Оголошення

Проєкт "Чому лосі виходять на дорогу"

| sveta
лосі виходять на дорогу
Тематика:
Автор роботи:
Аракелян Ілона
Керівник проєкту:
Телегіна Олена Миколаївна
Клас:
3

В учнівській дослідницькій роботі з предмету "Я досліджую світ" на тему «Чому лосі виходять на дорогу» ученицею 3 класу була поставлена ​​мета міні-проєкту, дізнатися про причини появи лосів на дорогах та з'ясувати особливості поведінки та життя лосів, встановити правила пересування на машинах у зонах, де встановлено знак «Обережно, дикі тварини».

Докладніше про роботу:

У рамках учбового дослідницького міні-проєкту на тему «Чому лосі виходять на дорогу» з предмету "Я досліджую світ" ученицею 3 класу було вивчено особливості правильної поведінки людини при зустрічі з лосями, та проведено опитування учнів школи з метою з'ясувати, чи знають вони, чому лосі виходять на дорогу ?

У творчому дослідницькому міні-проєкті на тему «Чому лось виходять на дорогу» з предмету "Я досліджую світ" учениця 3 класу вивчає характер лосів, їх житла, з'ясовує біологічні характеристики лося, що живе в дикій природі, описує життя лосів. У роботі розглядаються особливості поведінки лосів та виконується іх опис, проводиться анкетування учнів.

Зміст

Вступ

 • Лось.
 • Особливості поведінки та опис лосів.
 • Чому лосі виходять на дорогу?
 • Анкетування.

Висновок

Вступ

Тема дослідження: Лось на дорозі!

Мета дослідження: Запобігти зіткненню водіїв з дикими тваринами.

Завдання дослідження:

 • Вивчити інформацію про лося.
 • Виявити особливості поведінки лосів.
 • З'ясувати причини їх появи на дорогах.
 • Вивчити особливості правильної поведінки людини у зонах проживання диких тварин.
 • Провести опитування учнів школи.

Методи дослідження:

 • Підбір та аналіз літератури.
 • Анкетування.

Об'єкт дослідження: лось.

Предмет дослідження: особливості життєдіяльності лосів.

Актуальність роботи: ґрунтується на з'ясуванні причин появи лосів на дорогах.

Лось

Одним з найбільших звірів що живуть у лісі є лось. У тварини досить велика вага, а в зростанні вона досягає до 2-х метрів. Лосі найчастіше темно-бурого кольору, мають величезний тулуб та довгі ноги. Голова у тварини кругла, на якій стирчать вушка. Самці відрізняються від самок рогами. Вважається, що чим старшим стає лось, тим більшими у нього виростають роги.

Самі собою роги дуже потужні. Вони надають тварині деякої величі. Зростають вони з весни і до осені, а коли настає зима, лось скидає свої роги, даючи собі від них відпочити. Дуже часто через гарні роги лосі стають гарною здобиччю мисливців і браконьєрів.

Мешкають лосі серед лісів, але буває, їх помічають у степах та тундрі. Ці тварини дуже великі та неповороткі, але це не заважає їм пересуватися по скелях. У їжі лосі здаються невибагливими. Вони вважають за краще харчуватися чагарниками, травою та молодими деревами.

Іноді вирушають на пошуки грибів та навіть річкових водоростей. Влітку лосям не важко знайти їжу, взимку справи трохи гірші. Але й тут тварина не пропаде. Взимку лосі об'їдають акацію, вербу, молоду сосну та горобину. У природному середовищі проживання лосі можуть прожити близько 15 років, у неволі трохи довше близько 25 років.

Лосі воліють триматися поодинці, але коли настає момент, вони знаходять собі другу половинку, і у них з'являються дитинчата. Іноді самці лосі можуть навіть битися за свою обраницю. Іноді такі битви можуть закінчитись не дуже добре. У момент відшукування собі самки, лосі стають дуже агресивними, краще не підходити до них у цей час. Найчастіше у самки може з'явитися від 1 до 2 дитинчат. Маленькі лосяти з'являються навесні, вони не дуже схожі на батьків. Вже до осені вони набувають забарвлення дорослої особини, стають бурими, набирають вагу і добре ростуть.

Мігрують тварини групами. Спочатку йдуть самки та маленькі лосяти. Після них завжди йдуть самці. Повертаються навпаки. Першими можна помітити самців, а після них уже решту. У лосів багато ворогів, із якими їм доводиться іноді стикатися, щоб вижити чи захистити територію. Це, звичайно ж, ведмідь та вовк. Але, напевно, найнебезпечнішим ворогом вважається людина, яка полює на тварину, не замислюючись про наслідки.

Лось опис

Лось або сохатий - так називають парнокопитного ссавця, який є найбільшим видом із сімейства оленевих. Саме через руде забарвлення новонароджених оленят цю тварину назвали лось, адже у перекладі зі старослов'янської рудої означає «олсь». Доросла особина зростає до двох метрів заввишки, самці важать до 700 кілограм, а самки до 360 кіло. Живуть вони від 15-25 років. Живляться рослинністю.

Ці тварини мешкають виключно у Північній півкулі на території Прибалтики та Скандинавії, України, Білорусі, Угорщини, а також на Алясці, Канаді і на росії.

Вороги цих тварин у природі вовки та ведмеді. Але лосі теж не безпорадні і зареєстровані випадки, коли сохати серйозно поранили копитами ведмедів та вовків, адже мають загострені передні копита, особливо самки, вони дуже запекло захищають своїх малюків.

Ці тварини зовсім не схожі на оленів. Сохати мають досить короткий тулуб і шию, висока холка схожа на горб. На шиї у лосів присутня так звана «сережка» розміром від 25 до 40 см. А рогам цих тварин потрібна особлива увага, тому що вони найбільші з усіх ссавців, ця частина тіла сохатих може важити до 30 кг! Але лосі скидають їх кожну зиму, щоб зберегти енергію на часи холодів. Діти цих тварин дуже прив'язані до матері, але лосі після одного року зазвичай живуть поодинці, тому що через рік у матері з'являються нові лосяти.

Про цих тварин відомо багато цікавих фактів. Сохаті – вроджені плавці, вони можуть розвивати швидкість до 10 км/год, а також затримувати дихання під водою до однієї хвилини. Лосі - дуже швидкі тварини. Під час бігу вони розвивають швидкість до 56 км/год.

Молоко сохатих, яким вони годують своїх маленьких лосят десь у чотири рази жирніше, а також має у п'ять разів більше білків, ніж молоко корів. В усьому світі існують лосеферми, хоч їх і не дуже багато. Вони займаються збиранням молока сохатих з лікувальною метою, а також шкіри та м'яса. Лосі мають дуже довгі ноги, тому іноді, щоб поїсти трави, їм доводиться сідати на коліна.

Чому лосі виходять на дорогу

Що лосі забули на дорогах? Їхню поведінку можна пояснити шлюбним періодом. У лосів гон розпочинається приблизно 20 серпня і триває залежно від погодних умов до початку жовтня. Парнокопитні в цей час зайняті продовженням роду: самці мало їдять і багато переміщуються у пошуках самок. За ніч вони можуть пройти 50–70 кілометрів, у тому числі виходячи на дороги. Дорогою вони ще й з'ясовують стосунки один з одним, б'ються за увагу самки, тому дуже агресивні.

Лосі часто вибігають на дороги в травні, коли молоді особини починають вести самостійний спосіб життя. У цей період з'являються нові лосяти, тому однорічних підлітків самки відганяють від себе. І молоді нісенітниці починають носитися лісом, вибігаючи на дороги.

Друга хвиля відбувається у червні, коли розмножується гнус, багато мошок. Лосі змушені відстоюватися на відкритих місцях, і часто вони опиняються на узбіччях доріг, тож ймовірність зіткнення зростає. І третя хвиля - той самий лосиний гон, максимальний пік. Нерідко це трапляється і взимку, коли дороги посипають сіллю. Для лосів це ласощі, ось вони і приходять її злизувати.


Анкетування

Мною було проведено анкетування. В опитуванні брали участь учні 3 «Б» класу моєї гімназії.

1. Чи бачили ви живого лося, якщо бачили де?
100% бачили лише з телевізору чи в зоопарку, тобто. в неволі.

2. Чи варто побоюватися випадкової зустрічі з лосем?
90% відповіли ні.

3. Чи хотіли б ви вивчити інформацію про лося більш детально?
98% відповіли так.

На основі отриманих результатів проведеного анкетування та бесіди зі своїми однокласниками, я з'ясувала, як мало вони знають про цю тварину, але в той же час, що майже всіх зацікавило дане питання, тому я вирішила, що учням необхідно докладніше розповісти про лося та правила поведінки при випадкова зустріч з ними.

Практичне застосування цієї роботи і проєкту на тему "Чому лосі виходять на дорогу" можливе на уроках природознавства, у позакласній та гуртковій роботі.

Висновок

Під час проведення дослідницької роботи в 3 класі з "Я досліджую світ" на тему "Чому лосі виходять на дорогу" я багато дізналася про одного з найбільших звірів, а також як правильно поводитися при випадковій зустрічі з ним. І зрозуміла, що вони вимушено виходять на дороги.

З цього можна зробити висновок, що є багато причин такої поведінки. Самки відганяють лосят, лосі змушені відстоюватися на відкритих місцях, коли шукають порятунок від мошок і в пошуках своїх улюблених ласощів. Цими знаннями я із задоволенням поділилася з учнями своєї школи.

У рамках дослідницького міні-проєкту на тему "Чому лосі виходять на дорогу" з предмету "Я досліджую світ" я виготовила буклет: «Особливості поведінки під час зустрічі з лосями». І роздала його мешканцям нашого міста. У темну пору доби потрібно максимально знижувати швидкість на дорогах. Причому не лише там, де встановлено знак «Обережно, дикі тварини». Тому що тварина може зненацька з'явитися в будь-якому місці — навіть забігти до міста. Люди мають бути уважними на дорогах.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика