Оголошення

Проєкт "Тарас Шевченко та сучасність"

| sveta
Тарас Григорович Шевченко і сучасність
Автор роботи:
Гайдаєнко Ангеліна
Керівник:
Дроздова Олександра Андріївна
Навчальний заклад:
Одеський економічний ліцей
Клас:
9

Учениця 9-А класу в індивідуальному дослідницькому проєкті з української літератури на тему "Шевченко та сучасність" вивчає цікаві факти з історії життя українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка, з'ясовує які його дії залиши великий вплив у сучастністі.

Докладніше про проєкт:

При виконанні дослідницького творчого проєкту з української літератури про Тараса Григоровича Шевченко і сучасність учениця 9 класу дізнається про те, як молоде покоління ставится до осучаснення Шевченка та як зараз використовуються твори відомого поета, ділиться цікавими фактами про Т.Г. Шевченка.

В учнівській дослідницькій роботі з української літератури на тему "Тарас Шевченко та сучасність" учениця 9 класу поділилась своїми враженнями про поета, проаналізувала свій найулюбленіший твір Тараса Григоровича Шевченка та вплив цього твору на сучастність. У проєкті розглядається творчість співаків у сучасності, які використовують вірші Тараса Шевченка у своїх піснях.

Зміст

Вступ

  1. Цікаві факти про Т.Г. Шевченка
  2. Мої враження про Тараса Шевченка
  3. Мій найулюбленіший твір Тараса Григоровича Шевченка та вплив цього твору на сучастність.
  4. Діі Шевченка, які залишили вплив у сучастністі
  5. Співаки у сучасності з віршами Тараса Шевченка
  6. Сучастність Шевченка
  7. Як молоде покоління ставится до осучаснення Шевченка

Джерела
Висновок

Вступ

Шевченка життя та творчість, вивчені поколіннями, залишають виразне віддзеркалення в сучасних реаліях. Цей великий поет, художник, громадський діяч і мислитель став людиною, на яку спирається сучасне українське суспільство. Тарас Шевченко, як головна особистість романтизму та української літератури, не тільки втілив у своїх творах болісні відчуття національного українського духу, але й став витоком, з якого випливає потік ідей та цінностей, що світять сучасному поколінню. Тарасова боротьба за свободу, глибока любов до рідного краю та відданість, що освітлює шлях українському народові.

Зробити крок у сучасність — це досліджувати далекі стежки минулого. Сучасність віддає шану та бере на озброєння не тільки Шевченкові твори, але і його героїчність, пріоритети та визначальні риси характеру, які залишаються переломними в боротьбі .Поглиблюючись у вивчення шедеврів і його життєвого шляху, ми розкриваємо не лише минуле, але й майбутнє.

Сприймаючи велич Тараса Григоровича в контексті нашого часу, ми робимо крок у високий рівень розуміння, активної громадянської позиції та невичерпного джерела натхнення,яке і досі сяє непохитно в сучасних життях українського народу.

Цікаві факти про Т.Г. Шевченка

Тарас Шевченко був священиком Олексіївської церкви в Санкт-Петербурзі, але одночасно він був і членом таємної організації, яка працювала на користь України та вільності народу.
Малий планетний об'єкт 4865 Шевченко був названий на честь Тараса Шевченка. Це визначення стало можливим завдяки внесенню внеску в українську літературу та культуру.

Відомий російський поет та письменник Василь Жуковський був великим прихильником Т.Г. Шевченка. Він визнавав талант українського поета і став його вчителем. Шевченко не отримував художню освіту, але став видатним художником. Його роботи вражають емоційністю та талантом, хоча він сам вважав себе "художником-самоучкою".

Після смерті Шевченка його тіло поховали на Байковому кладовищі в Києві. Але в 1939 році скульптор Матвій Манізер виконав поховання землею, щоб зберегти його тіло від знищення.
У 2012 році було випущено український мультфільм "Гайдамаки", який був першим анімаційним фільмом, знятим українською мовою в рамках спільного європейського проєкту MEDIA та EURIMAGES.

Французький переклад: Твори Тараса Шевченка були вперше перекладені французькою мовою ще під час його життя. Перекладачем став відомий французький письменник і поет Анатоль Гішар.

Шевченко і кінокар'єра: У 1926 році в СРСР зняли фільм "Тарас Шевченко", який був високо оцінений як з точки зору кінематографії, так і як художній образ. Самого Шевченка зобразив актор Михайло Хвильовий.

Білоруський архітектор: Одним із архітекторів будівлі Оперного театру в Києві, де знаходиться пам'ятник Шевченку, був Адольф Венгеров, народжений в Мінську.

Мої враження про Тараса Шевченка

Я дуже захоплююсь Тарасом Григоровичем Шевченко.
Коли я читаю твори Шевченка, я моа вирушаю у подорож століттями традицій та ходу по стежкам української історії. Кожен рядок, навіть здавалося б, написаний давно, має здатність проникати в глибину мого сердця, мов куля.

Шевченко для мене – це не тільки великий поет, але й патріот, в якому втілюються мрії та вірші всього народу. Його творчість стала своєрідним світлом, яке покликане освітити шлях українців до свободи та самовизначення, навіть на зараз!

Знайомство із Шевченковими творами – це не лише розуміння мистецького генія, але й відчуття тих моментів, коли слово стає зброєю. Тарас Григорович залишається для мене вічним провідником до глибоких коренів українського народу та символом тієї мужності, яка проймає кожну сторінку його творчості.

Мій найулюбленіший твір Тараса Григоровича Шевченка. та вплив цього твору на сучастність

"Катерина"
Кохайтеся, чорнобриві,
Та не з москалями,
Бо москалі — чужі люде,
Роблять лихо з вами.
Москаль любить жартуючи,
Жартуючи кине;
Піде в свою Московщину,
А дівчина гине —
Якби сама, ще б нічого,
А то й стара мати,
Що привела на світ божий,
Мусить погибати.
Серце в'яне співаючи,
Коли знає за що;
Люде серця не побачать,
А скажуть — ледащо!

Твір "Катерина" Тараса Шевченка, написаний у формі поеми, несе в собі глибокий сюжет і філософське наповнення. Ця трагічна історія про кохання та соціальну нерівність вражає своєю емоційністю та актуальністю. Шевченко вдало використовує образ Катерини для висловлення своїх думок про кріпосне право, знущання над селянами та несправедливість.

Сучасні читачі можуть відчути гостроту поетичного мистецтва Шевченка, розуміючи та аналізуючи його твір в контексті сучасних викликів та соціальних проблем. Також, Шевченкові ідеї віддзеркалюються в сучасних боротьбі за права та гідність.

Ще можно дуже довго думати, над висловленням в творі " Кохайтеся чорнобриві, та не з москалями " бо зараз вже 2 рік війни, але люди зовсім не розуміють проблеми спілкування з москалями, які підтримають таке знущання над українським народом.

Діі Шевченка, які залишили вплив у сучастністі

Життя та творчість Тараса Шевченка залишають невід'ємний слід в історії України, а його вплив на сучасність є надзвичайно значущим. Він справжній герой, поет і художник, Тарас Григорович Шевченко відзначается своєю боротьбою за свободу, справедливість та гідність.

Його слова та ідеї, так і говорять глибоким патріотизмом та вірою в людські цінності, актуальні й сьогодні. Він закликає нас долучитися до боротьби за права, свободу та гідність, нагадуючи про важливість в прагненні кращого майбутнього.

Таким чином, дії та творчість Тараса Григоровича Шевченка не тільки пережили час, але й залишаються хорошим джерелом вдохновлення для всіх, хто мріє про справедливий та гідний світ.

Співаки у сучасності з віршами Тараса Шевченка

Багато співаків включають вірші Тараса Шевченка в свої пісні, демонструючи повагу до національної спадщини та виражаючи патріотичні почуття. Крім того, вірші Шевченка іноді використовуються у різноманітних музичних напрямках, навіть поза межами української музики.

Звучання можуть варіюватися від фольклорних та етнічних аранжувань до сучасних жанрів. Такі музичні звучання віршів Шевченка сприяють їхньому популяризуванню серед різних аудиторій та роблять національну спадщину більш доступною для широкого кола слухачів.

Сучастність Шевченка

Тарас Шевченко залишається живим і актуальним не лише як історична особистість, але й як нескінчене джерело ідей і емоцій для нашого часу.

Його твори проштовхують сучасне суспільство до обговорень щодо боротьби за гідні умови праці, свободу слова та права людини.
Тарас вже у своїх творах висловлював турботу про природу, її красу і уразливість. Сьогодні його слова можуть взяти захисники природи та природних ресурсів.

Твори Т.Шевченка допомагають відзначити унікальність та цінність кожної культури, закликаючи до поваги та взаєморозуміння.
Його поезії виражають прагнення до рівності та справедливості. Це актуально в контексті сучасних рухів за права жінок, рівність рас і боротьбу з соціальними нерівностями.

Як молоде покоління ставится до осучаснення Шевченка

На мою думку, молоде покоління різноманітне, і його відношення до осучаснення Шевченка може варіюватися. Але я можу сказати, що молодь цінує Тараса Григоровича за його внесок у розвиток української мови та боротьбу за її збереження.
Деякі молоді люди шукають в Шевченкові та його творах ключі для розуміння української ідентичності в умовах глобалізації.

Зображені в творах Тараса образи героїзму та сили знаходять відгук в серцях молодих людей.
Деяка молодь вважає важливим освоювати культурну спадщину та зберігати та передавати її майбутнім

Загалом, Тарас Григорович Шевченко лишається значущим для молоді, і його твори надають можливість замислитися над власним місцем у сучасному світі

Джерела

В роботі над дослідницьким проєктом на тему "Тарас Шевченко та сучасність" я ходила до бібліотеки і там просила збірку творів Тараса Григоровича Шевченка та його справжню біографію, щоб краще вникнути у цю тему. Також користувалась іноді перекладачем, щоб перевести деякі слова на українську мову. Використовувала Вікіпедію для отримання додаткової інформації.

Висновок

Ось, що можу сказати у висновку роботи нал своїм проєктом "Тарас Шевченко та сучасність". Тарас Шевченко залишится на завжди великим поєтом української літератури. Його твори не втрачають своєї актуальності, адже вони адресовані людській душі, її мріям, надіям, та боротьбі за свободу та гідність.

Сучасна молодь, живе в умовах стрімкого розвитку технологій та глобалізації, шукають в Шевченкові не лише символ минулого, але й ознаку збереження національної ідентичності. Його погляди на соціальну справедливість, героїзм переносяться в сучасний контекст, стаючи провідником для тих, хто прагне змінити світ навколо себе.

Сучасне осмислення творчості Шевченка також передбачає про його вічну актуальність та важливість для формування культурного обличчя сучасної України.

Тарас Шевченко – не просто минулий великий поет, але й велична особистість, яка вказує шлях до гідності, любові до рідної землі та віри в краще майбутнє!

Якщо сторінка Вам сподобалась, поділіться у соціальних меражах:

Нові проєкти і роботи

Навчальні програми

Банер сайту

Сайт Обучонок містить дослідницькі роботи і творчі проєкти учнів шкіл України, теми дослідницьких робіт, проєктів і міні-проєктів з різних предметів, правила і вимоги оформлення.
Будемо вдячні, якщо встановите на своєму сайті наш банер!

Банер сайту Обучонок в Україні
Код банера:

<a href="https://obuchonok.com.ua" target="_blank"> <img src="https://obuchonok.com.ua/obuchua.gif" width="88" height="31" alt="Обучонок - дослідницькі роботи і проєкти учнів України"></a>

Інші банери...

Статистика

Карта сайту Обучонок Україна