Оголошення

Проєкт "Вирощуємо цибулю" в старшій групі

| sveta
Вирощуємо цибулю
Автор роботи:
Вихователь Чупушко Марина Олексіївна
Клас:
0

Вихователь розробила і провела в старшій групі ДНЗ експериментальний проєкт на тему «Вирощуємо цибулю», завдяки якому поглибила знання дітей дитячого садка про цей овоч, його цікаві властивості, про особливості його вирощування та вживання в їжу.

Проєктна діяльність у ДНЗ представлена проведенням цікавих дослідів з дітьми у рамках міні-проєкту по вирощуванню цибулі на підвіконні у старшій групі дитячого садка, які розкривають корисні властивості цибулі і можливості її різноманітного застосування.

Докладніше про проєкт:

Дослідницький експериментальний міні-проєкт на тему "Вирощуємо цибулю" містить ряд дослідів, проведених дітьми старшої групи дитячого садочку, які демонструють, як цибуля проростає в різних умовах.

Опублікований на сайті пошуково-дослідницький проєкт про вирощування цибулі на підвіконні і її корисні властивості пізнавальний і розвиваючий для дітей старшої групи дитячого садка, здатний зацікавити дошколят у вивченні навколишнього світу. Робота спрямована на ознайомлення з різноманітними властивостями цибулі, виділення її корисних властивостей, які можна використовувати у побуті та іншій діяльності людини.

Паспорт проєкту "Вирощуємо цибулю"

Автор проєкту: вихователь Чупушко Марина Олексіївна.
Вид проєкту: творчо-інформаційний, дослідницький.
Тривалість проєкту: короткостроковий (1 місяць).
Час проведення проєкту: весна (з 18 березня по 18 квітня).
Учасники проєкту: діти старшої групи, вихователі та батьки.

Мета проєкту: формувати бажання брати участь в експериментальній діяльності.

Завдання:

  1. Формувати уявлення про цибулинних, про різноманітність сортів і їх призначення.
  2. Викликати у дітей пізнавальний інтерес до вирощування цієї городньої культури, до експериментування та дослідницької діяльності.
  3. Розвивати спостережливість, здатність експериментувати, робити висновки.
  4. Формувати бажання спостерігати за змінами в цибулинах в залежності від умов.
  5. Вчити створювати ситуацію досліду, робити необхідні замальовки.
  6. Активізація словника: цибулина, паросток, пророщування, дослідження, експериментування

Обладнання: Цибуля золотиста і фіолетова, банки, лійки з водою, піддони з землею, банка з піском, совок, фартухи для роботи.

Проблематика проєкту:
Вихователь: Діти, підійдіть всі до столу і станьте навколо нього. Я хочу показати вам, що я знайшла сьогодні біля дверей нашої групи. Відкриває коробку, в якій лежить цибуля і питає у дітей: Що це?

Діти відповідають, що в коробці лежить цибуля.

Вихователь з ними погоджується. Вірно, це цибуля. Але подивіться, вона не тільки різна за величиною, але вона різна за забарвленням – у одних цибулин лусочки золотисті, а у інших фіолетові. В одному вони всі однакові, те що тверді на дотик (пропоную дітям уважно розглянути, обмацати цибулини).

Вихователь: Ще я хочу розповісти вам неймовірну історію. Коли я піднімалася по сходах, то почула чиїсь голоси. Спочатку я думала, що це прийшов хтось з дітей, але коли прислухалася, то зрозуміла, що це сперечаються цибулини в коробці.

Золотисті цибулини кричали: Нас, золотих цибулин, більше всіх, нас господині кладуть майже в усі страви, в нас найбільше вітамінів, наш сорт садять частіше, ростемо ми швидко і даємо багато зеленого пір'я.

Фіолетова теж не відставав: а нас ріжуть у вишукані салати, але це не означає, що в нас мало вітамінів і ми менш корисні. Ростемо ми теж дуже швидко, і ще ніхто не скаржився на смакові якості зеленого пера.

Почувши цю суперечку великі цибулини, теж вступили в розмову: Чого ви сперечаєтеся, ми все одно з вас найшвидші в зростанні. Вам для зростання потрібна земля, тепло, вода. А ми можемо рости навіть без землі.

Але тут цибулини притихли, мабуть зрозуміли, що за ними хтось спостерігає.

- Діти, ви хочете вирішити суперечку цибулин. Дізнатися, яка ж з них швидше проросте, дасть зелені пір'я, спробувати на смак і порівняти їх. Чи згодні ви брати участь в експерименті?

Діти зацікавилися і відповіли: Так!

Етапи проєкту

Етап №1 (підготовчий)
Посадка цибулі.
Золотисту і фіолетову цибулю посадимо в однакові піддони з землею і помістимо їх на вікно, де багато світла. Обов'язково поллємо.

Чотири великі цибулини помістимо в різні банки:

  • 1 банка з водою;
  • 2 банка з піском;
  • 3 банка з сухою землею, і ми не будемо цибулину в ній поливати водою;
  • 4 банка теж з землею, але цибулину в ній ми накриємо зверху відерцем, щоб вона росла в темряві.

Всі банки з цибулею ми поставимо на вікно і замалюємо посадку в щоденник спостережень. Яка ж з них дасть перші паростки?

Етап № 2 (практичний).
Минув 1 тиждень. У піддонах з золотистою і фіолетовою цибулею ніяких змін не відбулося, а ось цибуля в банці з водою дала невеликі корінці. Але зелених проростків ще немає. Фіксація експерименту в щоденнику спостережень.

Минув 2 тиждень.

міряємо цибулю в дитячому садку

Фіолетова цибуля в піддоні з землею поки не дала пір'я, а ось золотиста порадувала рідкими паростками. Велика цибулина у воді випустила величезну кількість коренів, але зеленого пір'я ще немає. Немає пір'я і коренів у цибулини в банці з землею без поливу і в банці, накритій відерцем.
Фіксація експерименту в щоденнику спостережень.

Минув 3 тиждень.
Фіолетова цибуля дала невеликі паростки, а у золотистої цибулини паростків багато і вже великі. Цибулина в банці з піском дала невеликі зелені паростки, але вони не такі сильні, як у цибулі в піддоні з землею. Цибуля в банці з сухою землею без змін.

поливаємо цибулю в дитячому садкуполиваємо цибулю в дитячому садкуРобимо висновок: що навіть при наявності однакових умов для зростання (світло, вода, тепло) цибуля проростає не одночасно.
Фіксація експерименту в щоденнику спостережень.

Пройшов місяць з дня посадки.
Ми спостерігаємо активне зростання фіолетової і золотистої цибулі, пір'я мають зелений насичений колір і вони майже зрівнялися в зрості, а ось цибулина, що стоїть у воді при наявності такої кореневої системи в зростанні зелені трохи відстає. У цибулини в темряві, коріння є, а зелені поки немає. Цибулина в сухій землі без змін. Зелені паростки у цибулини в піску, все ж менші по висоті, ніж у цибулі в піддонах з землею.

Діти роблять виміри паростків цибулі лінійкою і умовною міркою.

Робимо висновок: що для зростання потрібні всі три компоненти, відсутність хоча б одного з них уповільнює зростання.
Фіксація експерименту в щоденнику спостережень.

Етап № 3 (заключний).
Визначення смакових якостей. Ось наша цибулька і готова до вживання в їжу.
Яка ж з них найсмачніша, найпоживніша і вітамінна? Після вживання в їжу приходимо до висновку.

Робимо висновок: не дивлячись на колір, величину, сорт – цибуля однакова як за своїми смаковими якостями, так і по вітамінним. Особливо в зимовий період, коли організм потребує вітамінів.

Результат проєкту

проросла цибуля в дитячому садку

Діти навчилися садити цибулю і доглядати за нею, виконувати індивідуальні та колективні доручення, бачити результат своєї праці; стали проявляти ініціативу і самостійність в пізнавально-дослідницької діяльності, активно взаємодіяти з однолітками і дорослими. Всі учасники проєкту з вирощування цибулі отримали позитивні емоції від отриманих результатів.

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер нашого сайту
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика