Оголошення

Міні-проєкт "Хімія у книгах і серіалах"

| sveta
Хімія в книгах і серіалах
Тематика:
Автор роботи:
Третьякова Юлія, Павлова Василіса
Керівник проєкту:
Олькіна Христина Володимирівна
Клас:
9

У процесі проведення дослідницької роботи в рамках проєкту з хімії на тему «Хімія у книгах і серіалах» учениці 9 класу вивчили хімічні реакції, які допомогали у створенні спецефектів у відомих художніх фільмах. Учні детально вивчили ці реакції, а також перевірили іх достовірність.

Докладніше про проєкт:

У навчальному дослідницькому міні-проєкті з хімії про хімію в книгах і серіалах учні 9 класу дослідили з точки зору предмету наступні твори: "Собака Баскервілів", "Продавець повітря", "У всі тяжкі" і "Таємничий острів". В проєкті учні спробували довести чи заперечити достовірніть спецефектів з хімії, що використовуються в відомих творах із зарубіжної літератури.

По завершенні індивідуального дослідницького проєкту "Хімія у книгах і серіалах» учні 9 класу школи зробили висновки про те, що хімія часто використовується в літературі і кінематографії, однак, не завжди вірно. Інформація даного навчального проєкту з хімії буде цікавою також для учнів 8 класів.

Зміст

Вступ

 1. "Собака Баскервілів"
 2. "У всі тяжкі"
 3. "Продавець повітря"
 4. "Таємничий острів"

Висновок
Список використаних джерел

Вступ

Багато людей не люблять хімію і вважають її нецікавою. Але чи не замислювалися ви, як багато хімії у ваших улюблених книгах та серіалах?

Мета: у нашій роботі ми хочемо показати, як часто письменники та сценаристи використовують хімію в своїх роботах.

Завдання:

 • Знайти хімічні реакції в різних джерелах;
 • Вивчити ці реакції;
 • Перевірити хімічні реакції на достовірність.

Собака Баскервілів

Почнемо з відомого всім твору Конан Дойла "Собака Баскервілів". Автор писав, що собака була обмазана фосфором (phosphor), тобто люмінофором, речовиною, здатною перетворити поглинуту єю енергію в світлове випромінювання, але перекладачі погано знали хімію і буквально вбили собаку, написавши, що та була обмазана фосфором (phosphorus).

Білий фосфор, звичайно, світиться, але він дуже отруйний і самозаймається у повітрі. P4 + 5O2 = 2p205.

У всі тяжкі

Перейдемо до наступного прикладу. У серіалі "У всі тяжкі" головний герой опиняється в своїй пересувній лабораторії під дулами пістолетів . Щоб врятуватися, він кидає червоний фосфор у каструлю з киплячою водою, викликавши тим самим вибух.

Тільки червоний фосфор при взаємодії з гарячою водою виділяє газ фосфін, а не вибухає . P4 (червоний фосфор) + 6H2O = PH3 (фосфор) + 3h3po2.

Так як серіал дійсно зав'язаний на хімії, тому ми взяли звідти ще пару прикладів. Сцена, коли Уолт кидає кристал гримучої ртуті перед Туко, закінчується вибухом. І все б нічого, гримуча ртуть дійсно вибухає, проте це настільки нестійке з'єднання, що мішечок з кристалами цієї речовини вибухнув би від найменшого коливання.

Отже, носіння його з собою дійсно зашкодило б і здоров'ю самого Уолта.
На наступному прикладі ми можемо показати, як важливо знати хімію, якщо хочеш позбутися від тіла.

Джессі розчиняє труп у чавунній ванні за допомогою фтористоводневої кислоти. В результаті кислота роз'їсть навіть бетонну підлогу. Фтористоводнева або плавикова кислота (HF) дійсно володіє їдкими властивостями, і від концентрації вони не залежать, проте взаємодіє така кислота тільки з металами або склом, тому варто було використовувати пластмасову тару, щоб позбутися від тіла.

Продавець повітря

Ще один приклад ми вирішили взяти з роману А. Бєляєва "Продавець повітря". Головний герой разом із містером Бейлі виходить до великого Блакитного озера. Містер Бейлі каже: "рідке повітря". Однак ми можемо з ним не погодитися.

Повітря стає рідким при температурі -194,35 С. Людина не зможе перебувати поруч з таким озером, вона, елементарно, помре від переохолодження.

Таємничий острів

Останній приклад з роману "Таємничий острів" Жюль Верна, де автор розглядає воду як паливо майбутнього. "Так я впевнений, що настане день, і вода замінить паливо; водень і кисень, з яких вона складається, будуть застосовуватися і окремо; вони виявляться невичерпними і такими потужними джерелами тепла і світла, що вугіллю до них далеко!"Тут Жуль Верн має на увазі електроліз води і подальше спалювання водню. 2H20=2H2 + 02 2H2 + 02=2H20 + Q.

Висновок

У ході навчального міні-проєкту про хімію у книгах та серіалах, проведеного учнями 9 класу, ми з'ясували, що хімія часто використовується в літературі і кінематографі, однак, не завжди вірно, правильно і доцільно.

Список використаних джерел

 1. "Собака Баскервілів" Конан Дойл
 2. "У всі тяжкі"
 3. "Продавець повітря" А. Бєляєв
 4. "Таємничий острів" Жуль Верн

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика