Оголошення

Проєкт "Затребувані комп'ютерні програми серед учнів"

| sveta
Комп'ютерні програми
Тематика:
Автор роботи:
Посунько Кирило
Керівник проєкту:
Мукачева Марина Василівна
Клас:
6

У процесі індивідуального дослідницького проєкту з інформатики на тему "Затребувані комп'ютерні програми серед учнів школи" учнем 6 класу була поставлена ​​і реалізована мета, виявити програми, які найчастіше використовуються. Скласти перелік найбільш корисних і часто використовуваних комп'ютерних додатків.

Докладніше про роботу:

У процесі написання дослідницької роботи з інформатики на тему "Затребувані комп'ютерні програми серед учнів школи" учень 6 класу з'ясовує, що таке комп'ютерні програми, коли вони виникли і на які групи діляться, а також яким чином їх можна використовувати в процесі навчання в школі.

У навчальному дослідницькому проєкті з інформатики "Затребувані комп'ютерні програми серед учнів школи" учень з 6 класу представив довідковий матеріал про історію комп'ютерних програм та їх види по сферах застосування. У межах дослідження школяр провів соціальне опитування щодо виявлення найчастіше використовуваних комп'ютерних програм серед учнів його школи та склав перелік корисних комп'ютерних програм із короткими рекомендаціями щодо їх використання.

Зміст

Вступ
1. Сутність додатків ПК.
1.1. Історія виникнення комп'ютерних програм.
1.2. Види програм за сферами застосування.
2. Практична частина.
2.1. Складання переліку найкорисніших комп'ютерних програм.
Висновок
Перелік літератури

Вступ

В даний час існує величезна кількість програм та додатків для користувачів ПК. Наявні можливості ПК та їх програмного забезпечення дозволяють робити величезну роботу та приносити користь суспільству. Наприклад, людина запускає та керує складною технікою – ракетами, автомобілями, використовує у побуті (Розумний будинок).

Також використовуючи спеціальні програми та додатки, ми маємо можливість, не виходячи з дому отримувати консультації фахівців, записуватися до лікарів, оплачувати рахунки в банку та багато іншого. При цьому не можна стверджувати, що всі програми і додатки приносять користь суспільству.

Деякі мають сумнівні корисні властивості – наприклад ігри, інтернет, онлайн сервіси…. Інші програми та додатки слід було б використовувати кожному при роботі з ПК, такі як Microsoft Office, Skype, Adobe Acrobat DC та інші. На даний момент ми особливо оцінили можливості ПК. Під час пандемії та війни з росією ми мали і маємо можливість не зупиняти свої робочі процеси та продовжувати віддалене навчання у школах, ВНЗ.

Актуальність роботи полягає в тому, що серед багатьох існуючих програм кожен вибирає для себе найбільш актуальні та корисні.

Мета роботи:

  • Виявити програми, що найчастіше використовуються, на прикладі моєї школи;
  • Скласти перелік найкорисніших і найчастіше використовуваних комп'ютерних додатків.

Гіпотеза дослідження: Найчастіше використовуваними програмами є програми Microsoft Office.

Завдання:

  1. Підбір та аналіз теоретичних джерел інформації з цієї теми.
  2. Проведення соц. опитування щодо виявлення найчастіше використовуваних комп'ютерних програм серед учнів моєї школи.
  3. Складання переліку корисних комп'ютерних програм з короткими рекомендаціями щодо їх використання.
  4. Оформлення списку за допомогою засобів ІКТ.

Історія виникнення комп'ютерних програм

«Програмне забезпечення – невід'ємна частина комп'ютерної системи. Воно є логічним продовженням технічних засобів. Сфера застосування конкретного комп'ютера визначається створеним йому ПЗ. Сам по собі комп'ютер не має знання в жодній галузі застосування. Всі ці знання зосереджені у програмах, що виконуються на комп'ютерах».

Програма - це опис формальною мовою, зрозумілою комп'ютеру, послідовності дій, які необхідно виконати над даними для вирішення поставленого завдання.

У 50-ті роки минулого століття з'являються перші комп'ютери. Тоді люди могли вираховувати лише прості математичні приклади.

У 70-х роках ХХ століття з'являються комп'ютери, які вміють працювати з текстами.
У 90 роках минулого століття з'являються перші комп'ютери, які вміють працювати з графічною інформацією.

Потім поступово різноманіття програм почало зростати, приріст кількості комп'ютерних програм і сьогодні величезний. Це пов'язано, насамперед, із швидким і всебічним розвитком суспільства, з розвитком техніки та інформатизацією населення.

Види програм за сферами застосування

Комп'ютерні програми для учнів

Залежно від мети використання програми, а також від сфери застосування все існуюче програмне забезпечення поділяють на кілька рівнів.

Види програмного забезпечення:

  • Системне;
  • Інструментальне;
  • Прикладне.

Так, під прикладною програмою розуміють будь-яку конкретну програму, що сприяє вирішенню будь-якої задачі в межах цієї проблемної галузі - математики, лінгвістики, діловодства, управління тощо.

Системне ПЗ — комплекс програм, які забезпечують управління компонентами комп'ютерної системи, такими як процесор, оперативна пам'ять, пристрої вводу-виводу, мережеве обладнання, виступаючи як «міжшаровий інтерфейс», з одного боку апаратура, а з іншого — додатки користувача.

На відміну від прикладного програмного забезпечення, системне не вирішує конкретні практичні завдання, а лише забезпечує роботу інших програм, надаючи їм сервісні функції, що абстрагують деталі апаратної та мікропрограмної реалізації обчислювальної системи, керують апаратними ресурсами обчислювальної системи.

Інструментальне програмне забезпечення — програмне забезпечення, призначене для використання під час проєктування, розробки та супроводження програм, на відміну від прикладного та системного програмного забезпечення.

Складання переліку найкорисніших комп'ютерних програм

Для виявлення найчастіше використовуваних комп'ютерних програм було вирішено провести соціологічне опитування серед учнів моєї школи.
Кількість опитаних складає: 55 осіб.

Результати проведеного опитування відображені у таблиці. Згідно з нею для наочності було складено діаграму.

Програма Кількість учнів
Skype 18
Microsoft Office 21
WinRAR 4
Adobe flash player 5
Adobe Acrobat DC 7

результати опитування

Таким чином, найбільш актуальними комп'ютерними програмами для учнів школи є: Skype, Microsoft Office.

Висновок

Таким чином, у дослідницькій роботі в рамках проєкту з інформатики "Затребувані комп'ютерні програми серед учнів школи" була розглянута сутність комп'ютерних програм, сфери їх застосування, а також виявлені найзатребуваніші комп'ютерні програми у школі.

Мета роботи у рамках дослідницького проєкту (міні-проєкту) про затребувані комп'ютерні програми серед учнів школи досягнута, поставлені завдання вирішено.

Гіпотеза дослідження, яка полягає у припущенні, що найчастіше використовуваними програмами є програми Microsoft Office, підтвердилася.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика