Оголошення

Міні-проєкт "Дива з мила при миловарінні"

| sveta
Дива з мила
Автор роботи:
Лейфман Єлизавета
Керівник проєкту:
Єфімова Ірина Сергіївна
Клас:
0

Автор дослідницького міні-проєкту на тему «Дива з мила при миловарінні», яка є вихованкою дитячого садка, планує в рамках своєї проєктної діяльності виготовити мило в домашніх умовах з різними добавками та оцінити, наскільки екологічно безпечним буде мило, приготоване самостійно, порівняно з тим, що продається у магазині.

Докладніше про роботу:

Цей творчий міні-проєкт на тему «Дива з мила» містить цікавий опис історії миловаріння та технологій виготовлення мила. У рамках проєкту про мило в дитячому садку було вивчено принцип впливу мила на забруднення, складено список інгредієнтів, необхідних для виготовлення мила в домашніх умовах.

У дослідницькій роботі (проєкті) про створення мила при миловарінні вихованка ДНЗ передбачає, що можна зварити мило в домашніх умовах, якщо дотримуватися технології приготування, використовуючи відповідні інгредієнти. Для цього разом з мамою та вихователем вона вивчила всі можливі варіанти отримання мила та приготувала корисне мило в домашніх умовах.

Зміст

Вступ

 1. Історія миловаріння.
 2. Що таке мило?
 3. Виготовлення мила в домашніх умовах

Висновок
Список літератури

Вступ

Досить важко уявити сучасне життя без мила. Мило – один із найпопулярніших предметів нашого щоденного споживання. Саме воно стоїть на захисті нашого здоров'я та краси. У наші дні мило є настільки звичним і само собою зрозумілим миючим засобом, що про нього навряд чи хтось замислюється.

Останнім часом у магазинах з'явилося мило ручної роботи. Воно не схоже на звичайне покупне. Красиве оригінальне ароматне і набагато дорожче фабричного. Мене зацікавило, чим це мило відрізняється від фабричного і чи можна вдома зробити таке мило. Виявилося, що для відповіді на це питання мені знадобиться ознайомитися з історією миловаріння, властивостями мила та його складом. Дуже цікавими для мене виявилися питання, пов'язані з косметичними властивостями різного мила. Захотілося своїми руками зробити мило із доступної сировини.

Мета: виготовлення мила в домашніх умовах з різними добавками.

Завдання:

 1. Ознайомитись з історією мила.
 2. Дізнатися, як мило діє на забруднення.
 3. Розглянути отримання мила різними способами.
 4. Приготувати корисне мило у домашніх умовах.

Гіпотеза: припускаємо, що можна зварити мило в домашніх умовах, якщо дотримуватися технології приготування та використовуючи відповідні інгредієнти.

Об'єкт дослідження: процес отримання мила.

Предмет дослідження: виготовлення мила в домашніх умовах.

Методи дослідження: пошуковий, дослідницький. Пошук інформації в енциклопедії та ресурсах інтернету.

Презентації: "Мильна історія".

Практична діяльність: "Виготовлення мила в домашніх умовах".

Історія миловаріння

Як же люди обходилися у давнину без мила? У ході дослідження я про це дізнаюся.
Легенда свідчить, що саме слово мило походить від назви гори Сапо в Стародавньому Римі, де відбувалися жертви богам. Тваринний жир, що виділяється при спалюванні жертви, накопичувався і поєднувався з дерев'яною золою багаття.

Отримана маса змивалася дощем у глинистий ґрунт берега річки Тібр, де жителі прали білизну і, природно, спостережливість людини не прогавила того факту, що завдяки цій суміші одяг виправався набагато легше. Тому довгий час винахід мила приписувався саме римлянам.

Умільці миловаріння в нашій країні навчилися виготовляти мило з поташу та тваринних жирів.
Поташ, у перекладі з голландської мови – дерев'яний попіл, з якого отримували таку хімічну речовину, як карбонат калію шляхом нагрівання або вилуговування попелу. Ця речовина лежала в основі миловаріння.

Під час Другої світової війни німецькі вчені розробили синтетичний миючий засіб, у результаті народилося мило, яким ми його знаємо сьогодні.

Що таке мило?

Мило - миюча маса, що розчиняється у воді (шматок або густа рідина), одержувана при взаємодії жирів і лугів, використовувана або як косметичний засіб - для очищення і догляду за шкірою (туалетне мило), або як засіб побутової хімії - миючий засіб (господарське мило) .

У хімічному плані основним компонентом твердого мила є суміш розчинних солей вищих жирних кислот. Додатково у складі мила можуть бути інші речовини, що володіють миючою дією, а також різні наповнювачі (ароматизатори, віддушки, барвники, добавки).

Розрізняють кілька видів мила:

 • Господарське (звичайне) мило.
 • Дитяче мило.
 • Рідке мило.
 • Мило ручної роботи.

Виготовлення мила в домашніх умовах

У наші дні стало популярним все натуральне, екологічно чисте і мило ручної роботи не є винятком і займає далеко не останнє місце.

Таке мило зварене вручну (як правило, варять невеликими партіями), використовуються в таких милах виключно натуральні рослинні олії, таке мило не містить барвників, хімікатів і навіть тваринних жирів. Натуральне мило вироблятиметься за принципами фітотерапії, ароматерапії, або за старовинними аптечними рецептами.

Таке мило є повністю гіпоалергенним, оскільки містить у собі лише натуральні продукти. При варінні натурального мила використовується виключно холодний процес виробництва, завдяки чому зберігаються всі корисні властивості, які необхідні для нашої шкіри.

Натуральні масла і добавки, які містяться в милі мають бактерицидну, антисептичну та протизапальну дію. Таке мило здатне не тільки очищати шкіру, а й захищати від негативної дії міської води та інших небажаних факторів довкілля.

Чим привабливе мило ручної роботи?

 1. По-перше, це екологічно чистий продукт. Його основа – натуральне дитяче мило, гліцерин, ефірні олії, трави та прянощі.
 2. По-друге, крім того, що очищає, воно надає і косметичний ефект, що важливо для будь-якої жінки!
 3. По-третє, привабливий зовнішній вигляд шматочка мила, цікавий та неповторний.
 4. По-четверте, враховує смаки та потреби кожної людини. Склад, колір, форма, розмір – все може бути підібрано та зроблено індивідуально.
 5. По-п'яте, є оригінальним подарунком, як для дитини, так і для дорослого.
 6. По-шосте, процес виготовлення мила вручну – це творчість, у кожному створеному шматочку ручної роботи залишається шматочок душі його автора!

Але мило ручної роботи досить дороге, однак, якщо спробувати виготовити його своїми руками, суворо дотримуючись технології та запобіжних заходів, можливо, заощадити і проявити простір для творчості.

Виготовлення мила своїми руками

Існує чимало способів отримання мила в домашніх умовах залежно від наявної сировини, її доступності. Вивчивши різні методики та властивості добавок, ми зупинилися на найбільш прийнятних для нас. За основу взяли дитяче мило (менш виражений запах).

Існує кілька способів отримання мила в домашніх умовах:

 • мило з мила
 • мило з напівфабрикатів
 • мило «з нуля»

Рецептів індивідуального мила дуже багато, отже, кожне мило має різний склад.

Основними компонентами мила є:

 • мильна основа (дитяче мило)
 • олії
 • гліцерин
 • вода

Додатковими компонентами можуть бути:

 • парфуми
 • антисептики
 • екстракти трав

Вивчивши різні методики та властивості добавок при роботі над творчим міні-проєктом «Дива з мила при миловарінні», ми зупинилися на найбільш прийнятному для нас способі – виготовлення мила з напівфабрикатів.

Матеріал: формочки для мила (пластикові баночки від йогуртів, сиру тощо)

Для виготовлення мила в домашніх умовах ми взяли мильну основу.
Крок 1. Нарізаємо її невеликими шматочками.
Крок 2. Кладемо в пластикову тару і ставимо в мікрохвильову піч до повного розчинення, не доводячи до кипіння.
Крок 3. У рідку масу, що вийшла, додаємо барвник (натуральний або харчовий), гліцерин, ефірні олії.
Крок 4. Готову суміш виливаю у формочки, змащені олією.

Поради: мило краще варити в масці, оскільки процес супроводжується різними запахами, концентрація яких може спричинити нездужання.

Миловаріння – це справжнє мистецтво, де є простір творчості. Можна зварити мило на будь-який смак. Таке мило не містить шкідливих домішок та корисне для вашої шкіри, а також стане гарним та оригінальним подарунком.

Висновок

У домашніх умовах можна приготувати гарне мило будь-якого кольору і з різними запахами.
Гіпотеза підтвердилася: у рамках творчого міні-проєкту на тему «Дива з мила при миловарінні» я створила мило в домашніх умовах, дотримуючись технології приготування та використовуючи відповідні інгредієнти.

Мило ручної роботи не містить шкідливих хімічних речовин: максимально натуральне, завжди знаємо, що всередині. А склад, я знаю, чинить плідну дію на шкіру, оскільки містить шавлію, оливкову олію, надасть заспокійливий ефект олія м'яти. На мою думку, речі, зроблені власними руками, містять тепло душі творця.

Миловаріння в домашніх умовах - захоплююче заняття, що дає величезний простір для творчості та ексклюзивний результат.

Перелік літератури

 1. Алексінський Експерименти з хімії – М., 1995 р.
 2. Артеменка Світ органічної хімії. М, 2004р.
 3. Хімічна енциклопедія (за ред.). М, Велика енциклопедія. 1992
 4. Енциклопедія для дітей «Хімія», М, Аванта 2000р.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика