Оголошення

Міні-проєкт "Що таке мікрозелень і з чим її їдять"

| sveta
мікрозелень і з чим її їдять
Тематика:
Автор роботи:
Часова Ганна Денисівна
Керівник проєкту:
Волошина Катерина Романівна
Клас:
1

У індивідуальній дослідницькій роботі та проєкті на тему "Що таке мікрозелень і з чим її їдять?" з предмету "Я досліджую світ" учениця 1 классу початкової школи дослідила процес вирощування мікрозелені шляхом експерименту, дізналася про корисні властивості мікрозелені і для чого її використовують люди, а також склала рецепт салату з мікрозеленню і приготувала цю прекрасну та корисну страву.

У процесі проведення роботи над творчим дослідницьким міні-проєктом на тему «Що таке мікрозелень та з чим її їдять?» з предмету "Я досліджую світ" учениця 1 класу провела майстер–клас з вирощування мікрозелені для учнів свого класу, дізналася цікаву інформацію про мікрозелень та проаналізувала її, розглянула види мікрозелені та її використання людиною.

Докладніше про роботу:

По завершенні учнівського дослідницького міні-проєкту на тему «Що таке мікрозелень та з чим її їдять?» учениця 1 класу початкової школи зробила висновки про те, що для підтримки та збереження здоров'я людині необхідно в першу чергу правильне та здорове харчування, що включає вітаміни та мікроелементи. Тому мікрозелень так важлива і корисна для раціону харчування людини.

Зміст

Вступ

 1. Все про мікрозелень
 2. Чим корисна мікрозелень?
 3. Вирощування мікрозелені
 4. Види мікрозелені
 5. Де її використовують?
 6. Рецепт салату з мікрозеленню
 7. Процес вирощування мікрозелені вдома
 8. Готуємо салат

Висновок

Вступ

Мета дослідження: дізнатися про корисні властивості мікрозелені і для чого її використовують люди.

Завдання:

 • Вивчити інформацію про мікрозелень.
 • Простежити весь процес вирощування мікрозелені від посіву до зрізу.
 • Дізнатися рецепт салату з мікрозеленню.
 • Провести майстер–клас з вирощування мікрозелені для однокласників.

Об'єкт дослідження: мікрозелень.

Гіпотеза: припустимо, що можна вирощувати корисну їжу на підвіконні.

Предмет дослідження: вирощування мікрозелені у домашніх умовах.

Методи дослідження: експеримент, спостереження, аналіз.

Актуальність роботи:
У зимовий період важливо підтримувати наше здоров'я. Для цього необхідно вживати їжу багату на вітаміни. У цьому нам допоможе мікрозелень, тому що в ній є всі необхідні для здоров'я речовини та вітаміни. Виростити її може кожен у себе на підвіконні в квартирі в будь-яку пору року.

Етапи дослідження: теоретичний, практичний.
Вивчила матеріал про мікрозелень та корисні властивості і виростила мікрозелень для себе вдома.

Все про мікрозелень

Мікрозелень - молоді пагони рослин, які використовуються як для харчування, так і для прикраси страв. Її використовують у салатах, у супах та інших стравах.

Мікрозелень з'явилася на початку 1980-х р. у Сан-Франциско, де шеф-кухарі дорогих ресторанів почали додавати її до своїх страв. До середини 1990-х мода поширилася по всій Каліфорнії. Дослідження мікрозелені показують, що вміст вітамінів С, Е, К, мінералів набагато вищий, ніж у повністю сформованих рослин цих культур. Цьому є пояснення: саме в цей час рослини найповніше та ефективніше використовують запаси поживних речовин.

Чим корисна мікрозелень?

Мікрозелень містить вітаміни А, В, С, Е, К, РР, мікроелементи магній, кальцій, калій, йод, фосфор, залізо, антиоксиданти, білки, протеїни, дубильні речовини, ефірні олії та багато інших поживних речовин. При регулярному вживанні мікрозелені йдуть стреси, хронічна втома, підвищується життєвий тонус організму, налагоджується обмін речовин.

Мікрозелень сприяє омолодженню нашого організму, добре очищає від токсинів кишечник, відновлює хорошу роботу внутрішніх органів. Шкіра, нігті, волосся стають міцними, здоровими і гарними. Крім користі свіжа мікрозелень дає можливість насолодитися її смаком у будь-яку пору року, тому що її легко можна виростити самостійно і взимку, і влітку.

Вирощування мікрозелені

Вирощувати мікрозелень відносно легко. Дрібний пластиковий контейнер з дренажними отворами полегшить проростання та подальше зростання. Мікрозелень зрізається через 8-14 днів після посадки залежно від виду посадженої овочевої культури.

Для вирощування мікрозелені не обов'язково потрібне штучне освітлення, тому що вона може рости за різних умов освітлення, у тому числі при непрямому природному світлі, при спеціальному штучному світлі або навіть у повній темряві. Різні умови освітлення можуть змінити смак мікрозелені, що вирощується. Наприклад, мікрозелень кукурудзи буде солодкою при вирощуванні в темряві або гіркою при впливі світла.

Картоплю, томати, баклажани, болгарський перець та інші не вирощують в мікрозелень, тому що їхня зелень або бадилля є токсичними для вживання.

Види мікрозелені

Спочатку набір мікрозелені був невеликий. Нині асортимент налічує десятки різних культур.
Наведемо деякі приклади:
Мікрозель Редіс
Велика кількість вітаміну С. Сприяє травленню.

Мікрозелень Брокколі
Мікрозелень багата на вітаміни і має антибактеріальний ефект.

Мікрозелень Рукола
Це відмінне джерело фолієвої кислоти, заліза, міді, мінералів та вітамінів. Зелень корисна для зміцнення імунітету, оскільки містить у собі аскорбінову кислоту.

Мікрозелень Крес-салат
Мікрозелень містить йод, магній, кальцій, вітаміни групи В та С. Підсилює процеси травлення, прискорює обмін речовин.

Де використовують мікрозелень?

Мікрозелень можна додавати майже до будь-яких страв. Мікрозелень не обробляють термічно: вважається, що при обробці вона втрачає частину корисних властивостей. Найчастіше сходи їдять сирими. Їх додають у салати, супи, використовують як основний гарнір до м'яса та риби, доповнюють ними бутерброди та закуски.

Красива подача страв – це черговий прийом рестораторів. Тому використання мікрозелені - дуже популярне серед шеф-кухарів, так як вона надає їжі естетику та «високі» відтінки.

Рецепт салату з мікрозеленню

Склад:

 • Олія соняшникова або оливкова
 • Мікрозелень крес-салат
 • Помідори черрі
 • Трави (кріп)
 • Сир моцарелла

Процес вирощування мікрозелені вдома

Для вирощування нам знадобиться:

 1. Насіння мікрозелені. У мене крес-салат
 2. Контейнер
 3. Джгутовий килимок
 4. Вода

Почнемо! Укладаємо джгутовий килимок у контейнер та проливаємо його водою. Килимок посипаємо насінням крес-салату та накриваємо кришкою. Ставимо дату посіву 10 лютого та чекаємо 3 дні.
Пройшло 3 дні. На кришці з'явилися крапельки – це конденсат. Відкриваємо кришку і бачимо, що насіння крес-салату проросло майже на 3 см. Повернемося до наших паростків тепер через 2 дні. Подивимося, що зміниться!

поливаємо мікрозелень

Пройшло 2 дні, наші паростки підросли! Стали 4 см. За ці два дні наші паростки підросли на 1 см. Позеленіли і дали листочки. З моменту посіву минуло 5 днів. Повернемося до наших паростків ще через 2 дні!

виміряємо паростки мікрозелені

Сьогодні 7 день нашого експерименту. Крес-салат виріс місцями до 5 см, дав багато листочків. Його вже можна вживати у їжу.

Готуємо салат

Для приготування салату нам знадобиться: помідори, сир «Моцарелла», спеції, сіль, олія та мікрозелень! Приступимо.

готуємо салат з мікрозелені

Наш салат готовий! Його ми прикрасили мікрозеленню! Смачного!

смачний салат з мікрозелені

Висновок

Для підтримки та збереження здоров'я людині необхідно правильне і здорове харчування, що включає вітаміни та мікроелементи. Все це, як я дізналася при роботі над дослідницьким міні-проєктом «Що таке мікрозелень та з чим її їдять?» , можна отримати, використовуючи звичайну мікрозелень, яку можна виростити самому вдома на підвіконні. Вона додає нового смаку звичним стравам.

Моя гіпотеза творчого міні-проєкта на тему «Що таке мікрозелень та з чим її їдять?» з предмету "Я досліджую світ" підтвердилася, в рамках дослідницької роботи про мікрозелень можна вирощувати їжу, багату на вітаміни вдома цілий рік!

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика