Оголошення

Проєкт "Новий рік в англомовних країнах"

| sveta
Новий рік в англомовних країнах
Тематика:
Автор роботи:
Захрутдінова Діана Ільдарівна
Керівник:
Воронцова Ганна Андріївна
Клас:
5

У процесі проведення роботи над дослідницьким проєктом з англійської мови на тему «Новий рік в англомовних країнах» учениця 5 класу школи вивчила традиції, особливості святкування нового року в декількох англомовних країнах.

Докладніше про роботу:

У учнівському дослідному проєкті з іноземної (англійської) мови на тему «Новий рік в англомовних країнах» автор зробила висновки про те, що традиції всіх країн відрізняються одна від одної, у кожній країні існує своя особливість святкування нового року, яка пов'язана з кліматом, традиціями, що склалися, менталітетом людей.

Виконуючи дослідницьку роботу з англійської мови на тему «Новий рік в англомовних країнах», учениця 5 класу порівняла особливості святкування Нового року у Великобританії, Канаді, в Австралії та Ірландії. По завершенні дослідницького проєкту авторка зробила висновки та визначила використані джерела інформації.

Зміст

Вступ

 1. Новий рік в Англії
 2. Новий рік у Канаді
 3. Новий рік в Австралії
 4. Новий рік в Ірландії

Висновок
Список використаних джерел

Вступ

Дослідницька робота з англійської мови "Новий рік в англомовних країнах" вивчає традиції святкування нового року в англомовних країнах на прикладі Великобританії, Канади, Австралії та Ірландії. Проєкт надає відомості про цікаві нюанси святкування нового року у цих країнах.

Актуальність цієї роботи у тому, що улюбленим святом багатьох є новий рік. На мій погляд, це найчарівніше свято! Це свято відзначають у всіх країнах, і воно має важливе значення у будь-якій культурі. У кожній країні з давніх-давен зародилися свої новорічні традиції. У багатьох країнах ці традиції шанують і пишаються ними.

Говорять, як новий рік зустрінеш, так його й проведеш. У цій роботі я вирішила дослідити традиції святкування Нового року в англомовних країнах на прикладі Англії, Австралії, Канади та Ірландії, також торкнулася теми святкування новорічних свят у Букінгемському палаці.

Мета: вивчити традиції, особливості святкування Нового року в англомовних країнах.

Завдання:

 • вивчити факти про традиції та звичаї святкування нового року;
 • проаналізувати дані на тему дослідження.

Об'єкт дослідження: традиції святкування нового року.

Предмет дослідження: особливості святкування нового року в англомовних країнах.

Гіпотеза: кожна країна має свої особливості у святкуванні нового року.

Методи:

 • збирання інформації з книг, ресурсів інтернету;
 • аналіз інформації на тему;
 • обробка даних дослідження.

Практична значимість: зробити висновки про подібності та відмінності у традиціях святкування нового року в англомовних країнах.

1. Новий рік у Англії

В Англії напередодні Нового року в будинку має бути зразковий порядок: підлога виметена, борги сплачено, одяг заштопаний, годинник заведений, музичні інструменти налаштовані, столове срібло начищено, ліжка застелені. З настанням півночі голова будинку широко відчиняє двері, щоб старий рік йшов, новий був йому на зміну.

Потім двері та вікна відкриваються і виконується пісня «Чи забути колишнє кохання». У цей момент чекають на першого візитера. Від того, яка людина першою переступить поріг, залежить успіх всього року. Вважалося, що нещастя приносять жінки, а також блондини та брюнети; ідеальним кольором волосся вважається рудий.

У Нортумберленді і на острові Мен не шанують тих, що страждають на плоскостопість; Шотландці ревниво ставляться до зовнішніх недоліків - небажаним гостем є кульгавий, той, чиї брови сходяться, і з недобрим оком. Якщо з «першим гостем» не пощастило, доводилося терміново вживати заходів: кинути тріску солі у вогонь, заговорити з гостем першим, повісити над дверима хрест із гілочок, скріплених червоною ниткою.

Але існує правило для гостя – йому належить принести з собою для господарів коржик, віскі та маленький шматочок вугілля. Його треба кинути у сімейний камін та побажати, щоб вогонь у будинку горів дуже довго. Правда, не завжди можна достукатися в двері будинку, що вам сподобався.

Центром Новорічних урочистостей є Трафальгарська площа. На ній завжди накопичується тисяча людей для святкування Нового Року, встановлюється ялинка. У цій країні про прихід Нового року сповіщає дзвін знаменитого Біг Бена. Через Трафальгарську площу щороку проходить Лондонський новорічний парад, який вважається найбільшою у світі новорічною народною ходою.

Всю новорічну ніч на вулиці продають іграшки: свистульки, пищалки, маски, повітряні кулі. Саме в Англії виникла традиція обмінюватися на Новий рік вітальними листівками.
В англійських будинках до новорічного святкового столу подають індичку з каштанами та смаженою картоплею під соусом, а також тушковану брюссельську капусту з м'ясними пирогами, після чого йдуть пудинг, солодощі, фрукти.

А як святкують Новий рік у головному палаці Англії?! Останні роки кожен член обслуговуючого персоналу, навіть найменший, святкує Різдво та Новий рік разом із государинею у Букінгемському палаці. Головний воротар купує подарунки, замовлені членами королівської родини, задовго до свят; ціна подарунка, який підносить тому чи іншому члену персоналу, залежить від того, наскільки довго він служить у палаці, і коливаються ціни дуже значно.

19 грудня для персоналу влаштовується урочистий обід, а потім усіх запрошують до Зали аудієнцій, і там кожен особисто отримує подарунок із рук королеви. Оскільки службовців у палаці справді багато, то церемонія триває дуже довго. Єлизавета неодмінно хоче потиснути руку кожному і сказати кілька приємних слів. Незважаючи на всі тяготи, вона все ж таки знаходить у собі сили відкрити ввечері бал, в якому бере активну участь. Зазначимо також, що кожен член королівської родини дарує подарунки тим, хто обслуговує його особисто.

Свята ці називаються «Новорічніми» або «Різдвяними ялинками», і у королеви-матері та принцеси Маргарет репутація найкращих чи найвигадливіших організаторів цих розваг. Принц Філіп теж бере в них участь, пожвавлюючи їх своєю безпосередністю та прямотою. Він без вагань може запропонувати свій гребінець слузі, у якого розтріпалося волосся. Якось, розібравши на частини кавоварку, принц Філіп не зумів її зібрати і простяг нещасному лакею, сказавши: «Якщо ви не зумієте все зібрати, купіть нову і скажіть, щоб мені надіслали рахунок».

При наближенні свят члени королівської родини розсилають один одному вітальні листівки. Члени королівського сімейства використовують у таких посланнях різні лагідні слова, які не мають нічого спільного зі строгою мовою протоколу. Королева на Новий рік (в Англії за традицією вітальні листівки відправляють до Різдва, а не до Нового року) отримує безліч листівок із побажаннями щастя та благополуччя. Вона любить їх отримувати та переглядає всі. Ті з них, на яких зображені коні, мають шанс бути вставленими в рамки та розміститися на каміні у її вітальні.

2. Новий рік у Канаді

Незважаючи на те, що важливим святом у Канаді, як і в інших англомовних країнах, є Різдво, вона не позбавлена ​​своїх власних Новорічних традицій.
Новий рік у Канаді прийнято святкувати не за столом у сімейному колі, а на вулицях, площах, у колі друзів чи на цікавих вечірках. Мешканці зазвичай стікаються на головну площу Торонто увечері 31 грудня. У цей час тут рік у рік проходить святковий концерт.

Після зустрічі перших хвилин Нового року в Канаді, центром уваги та новорічного святкування стає ковзанка, що знаходиться в центрі міста. На ковзанці грає музика, і катання на ковзанах триває до самого ранку. На ковзанку з'їжджається багато людей, які невпинно вітають один одного з новим роком.
Основною стравою свята є гороховий суп. Вариться він густим і наваристим, з додаванням шавлії та шматочків сала.

А найпоширенішою та незвичайною новорічною традицією є масове купання у крижаній воді 1 січня. Називається ця дія «Купанням білого ведмедя», таким чином Канадці вітають Новий рік.

3. Новий рік в Австралії

Австралія розташована нижче за Екватор, тому пори року тут не збігаються з європейськими. Зима в Австралії триває з червня до кінця серпня, а літо – з грудня до лютого. Тож Новий рік австралійці відзначають улітку. Австралійський Новий рік не асоціюється із зимовою казкою, як у Європі.

Святкування відбувається просто неба, зазвичай біля води. Пісок замість снігу, дошка для серфінгу замість сноуборду, кенгуру замість оленів та пляжні вечірки замість затишних посиденьок біля каміна – ось що таке австралійський Новий рік. З Європи привозять штучні та живі ялинки. Їх вбирають різними іграшками, гірляндами та серпантином. Деякі австралійці вирощують вдома миртове дерево, новорічне австралійське дерево, яке замінює ялинку. Його встановлюють у будинках. Саме під цим деревом у різнокольорових носочках діти знаходять уранці подарунки від Санти.

"Австралійська ялинка" - найпоширеніший сувенір, вона приносить удачу власнику.
Дід Мороз, а вірніше, Санта Клаус, теж виглядатиме трохи інакше: замість шуби та рогатого транспорту Санта одягнений у купальний костюм і приїжджає на дошці для серфінгу.

4. Новий рік в Ірландії

Ірландські зимові свята тривають із 24 грудня по 6 січня. Різдво — домашнє свято. Навіть знамениті ірландські паби закриваються з 24 по 27 грудня, але вони беруть своє на Новий рік.
Багато сучасних новорічних та різдвяних традицій залишилися в Ірландії з часів кельтського язичництва. Так, у новорічну ніч дівчатка та дівчата ворожать — кладуть біля своєї подушки «магічні» трави та засушені гілочки рослин — конюшину, лаванду. Вважається, що цієї ночі можна побачити уві сні свого судженого.

Під Новий рік усі ірландські будинки відчиняються навстіж. По-перше, щоб лиха, нещастя та злі духи могли покинути їх, а по-друге, щоб з новими гостями до хати прийшло добро і благо: високий стрункий чоловік принесе удачу, а ось рудоволоса дівчина — небажаний гість у перші хвилини Нового року. Виганяють злих духів і за допомогою хліба, що залишився зі святкування Різдва. Булками стукають по стінах та дверях, проганяючи нечисту силу.

І, звичайно, до новорічної ночі будинок повинен бути чистий і позбавлений від скупченого мотлоху. Починаючи з грудня ірландські супермаркети починають розпродаж пластикових контейнерів, в які можна скласти зайві речі і прибрати з очей геть у шафи або на горище.
Ірландці загалом прикрашають своє житло до свят так само, як і інші європейці, але цікаво, що будинки, прикрашені омелою та гостролистом, часто залишаються без ялинки. Вважається, що ялинок цілком достатньо у публічних місцях і там, де збирають дітей для новорічних вистав.

Подарунки в Ірландії довгий час приносив Даїді-на-Ноллаїг, або, по-іншому, Даїд-на-податок — «Батько Різдво». У довгій зеленій шубі, з вінком трав і різних рослин, цей Дід виглядає як справжній кельтський чарівник, і нагадує про язичницькі культи, традиції землеробства і шанування вічного колеса життя, Щоправда, про нього пам'ятають лише літні ірландці, і останнім часом Даїдіна -Ноллаїга витісняє Санта-Клаус.

Також в Ірландії шанують фей та ельфів, тролів та інших чарівних сутностей. Вони постійні персонажі зимових казок, причому упереміш зі святими.
За деякими даними, ірландці витрачають на різдвяні та новорічні подарунки більше ніж інші європейські наційї. Випереджають їх лише мешканці Іспанії. Не дивно — святкові сувеніри отримують в Ірландії не лише родичі та близькі, а й місцеві листоноші, перукарі, сімейні лікарі, рознощики молока. Листівка — обов'язкова умова, а подарунок найчастіше замінює конверт із грошима.

Головна традиція святкового ірландського столу — пудинги та пироги. Господині печуть по одному на Різдво, Новий рік та Хрещення. У Новий рік стіл накривається дуже рясно. Його прикраса — кекс. Сімейний обід найчастіше складається з індички або гусака, фаршированих смаженою картоплею, а також тушкованої брюссельської капусти з морквою, рагу.

Висновок

У процесі роботи над дослідницьким проєктом на тему «Новий рік в англомовних країнах» я дізналася багато різної та цікавої інформації з англійської мови , познайомилася з особливостями святкування цього чарівного свята в різних країнах. Ми переконалися, що традиції всіх країн відрізняються одна від одної, у кожній країні існує своя особливість святкування нового року, яка пов'язана з кліматами, традиціями, що склалися, менталітетом людей. Але в кожній із країн зберігається найголовніше призначення цього дивовижного свята – віра у диво.

Надалі я планую розширити вивчення цієї теми навчального дослідницького проєкту "Новий рік в англомовних країнах", хочу порівняти також святкування нового року в Україні та в англомовних країнах та приділити увагу тонкощам святкування нового року у різних частинах Великобританії.

Список використаних джерел

 1. Мейєр-Стаблі Бертран Повсякденне життя Букінгемського палацу при Єлизаветі II. - Молода гвардія, 2007
 2. Нестерова Н. Книга Нового року та Різдва.- М.: Манн, Іванов та Фербер, 2015
 3. Чекулаєва Є.О. Сто великих свят.- М.: Віче,2009

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна