можна приготувати багато смачних страв, які перераховуються трохи нижче. У рамках практичної роботи вихованець ДНЗ вирішив приготувати вареники. Для цього він приготував тісто та начинку, детально описавши всі етапи своєї роботи.

Зміст

Вступ

  1. Що таке пшениця?
  2. Що роблять із пшениці?

Висновок

Вступ

Вітаю! Мене звуть Гарматюк Данило! Мені 5 років! Я ходжу до старшої групи дитячого садка № 14, сад мій називається «Горобка», а група моя називається «Горобка». Тема мого творчого міні-проєкту "Пшениця, що це?".

Я дуже люблю допомагати своїй мамі готувати їсти, а особливо я люблю готувати щось із тіста (наприклад: ліпити пельмені, вареники, манти). Одного разу, коли ми ліпили вареники з картоплею, я запитав маму, з чого робиться тісто.

Вона мені сказала, що тісто робиться з борошна, яєць та інших інгредієнтів. Я спитав у мами, а що таке борошно. Вона мені розповіла і що таке борошно і з чого воно робиться. Зараз я вам все розповім по порядку.

Що таке пшениця?

Пшениця – це рослина, у вигляді колосків, з яких отримують зерна, а із зерен готують біле борошно.

Пшениця – це королева зернових. До неї завжди ставилися шанобливо. Її колоски, зерно та вироби з нього навіть вважалися священними у багатьох народів. Вона ділиться на тверді та м'які сорти.

колоски пшениці

Пшеницю можна вирощувати практично будь-де. Недарма пшениця поширена на всіх континентах земної кулі. Пшеницю вирощують на сільськогосподарських полях. Висаджують зерна пшениці, а збирають колоски.

Коли колоски пшениці дозрівають на полях, тоді комбайном збирають колоски пшениці. У комбайн потрапляють колосся, та з комбайну виходять зерна пшениці. Нижче на зображенні показаний врожай пшениці.

комбайном збирают колоски пшениці

Нижче на зображенні представлені зерна пшениці.

зерна пшениці

Що роблять із пшениці?

Зерна пшениці перемелюють і виходить борошно.

борошно

А ось борошно можна використовувати у різних напрямках. Про найбільш поширені я Вам зараз розповім:

1. Борошно використовують у приготуванні різних страв

  • Хліб;
  • різновиди хліба

  • Макаронні вироби;
  • макаронні вироби

  • Млинці;
  • смажені млинці

  • Печиво
  • печиво

У світі дуже багато рецептів, у яких використовують борошно. Одним рецептом хочу поділитись з Вами. Сьогодні ми робитимемо тісто для вареників.

Рецепт тіста для вареників

Інгредієнти: борошно, яйце, сіль, олія та вода.

інгредієнти для тіста вареників

Всі інгредієнти змішуємо та отримуємо ось таке тісто, яке представлене на малюнку нижче.

тісто для вареників

А потім з тіста та начинки (у мене картопля та смажена цибуля) виходять ось такі вареники, які представлені нижче.

полуфабрикати вареники

2. Борошно використовують для ліплення, як пластилін

Зараз я розповім Вам, як можна зробити пластилін в домашніх умовах.
Інгредієнти: борошно, дрібна сіль, холодна вода, харчові барвники або гуаш.

інгредієнти для виготовлення пластиліну з муки

Ось такі вироби можна зліпити із пластиліну.

вироби з пластиліну

3. Борошно використовують для приготування клею

Зараз я розповім Вам, як можна зробити клей в домашніх умовах.

Інгредієнти: мука, вода. Ось такий у мене вийшов клей.

клей з муки

Ось така в мене вийшла аплікація.

аплікація за допомогою клею з муки

Висновок

З мого спостереження при дослідницькій роботі над творчим міні-проєктом на тему «Пшениця – що це таке?» можна зробити висновок про те, що пшениця це дуже важлива і значуща рослина в житті всіх людей у ​​світі. А також пшеницю використовують не тільки в приготуванні їжі, але і в виробах.

Для сворення цього проєкту на тему «Пшениця – що це таке?» вихованцем дитячого садка були використані ресурси мережі Інтернет.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика